Ranką tik neseniai pilnai suspaudžiau į kumštį. Matosi žymi kaulo deformacija ir dar smūgiuoti pilna jėga tikrai negaliu, nes jaučiu skausmą. Bet viskas tik į gerą pusę. Išvykai į Tailandą. Kaip kilo tokia idėja ir kiek čia praleisi laiko?
Išvyka į Tailandą vyko spontaniškai – leidome vakarą su draugais pas mane namuose ir prakalbome apie šiltus orus, saulę, jūrą ir prisiminėme Tailandą, treniruotes, gamtą. Taip ir gavosi, kad pokalbis taip išsivystė ir po valandos įsigyjome karštus bilietus ir praėjus dviems dienoms jau buvome vietoje. Išvykau su „Sparta Gym“ nariu bei savo auklėtiniu Deividu Bartaška. Ruošiau jį varžyboms „SWAT 49“ Šiauliuose, vyksiančioms gegužės 30 d., bet taip jau susiklostė, kad planai pasikeitė ir profesionaliame ringe jis debiutuos Tailande. Tai daugiau treniruočių pobūdžio kelionė?
Taip, tiesą sakant laikausi to paties režimo kaip ir namuose – sportas ir miegas. Treniruotės tokiame klimate nelengvos, sportuojame po 2-3 val. du kartus per dieną. Dar nieko ypatingo nenuveikėme ir nepamatėme, bet manau, kad turėsime laisvesnio laiko, kai būsime sudalyvavę varžybose. Tada žiūrėsime kokių kelionių po salas. O gal jau spėjai pažvejoti Tailando vandenyse?
Deja, bet dar ne. Jau pirmomis dienomis esu susiradęs nuomojamus tvenkinius, bet kolegai žvejyba nepatinka, tad laukiu savo šeimos, kuri turi neužilgo atvykti pailsėti. Tada visi kartu galėsime praleisti porą dienų betraukdami vietinius monstrus! Stebėjai ir Manny Pacquiao bei Floydo Mayweatherio dvikovą. Kokį įspūdį paliko kova?
Visų pirma to amžiaus dvikova tikrai nepavadinsi, bet tokios baigties ir tikėjausi. Floydas turi nepriekaištingą gynybą ir yra labai koordinuotas bei jaučia savo varžovą. Bet, tiesą sakant, kaip ir daugelis palaikiau „Pacmaną“.
Tu jau ne pirmasis Lietuvos kovotojas, vykstantis į Tailandą. Kaip tailandiečiai vertina mūsų šalies kovos menų atstovus?
Kiekvienas sportuoja skirtingose stovyklose. Tad vienas apie kitą per daug pasakyti negali ir šiaip kovotojų srautas iš viso pasaulio čia nemažas. Šiuo metu du lietuviai – Deividas Danyla ir Sigitas Gaižauskas - sportuoja Hua Hin mieste, „Grand Thai Boxing Gym“ sporto salėje, o mes atskridome į Phuketą, tad pasitarę su savo treneriais jie mums rekomendavo „Sitsongpeenong Phuket“ klubą, ir mes labai jiems už tai dėkingi. Kiek girdėjau, čia ir anksčiau jau buvo lietuvių. Kaip jie pasirodė neklausiau, bet mumis vietiniai yra susižavėję – mūsų darbštumu, užsispyrimu bei mūsų kovos menų mokykla, o tiksliau rankų bei kovos vedimo techniko ir taktika – už tai didžiulis ačiū mūsų treneriui Andriui Šipailai. Dar nekamuoja tėvynės ilgesys?
Labai kamavo po kokių dešimties dienų. Ir dabar kartais norisi įkvėpti mūsų gryno, gaivaus lietuviško oro, ko čia labai trūksta. Toks jausmas, kad nuolatos esame turkiškoje saunoje. Trūksta ir šeimos, draugų ir lietuviškos gamtos Greitai prie tavęs prisijungs ir šeima. Gal tada daugiau pakeliausi ir skirsi laiko poilsiui?
Žiūrėsiu, koks bus kovų grafikas. Tailande planuoju būti iki liepos mėnesio ir per tą laiką noriu įgauti kuo daugiau patirties. Jeigu grafikas atsilaisvins kažkiek, tada bandysiu skirti kelias dienas poilsiui, kelionėms su šeima. Bet man svarbiausia, kad jie tiesiog būtų šalia. Penktadienį turėjai pirmąją kovą Tailande. Ką reiškia užrašas prie tavęs Super Yak itsongpeenong ir Australijos vėliava?
Turėjau kovoti su amerikiečiu, bet jam patyrus traumą jį pakeitė kiek žemesnis, bet stambaus sudėjimo tailandietis. Kovą pabaigiau pirmame raunde nokautu. Super Yak mane praminė klubo pagrindinis treneris Pipah, treniravęs tokias Tailando žvaigždes kaip Saenchai, Kaoklai, Silapathai ir kitus, kai po mano kojų smūgių ant jo rankų atsirado daugybė mėlynių. Žodis Yak reiškia tailandietišką mitologinę būtybę – milžiną, saugantį šventyklas. Prie jų dažnai galima pamatyti šios būtybės skulptūrą. O dėl Australijos vėliavos įvyko klaida, kadangi mūsų sporto klube treniruojasi nemažai australų. Organizatoriai tiesiog susipainiojo. Manau, kad kitą kartą ant plakato jau tikrai puikuosis mūsų trispalvė.
Mažvydas Laurinaitis, sportas.info