Po dvejus metus trukusio tyrimo net 43 asmenims iki gyvos galvos buvo uždrausta dalyvauti futbolo veikloje, tarp jų – 38 žaidėjai ir 5 oficialūs klubų darbuotojai.
Tyrimas apėmė 120 rungtynių Kinijos lygose ir daugiau nei 128 asmenis, įskaitant 41 klubą, kurie dalyvavo nusikalstamose veikose, tokiose kaip internetinės lažybos, rungtynių klastojimas ir kyšininkavimas. Daugiausia dėmesio sulaukė trys žinomi Kinijos futbolininkai – Jinas Jingdao, Guo Tianyu ir Gu Chao, kurie kartu su kitais buvo pašalinti iš futbolo iki gyvos galvos.
„Šie veiksmai rimtai pažeidė sporto etiką ir sportinį sąžiningumą, sukeldami didelį neigiamą poveikį visuomenei“, – sakė vienas aukštas Kinijos futbolo pareigūnas Zhangas Xiaopengas, pristatydamas tyrimo rezultatus.
Ši korupcijos banga paveikė ne tik Kinijos futbolininkus. Į šį skandalą pateko ir užsienio žaidėjai, viliojami dideliais atlyginimais, tačiau įsitraukę į nelegalią veiklą. Tarp jų – Pietų Korėjos futbolininkas Son Jun-ho, kuris anksčiau žaidė „Shandong Taishan FC“ klube ir Kamerūno atstovas Ewolo Donovanas, buvęs „Heilongjiang Ice City“ žaidėjas. Abu šie futbolininkai gavo penkerių metų diskvalifikacijas.
Nepaisant prezidento Xi Jinpingo ambicingų planų paversti Kiniją futbolo super šalimi, skandalas pabrėžė šio sporto sunkumus šalyje. Kinijos vyrų futbolo rinktinė jau ilgą laiką kovoja dėl tarptautinio pripažinimo, o paskutinė jų nesėkmė – pralaimėjimas Japonijai 0:7 – tapo skausmingu smūgiu bandant patekti į 2026 metų pasaulio futbolo čempionatą.
Nepaisant pastangų, Kinija iki šiol tik vieną kartą – 2002 m. – dalyvavo pasaulio čempionate, kuriame pralaimėjo visas grupės rungtynes. Šiuo metu FIFA reitinge Kinijos vyrų komanda užima 87 vietą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!