Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginos padarė tai, kas atrodė neįmanoma. Lietuvos krepšininkės Europos taurės turnyre (EuroCup Women) išvykoje 70:66 palaužė „Homend Antakya“ komandą iš Turkijos ir išsaugojo viltis patekti į kitą etapą. Dabar viskas priklausys nuo varžovių malonės. Jeigu kitą savaitę turkės namuose įveiks „MBK Ružomberok“ klubą iš Slovakijos, tai į kitą etapą pateks „Kibirkšties-VIČI-IKI“ ir turkių ekipos, o jei pergalę švęs slovakės, „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginoms žygis Europoje bus baigtas.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo vilnietės (7:6), tačiau netrukus šeimininkės suaktyvino gynybą ir šovė į priekį (8:15). Tačiau aikštėje pasirodžiusi Celeste-Trahan-Davis suaktyvino puolimą (12:15), o Rima Valentienė tolimu šūviu rezultatą išlygino (15:15).

Antrą kėlinį dviem tolimais metimais pradėjo R. Valentienė (23:17), tačiau tada „Kibirkšties-VIČI-IKI“ net 4 minutes nesugebėjo pelnyti taškų ir deficitas tapo dviženklis (25:35). Po dviejų kėlinių komandas skyrė 5 taškai (32:37).

Po pertraukos „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginos ne tik sumažino atsilikimą iki minimumo, bet ir persvėrė rezultatą (42:41). Nors kėlinio metu turkės vėl pirmavo (42:45), tačiau C. Trahan-Davis metimas paskutinę sekundę išvedė svečių komandą į priekį (49:47).

Ketvirtame kėlinyje užvirė tikras pragaras. Tačiau likus 4 minutėms turkės pabėgo į priekį 4 taškais (55:59). Tada „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginos pademonstravo aukščiausio lygio krepšinį. Vita Kuktienė įmetė du tritaškius, vieną pataikė R. Valentienė, po dvitaškį įmetė C. Trahan-Davis bei Greta Šniokaitė ir Lietuvos klubo merginos šventė pergalę - 70:66.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė R. Valentienė. Gynėja per 24 minutes pelnė 18 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

C. Trahan-Davis atliko dvigubą dublį: pelnė 16 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, V. Kuktienė pelnė 14 taškų, Sakellie Daniels – 7, G. Šniokaitė ir Lina Pikčiutė po 4, Mantė Kvederavičiūtė – 3, Kristina Vengrytė ir Kristina Alminaitė po 2 taškus.

„Buvome įvaryti į kampą, neturėjome ką daryti, šiandien prie pilnos salės žiūrovų sugebėjome laimėti, - teigė „Kibirkšties-VIČI-IKI“ vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Pavyko sėkmingai sustabdyti varžovių lyderes, kurios visą laiką žaisdavo labai naudingai, o mačo pabaiga buvo apylygė. Mums padėjo žinojimas, kad nebegalime pralaimėti.Turkės niekuo nenustebino, nors pasikeitė jų treneris, tačiau per kelias dienas jis nespėjo nieko pakeisti, todėl mūsų namų darbai veikė. Dar vis nesugebame žaisti be duobių, tačiau šįkart mums padėjo R.Valentienės tritaškiai, atsirado lyderis ir vėl galėjome kovoti. Dabar belieka viltis. Tačiau slovakėms čia bus labai sunku, atmosfera buvo nepakartojama, man pirmą kartą teko žaisti tokiomis sąlygomis. Mes savo darbą padarėme“.