Laukia ypatingas vakaras: plaukimo finaluose dalyvaus trys lietuviai

Aiškūs plaukimo laikai

Vokietijos sostinėje Berlyne tęsiasi FINA pasaulio plaukimo taurės varžybos. Paskutinę pirmojo etapo dieną dėl patekimo į finalus varžosi ir penki Lietuvos atstovai – Rūta Meilutytė, Andrius Šidlauskas, Danas Rapšys, Tomas Navikonis ir Daniil Pancerevas.

Sekmadienio varžybas pirmoji iš lietuvių pradėjo R. Meilutytė. Kaunietė startavo moterų 50 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje, kur savo atrankos plaukime finišavo pirma, nuotolį įveikusi per 29,65 sek. Nei pagrindinėje, nei žemiau klasifikuotų dalyvių grupėje už lietuvę greitesnių neatsirado.

Antrą geriausią laiką atrankoje fiksavo švedė Sophie Hansson (29,91 sek.). R. Meilutytės karjeros rekordas šioje rungtyje yra 28,81 sek. Šis rezultatas taip pat yra ir dabartinis Europos rekordas. Pasaulio rekordas (28,56 sek.) priklauso jamaikietei Aliai Atkinson.

A. Šidlauskas šįryt pasirodė vyrų 200 m plaukimo krūtine rungtyje. Savajame atrankos plaukime panevėžietis finišavo per 2 min. 8,61 sek. ir užėmė antrą vietą, nusileidęs tik lenkui Dawid Wiekiera (2 min. 7,63 sek.).

Finišavus stipriausiems atrankos plaukimams lietuvis kol kas yra penktas, o pirmą vietą užima čekas Matěj Zábojník (2 min. 7,61 sek.). A. Šidlauskui priklausantis Lietuvos rekordas šioje rungtyje yra 2 min. 5,14 sek.

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje startavo trys Lietuvos plaukikai. D. Rapšys užfiksavo 1 min. 44,30 sek. rezultatą ir laimėjo savo kvalifikacinį plaukimą. Pagrindinėje dalyvių grupėje lietuvio laikas buvo ketvirtas.

Navikonis distanciją įveikė per 1 min. 46 sek. ir savo atrankiniame plaukime finišavo ketvirtas. Jo laikas buvo vienuoliktas tarp pirmosios dalyvių grupės. Ryte geriausiai pasirodė Pietų Afrikos plaukikas Matthew Sates (1 min. 43,14 sek.). Savo starto šioje rungtyje dar laukia D. Pancerevas. Lietuvos rekordas priklauso D. Rapšiui – 1 min. 40,85 sek.

Po antrosios dienos Berlyne bendroje moterų įskaitoje R. Meilutytė užima 11 vietą (32.3 tšk.). Vyrų įskaitoje D. Rapšys kol kas yra 13-as (29.6 tšk). Kitą savaitgalį (spalio 28-30 d.) plaukikai varžysis Toronte (Kanada), o sezono nugalėtojai paaiškės lapkričio 3-5 dienomis Indianapolyje (JAV).