Paryžiaus olimpinių žaidynių uždanga jau nusileido. Lietuvos olimpinės komanda žaidynėse iškovojo keturis medalius, bet kiti sportininkai užėmė vietas pirmajame aštuntuke. Tad kokios premijos priklauso šiems mūsų šalies olimpiečiams?

Olimpinėmis prizinėmis vietoms laikomos 1-8 vietos. Nors 4-8 vietos medalių negauna, bet sportininkams priklauso finansinės premijos.

Priminsime, kad Paryžiuje sidabro medalius iškovojo breiko šokėja Dominika Banevič ir disko metikas Mykolas Alekna, o bronza atiteko irkluotojai Viktorija Senkutei ir 3x3 vyrų krepšinio rinktinei.

Šiemet valstybė padidino stipendijas ir premijas už sporto laimėjimus: už olimpinį auksą skiriama 167 695 eurai, už sidabrą 83 875 eurai, o už bronzą – 62 920 eurų.

Penktąsias vietas Paryžiaus olimpinėse žaidynėse užėmė plaukikai Danas Rapšys ir Kotryna Teterevkova, irkluotojų duetas Ieva Adomavičiūtė ir Kamilė Kralikaitė, keturvietės baidarės įgula Mindaugas Maldonis, Simonas Maldonis, Artūras Seja ir Ignas Navakauskas. Jiems atiteks po 25 190 tūkst. eurų.

Septintąsias vietas užėmė penkiakovininkė Gintarė Venčkauskaitė ir imtynininkai Manas Knystautas bei Gabija Dilytė. Jiems atiteks po 12 595 Eur.

Aštuntąją vietą užėmė irkluotojai broliai Domantas ir Dovydas Stankūnams bei disko metikas Andrius Gudžius. Šiems sportininkams priklauso po 8 415 eurus.

Valstybės premijos numatytos Lietuvos sportininkams už pasiekimus olimpinėse žaidynėse: