Austrijos sostinėje Vienoje vyksta Europos vyrų 3x3 krepšinio čempionatas, kuriame Lietuvos krepšininkai iškovojo svarbią pergalę.

Antrajame B grupės ture lietuviai 17:14 įveikė kroatus ir beveik užsitikrino vietą ketvirtfinalyje, o kroatus dabar galėtų gelbėti nebent pergalė prieš šveicarus, įmetus kuo daugiau taškų.

Lietuvius kroatai pavytų tik jei įmestų prieš šveicarus 22 tšk., kas 3x3 krepšinyje įmanoma. Teoriškai kroatai galėtų sumesti ir 23 tšk., jei mačo su šveicarais pagrindinis rungtynių laikas baigtųsi esant rezultatui 20:20 ir prireiktų pratęsimo.

Nuo rungtynių pradžios užvirė lygi kova (3:3, 5:5), pražangas komandos irgi rinkosi panašiu tempu. Rungtynių viduryje lietuviai šiek tiek atitrūko (9:7), o kroatai ėmė klysti. Netrukus varžovai viršijo pražangų limitą, tačiau lietuviai vis tiek išbarstė visą turėtą pranašumą (9:10). Rezultatą netrukus persvėrė ilgą netikslių tolimų metimų seriją nutraukęs Titas Januševičius. Čia pat iš toli pataikė ir Marijus Užupis (13:10).

Lietuviai vėliau įstrigo puolime, o kroatai likus minutei priartėjo iki minimumo (14:13). Lietuviai netrukus padidino persvarą (15:13), bet kitos kroatų atakos metu Aurelijus Pukelis uždirbo lietuviams 7-ą pražangą. Kroatai metė 2 baudas, bet abi jas prametė. Lietuviai kitoje atakoje pataikė iš toli ir praktiškai užsitikrino pergalę (17:13).

Po prasto pirmojo turo atsitiesęs T.Januševičius pelnė net 11 taškų ir buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas. Aurelijus Pukelis pridėjo 3 tšk., M.Užupis – 2, G.Čelka – 1. Lietuviai stipriai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (10 prieš 19), bet kroatai šiame mače prametė visus 9 tolimus metimus ir abi baudas.

Primename, kad lietuviai turnyrą pradėjo pralaimėjimu 19:21 prieš Šveicariją.