Baisus Anglijos futbolininkų pralaimėjimas Vokietijos rinktinei rezultatu 1:4, po kurio jie turėjo krautis lagaminus ir vykti namo, nustebino visus, taip pat ir žurnalistus.
Italo Fabio Capello vadovaujamos komandos pralaimėjimo priežastis narsčiusi Anglijos spauda svarsto, ar nacionalinis futbolas jau priėjo liepto galą.
Brangesni žaidėjai
„The Times“ bandė suprasti, kodėl Anglijos rinktinė vėl išlėkė iš tokio stambaus turnyro: „Kaip visada fiasko priežastys ilgai bus svarstomos ir analizuojamos. Kodėl negalime konkuruoti tada, kai reikia?
Kodėl ryškiausi mūsų žaidėjai sugniūžta, kai žaidžia svarbiausiose rungtynėse? Ar ne per daug legionierių „Premier“ lygoje? O gal priežastis ta, kad aukščiausiame Anglijos futbolo divizione per daug rungtynių ir žaidėjai paprasčiausiai išsisėmė? Rungtynės su Vokietija dar kartą įrodė, kad yra labai daug problemų“.
„The Times“ pabrėžia, kad anglų futbolininkams pirmiausia reikia žvelgti į save, o ne kaltinti teisėjus ir vyriausiąjį trenerį: „Tradicinis atpirkimo ožys – vyriausiasis treneris, be abejo, gaus į kaulus. Ir tai teisinga, nes Fabio Capello pridarė klaidų, mažiausia iš kurių ta, kad jis italas. Milijonai žiūrovų buvo patenkinti komandos sudėtimi, bet jie matė, kad futbolininkai žaidė labai blogai“.
Tačiau leidinio analitikai mano, kad Anglijos rinktinė vis dėlto stipresnė už vokiečių komandą. „Iš tikrųjų Anglija daug stipresnė už Vokietiją. Jeigu apskaičiuotume futbolininkų klubuose uždirbamus pinigus (o tai geras laisvos rinkos rodiklis), pamatytume, kad Anglijos rinktinės žaidėjai du kartus brangesni. Tačiau per rungtynes su vokiečiais šie futbolininkai iš viso nesistengė žaisti“, – konstatuojama „Th e Times“.
Anglija nežino savo kelio
Vokiečių rinktinę „The Guardian“ apipylė komplimentais: „Vokiečiai parodė apakinantį futbolą, jie koregavo savo žaidimą atsižvelgdami į aplinkybes. Jie sunkiai dirbo, kad pasiektų ketvirtfinalį. Du jų kontratakose įmušti įvarčiai atskleidė Anglijos rinktinės gynybos spragas.“
Laikraštis nepamiršo įvarčio, kurio šių rungtynių teisėjų brigada neįskaitė: „Na, kad ir tas neįskaitytas įvartis. Tiesiog stulbina neandertalietiškas FIFA nusiteikimas prieš vaizdo įrašus. Kažkodėl prieš kelias savaites Vimbldono teniso turnyre paprasčiausia mašina galėjo nustatyti, kirto teniso kamuoliukas liniją ar ne. FIFA tiesiog atima iš mūsų šitą galimybę. Tokie dalykai futbolo tikrai nepuošia“.
„The Guardian“ mano, kad Anglija nežino, kaip toliau turėtų vystytis nacionalinis futbolas: „F. Capello važinėjo po šalį ieškodamas naujų talentų, bet nieko nerado. Geriausi mūsų jauni žaidėjai buvo išbrokuoti. Fabio turbūt nusprendė, kad angliškas futbolo inkubatorius dirba tuščiai.
Nacionalinė programa ir strateginis planavimas – ne angliškas kelias. Vienintelis smagumas – penėti siaubūną, kurio vardas „Premier“ lyga. Anglijos futbolo asociacija bando pinigais užbarstyti 44 nusivylimų metus, importuodama iš pradžių švedišką, paskui itališką patirtį ir surišdama sau rankas brangiais ir ilgalaikiais kontraktais“.
Kritikos strėlės treneriui
„The Daily Telegraph“ užsipuolė Anglijos rinktinės vyriausiąjį trenerį Fabio Capello: „Treneris atsisakė pripažinti, kad jo strategija nesuveikė. Prieš pat Pasaulio čempionatą jis pareiškė, kad Anglija pasieks finalą, ir prašė apie komandą spręsti pagal rezultatus. O jie tokie: lygiosios su JAV ir Alžyro rinktinėmis, pergalė prieš Slovėniją ir triuškinantis pralaimėjimas Vokietijai.
Atsisakydamas pripažinti, kad pralaimėjo pelnytai, F. Capello kritikavo teisėjus, kurie neįskaitė Franko Lampardo įvarčio“.
Be to, leidinys priminė, kad neteisinga dėl pralaimėjimo visą kaltę suversti tik treneriui: „Nepaisant visų F. Capello klaidų, jis nekaltas, kad neturime vartininkų, kad kai kurių pozicijų futbolininkai neatitinka reikiamo lygio, taip pat dėl to, kad daugelis žaidėjų po sunkaus sezono yra kaip išsunktos citrinos“.