15 val. „Vukesongo“ arenoje teisėjas iš Graikijos Nikolaos Pitsilkas paskelbs Pekino olimpiados krepšinio turnyro pusfinalio rungtynių tarp Lietuvos ir Ispanijos pradžią – dar po beveik dviejų valandų paaiškės, kas pirmieji iškops į finalą ir galąs ginklus kovai dėl aukso, o kas lies ašaras ir ruošis akistatai dėl bronzos.
Tarpusavio dvikovų statistika daug palankesnė Pirėnų pusiasalio oranžinio kamuolio meistrams. Jie pastaruosiuose penkiuose oficialiuose susitikimuose iškovojo keturias pergales ir tik kartą patyrė nesėkmę. Paskutinį kartą ispanų ir lietuvių keliai buvo susikirtę 2006 metais Japonijoje vykusiame Pasaulio krepšinio čempionate – tąsyk 89:67 triumfavo Pau Gasolio vedama armija.
Vieni kitus kaip nuluptus pažįstantys varžovai išmėgino savo jėgas ir pasiruošimo Pekino olimpiadai cikle – Orensės mieste vykusiame turnyre šeimininkai neparodė svetingumo ir pažemino Lietuvos vyrus 91:66.
Panašu, kad ispanai yra rimtai nusiteikę pamokyti lietuvius ir Kinijoje. Bent jau apie tai byloja Aito Garcia Reneseso auklėtinių žaidimas grupės ir ketvirtfinalio rungtynėse bei statistiniai komandos rodikliai.
Ispanija yra geriausiai besiginanti turnyro rinktinė – ji į savo krepšį per mačą praleidžia vidutiniškai tik po 71,3 taško. Be to, brolių Gasolių ir kitų priekinės linijos žaidėjų dėka ispanai per kiekvieną susitikimą nusiima po 43 kamuolius ir pagal šį rodiklį užimą antrą vietą.
Sunkiausiai sustabdomas jų gretose yra Los Andželo „Lakers“ ekipos vidurio puolėjas Pau Gasolis, renkantis po 19,5 taško ir sugriebiantis po 7,5 atšokusio kamuolio.
Lietuvių pagrindinis ginklas kopiant į Olimpą kol kas yra taiklūs tolimi metimai – mūsiškiai pataiko net 41,3 procentų visų savo tritaškių bandymų. Tiesa, vien jų gali neužtekti, todėl bus būtina nepasimesti ir branginti kamuolį, kai ispanai spaus, bei patiems stengtis kaip įmanoma sėkmingiau išnaudoti greitas kontratakas.
Kinijos sostinėje Lietuvos rinktinę į priekį dažniausiai tempia Linas Kleiza, pelnantis po 14 taškų ir Šarūnas Jasikevičius, atliekantis po 5,5 rezultatyvaus perdavimo.
1992-ųjų Barselonos, 1996-ųjų Atlantos ir 2000-ųjų metų Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzos medalių laimėtojams atėjo maksimalių išbandymų metas, bet mūsiškiai nusiteikę ryžtingai. Vienas komandos lyderių L. Kleiza prieš artėjančią dvikovą žadėjo atiduoti visas jėgas ir atsirevanšuoti dažniems mūsų skriaudikams:
„Jie mėgsta kietą, fizinį krepšinį. Tarpusavyje žaidėme jau daug mačų, bet šį kartą laukia išskirtinės ir tikrai geros rungtynės. Jau dabar laukiu jų pradžios“.