Šeštadienį Kaune vykusioje Lietuvos beisbolo čempionato pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių vietos „Lituanica“ rezultatu 2-0 (19:0, 10:0) įveikė VBA – SM „Sostinės tauro“ beisbolininkus ir pateko į šalies pirmenybių finalą, kuriame susitiks su BK „Vilniaus“ klubu.

Ši pergalė „Lituanica“ klubui užtikrino ir bilietą į kitų metų Europos konfederacijų taurės kvalifikacinį turnyrą, kurio vieta ir laikas galutinai paaiškės žiemą.

Pirmajame susitikime kauniečiai skubiai ėmėsi darbo puolime ir po dviejų kėlinių pirmavo 7:0, o trečiajame kėlinuke pridėjo dar 11 taškų (18:0).

Galiausiai 20 hitų atmušusi „Lituanica“ pridėjo dar tašką, apsigynė ir rungtynes užbaigė laimėdama 19:0. Rungtynėse išsiskyrė Vilius Paikovas, kuris puikiai atliko savo darbą metiko pozicijoje ir per 4 kėlinius varžovams paskyrė net 8 strikeoutus, o puolime pasižymėjo 4 sėkmingais pramušimais ir 2 pelnytais taškais.

Prie lazdos jam puikiai talkino Kajus Janušauskas, taip pat pridėjęs 4 hitus. Antrosiose rungtynėse ant metiko kalnelio stojo Justinas Račkauskas, kuris per 5 kėlinukus taip pat atliko 8 strikeoutus ir nė vienam vilniečiui neleido atmušti nė hito.

„Lituanica“, kurią į priekį vedė po du hitus atmušę Arūnas Dankovskis, Domas Kamandulis ir Martynas Sadzevičius, palengva surinko 10 taškų, varžovams neleido pelnyti nė vieno ir šventę pergalę nokautu.

Lietuvos beisbolo čempionato finalo serija iki trijų pergalių, kurioje „Lituanica“ susitiks su praėjusių metų čempionu BK „Vilnius“, rugsėjo 21 d. prasidės VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centro beisbolo aikštėje Kaune, o rugsėjo 22 d. kelsis į Jomanto parką Vilniuje.

Rugsėjo 28 d. finalinė serija tęsis Vilniuje, o rugsėjo 29 d. sugrįš į Kauną, kur, jei reikės, bus sužaistos ne tik ketvirtosios, bet ir penktosios serijos rungtynės.