Pasak Dmitrijaus Peskovo, „reikia atidėti emocijas į šalį, rimtai išanalizuoti“ sprendimą ir tik tada imtis kokių nors veiksmų. Atstovas taip pat sakė, kad Rusijai „dar reikia atsakyti į kai kuriuos (TOK) klausimus“.
Paklaustas, ar Rusijos pareigūnai, kuriems buvo uždrausta dalyvauti olimpiadoje, bus kaip nors nubausti ar atleisti, D. Peskovas atsakė, kad tai nėra prioritetas ir kad svarbiau yra „ginti mūsų sportininkų interesus“.
Anksčiau Rusijos parlamentarai kaltino šalies sporto pareigūnus padarius nepakankamai, kad tokio TOK sprendimo nebūtų.
TOK tyrėjas padarė išvadą, kad Rusijos vyriausybės nariai per 2014 metų Sočio olimpiadą sugalvojo dopingo schemą. Kremlius kategoriškai neigia, kad vadovavo valstybės remtai dopingo programai, o valstybinė žiniasklaida trečiadienį TOK draudimą vadino sąmokslo pakenkti Rusijai dalimi.
Rusijos parlamento aukštųjų rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Konstantinas Kosačiovas sakė, kad šis sprendimas „aiškiai yra Vakarų politikos suvaržyti Rusiją dalis“, bet tvirtino, jog šalies sporto pareigūnai yra kalti ir „turi asmeniškai atsakyti“, kad leido tam įvykti.
Federacijos Tarybos Procedūrų komiteto pirmininko pavaduotojas Vladimiras Poletajevas nuėjo dar toliau.
„Visi mūsų sporto pareigūnai, įskaitant Rusijos olimpinį komitetą, turi asmeniškai atsakyti už draudimą Rusijai ir atsistatydinti“, – sakė V. Poletajevas, kurį citavo naujienų agentūra „RIA Novosti“.