– Mes kalbėjomės su Marijampolės savivaldybės meru Vidmantu Braziu apie tai. Situacija šiuo metu yra tokia, kad kitą savaitę turėtume padaryti analizę, ką reikia padaryti, kad Marijampolės stadionas atitiktų UEFA keliamus reikalavimus nacionalinių rinktinių rungtynėms.
Jeigu Marijampolė apsiima padaryti tai, ką reikia, galima tikėtis, kad rungtynės vyks čia. Aš sakiau ir Klaipėdos atstovams lygiai tą patį – visų startinės pozicijos yra lygios. Marijampolė yra arčiau tikslo, bet reikėtų dar nemažai nuveikti, kad galėtume žaisti čia.
Kaip minėjau, UEFA reikalavimas yra toks, kad nacionalinės rinktinės žaistų trečios kategorijos stadione ir mes šios situacijos keisti negalime, nors Marijampolės stadionas ir yra laimingas mūsų rinktinei.
– Nebeliko nei vienos apie visą lietuvišką futbolą rašančios internetinės svetainės, kaip pakomentuotumėte susidariusią situaciją ?
– Lietuvos futbolo federacija turėjo bendrą projektą su futbolas.lt, tačiau svetainės savininkas nusprendė nutraukti bendradarbiavimą ir panaikinti svetainę, tad mūsų investicijos realiai pradingo.
Dabar dirbame prie oficialios futbolo federacijos svetainės, bet manau, tikrai atsiras naujos privačios svetainės, kurios rašys apie lietuvišką futbolą. Manau reikia palaukti porą mėnesių, nes, kaip sakoma, šventa vieta ilgai tuščia nebūna. Viskas turi susitvarkyti.
– Ką darysite jeigu Vilniaus „Vėtra“ nepanaikins įsiskolinimų ?
– Jeigu „Vėtra“ nepanaikins įsiskolinimų, dar kartą neteks šešių taškų, o jeigu matysime, kad situacija negerėja, tai „Vėtra“ bus šalinama iš „A lygos“ čempionato.
– Įvardykite Jūsų nuomone didžiausią šios dienos Lietuvos futbolo problemą?
– Didžiausia problema išsispręstų, jeigu Lietuvoje būtų bent dešimt tokių futbolo bazių, kaip Marijampolėje. Tada futbolas labai stipriai pajudėtų į priekį.
Mes matome, kad nėra kitų būdų vystyti futbolą, ypač vaikų, esant tokioms gamtinėms sąlygoms, tik statyti maniežus. Todėl mes turime susikoncentruoti ir galvoti ne apie nacionalinį stadioną, kuris pamalonintų mūsų širdis, bet labiau apie tai, kaip padaryti tokias, kaip Marijampolėje futbolo bazes visoje Lietuvoje. Gaila politikai to negirdi.
– Kada būtų galima tikėtis, kad futbolo klubai uždirbs pinigų už rungtynių transliacijas?
– Aš manau, kad tada, jeigu visi kartu kurtume bendrą produktą ir klubų vadovybės suprastų, jog reikia investuoti norint gero vaizdo televizijoje.
Stadionuose turėtų būti pastatyti bokšteliai, kad transliuojant rungtynes būtų vaizdas į tribūnas, o ne prieš tribūnas. Kai visi tą suprasime, tada pradėsime uždirbti. Aš manau, jeigu tendencijos nepasikeis, tai per dvejus trejus metus ta situacija turėtų būti tokia, kad jau bus galima galvoti apie pelną iš televizijos transliacijų.
Juozas Raškauskas