Prieš metus apie karjeros pabaigą paskelbusi lengvaatletė meta sau naują iššūkį: svarbiausias savo pergales 800 m distancijoje pasiekusi šiaulietė ateityje ruošiasi pirmajam asmeniniam maratonui, tačiau svarbiu jėgų pasitikrinimu jai taps balandžio 28-ąją vyksiantis Kauno „Akropolio“ maratonas, kuriame sportininkė ketina įveikti 21,098 km pusmaratonio distanciją.
„Prieš metus paskelbiau, kad baigiu 800 metrų bėgikės karjerą ir pagalvojau, kad būtų įdomu save realizuoti maratone. Tai labiau savęs išbandymas, ant kiek kieta galiu būti, – juokiasi E. Balčiūnaitė. – Jei anksčiau mano kilometražas per savaitę siekdavo 40-50 kilometrų, tai šiuo metu tenka surinkti kur kas daugiau. Seniau 17 kilometrų bėgdavau rūgščiu veidu, bet adaptacija pavyko visai neblogai. Dabar ramiai galiu nubėgti ir 20 kilometrų“.
Per profesionalės karjerą E. Balčiūnaitė gerino Lietuvos uždarų patalpų rekordus 800 m bei 400 m distancijose, bėgo 2008-ųjų olimpinių žaidynių, 2017-ųjų pasaulio bei 2018-ųjų Europos čempionatų pusfinaliuose. Įvairiose rungtyse Lietuvos čempionės titulą ji iškovojo net 21 kartą.
Būdama vidutinių nuotolių bėgike lengvaatletė sužibėjo ir 2017-ųjų Vilniaus maratone: be specifinio pasiruošimo pusmaratonį ji įveikė per 1 val. 24 min. 58 sek. bei iškovojo ketvirtąją vietą.
„Kadangi tada sezoną baigiau gana anksti, norėjau prisijungti prie Rimanto Kaukėno paramos fondo iniciatyvos ir skleisti žinią. Kankinausi... Kokius 4 kartus jau norėjau baigti bėgti, nes pradėjau per greitai“, – prisiminė bėgikė.
Kaune nubėgti „Hollister“ pusmaratonį nusiteikusi E. Balčiūnaitė ambicingų tikslų sau nekelia. Tai – atspirties taškas prieš būsimus startus.
„Per visą šį laiką esu nubėgusi ne vieną pusmaratonį treniruočių ritmu. Vis dar esu pereinamajame laikotarpyje, be to, nebeturiu tokių sąlygų, kokias turėdavau anksčiau. Seniau viskas buvo dėl sporto, o dabar yra ir kitų veiklų, turiu darbą. Tad šis pusmaratonis taps pirmuoju atspirties tašku, leidžiančiu pamatyti, kurioje vietoje esu po daugiau kaip metų treniravimosi. Bėgu daug lėčiau nei anksčiau, daug ilgiau ir daug daugiau. Nėra ką lyginti su tuo, kas buvo anksčiau. Lyginsime šiuos metus su 2025-aisiais“, – paaiškina E. Balčiūnaitė.
Sugrįžti į varžybas būtent Kauno „Akropolio“ maratone bėgikę paskatino tai, kad Laikinosios sostinės trasa – viena lygiausių ir greičiausių pasaulyje. „World Athletics“ reikalavimus atitinkančioje trasoje netgi galima vykdyti normatyvus į 2024 metų Paryžiaus olimpines žaidynes.
„Apie normatyvus negalvoju, norisi apskritai save pripratinti prie tokių krūvių. Bėgioju savo malonumui, tai mano hobis, pati nuo to jaučiuosi geriau. Nežinau, ar jau šiemet bėgsiu visą maratoną, nes organizmą reikia pripratinti prie tokių krūvių. Tikiu, kad galėčiau nubėgti, atsistočiau ir nubėgčiau. Bet kokios būtų pasekmės? Užtrukčiau atsigauti...“, – įspūdingų rezultatų nepuolė žadėti E. Balčiūnaitė.
Balandžio 28-ąją vyksiančiame didžiausiame Kauno bėgimo renginyje bėgimo entuziastai kviečiami išbandyti jėgas Kauno „Akropolio“ maratone, „Hollister“ pusmaratonyje, „Forvia“ 10 km, „SDG“ 5 km, „Lietuvos kredito unija“ 1,5 km bei vaikų „Activus“ 400 m distancijose. Pusmaratonį bėgsianti bei maratonui besiruošianti E. Balčiūnaitė neatmeta galimybės ateityje sau mesti iššūkį ir ilgesniuose nuotoliuose.
„Jei anksčiau varžybos nuo starto iki finišo trukdavo dvi minutes, dabar – daugiau kaip dvi valandas. Man patinka iššūkiai, nesakau „ne“ ultra bėgimams, bet nežinau, kas turėtų atsitikti, kad jiems ryžčiausi. Esu visiška naujokė ilguose nuotoliuose ir dar daug ką reikia sužinoti“, – šypteli tituluota lengvaatletė.