Penktadienio vakarą „Žalgirio“ arena emocingai dėkojo Mantui Kalniečiui ir Kauno „Žalgiriui“ už pergalę prieš Eurolygos vicečempionus. Eurolygos „Top 16“ etapo ketvirtojo turo, o kartu ir M.Kalniečio atsisveikinimo mače, žalgiriečiai nugalėjo Pirėjo „Olympiacos“ komandą 75:55 (17:18, 16:9, 20:18, 22:10) ir į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pergalę „Top 16“ etape.

Mačą atidarė šaltakraujiškai tris baudas sumetęs Lukas Lekavičius, nugaros pagalba krepšio link prasibrovė Paulius Jankūnas – 5:3. Iš Luko pavyzdį paėmė ir mesdamas iš toli gudriai pražangą išprovokavo Renaldas Seibutis, dar du taškus įsirašė L.Lekavičius – 10:5. Tiesa, tituluoti varžovai nesutriko ir greitai persvėrė rezultatą (10:12). Žalgiriečiai puikiai naudojosi tuo, kad svečiai jau buvo išnaudoję leistiną komandinių pražangų ribą, savo paties netaiklų metimą taisė Ianas Vougioukas, o po pirmųjų dešimties minučių švieslentė rodė minimalų Graikijos čempionų pranašumą – 17:18.

Antrajame kėlinyje geriau startavo svečiai, į kurių šešis taškus įsiterpė tik I.Vougiouko dvitaškis – 19:24. Tikslų Brocko Motumo perdavimą dėjimu su pražanga pavertė I.Vougioukas, o pusiausvyrą atstatė aštriai sužaidęs Martynas Pocius – 24:24. Pirėjo komandos taškų badas tęsėsi kiek daugiau nei keturias minutes, šeštąjį tašką rinko P.Jankūnas, tad neiškentęs minutės pertraukėlę sušaukė varžovų komandos vyriausiasis treneris (26:24). Prieš didžiąją pertrauką „Olympiacos“ taškus rinko tik baudomis, o kauniečius priekyje išlaikė prasiveržimą dėjimu įtvirtinęs komandos kapitonas P.Jankūnas, nepaisydamas pražangos dvitaškį realizavęs Edgaras Ulanovas ir lengvai krepšio link prasibrovęs B.Motumas – 33:27.

Trečią kėlinį pradėjo pirmąjį šeimininkų tritaškį įskraidinęs E.Ulanovas, meistriškai baudos aikštelėje rungtyniavo P.Jankūnas – 38:29. Lietuvos čempionai tęsė pavyzdingą gynybą, o atotrūkį iki dviženklio didino nedidelę spragą po krepšiu atradęs ir dešine ranka įmetęs L.Lekavičius (40:29). Užstrigusį „Žalgirio“ puolimą budino nugara varžovą apžaidęs E.Ulanovas ir dvitaškiu su pražanga pasižymėjęs B.Motumas – 45:33. Dvitaškiu savo taškų kraitį pildė I.Vougioukas, tačiau du tolimus šūvius tiksliai paleido svečiai iš Graikijos, tad minutės pertraukėlės prašė sunerimęs Šarūnas Jasikevičius (47:39). Prieš lemiamą rungtynių atkarpą pasižymėti spėjo aukštaūgiai I.Vougioukas ir B.Motumas, pirmuosius taškus įsirašė Olivier Hanlanas – 53:45.

Pirmos trys ketvirto kėlinio minutės kardinalių pokyčių neatnešė, aikštėje dominavo gynyba, o tai buvo itin paranku pirmaujantiems Lietuvos čempionams – 55:45. „Olympiacos“ dar dvi minutes gyveno be taškų, o žiūrovus iš savo vietų kėlė taikliai krepšį iš vidutinio nuotolio atakavęs P.Jankūnas ir sudėtingą prasiveržimą taškais su pražanga užbaigęs R.Seibutis – 60:45. Varžovai jau įpusėjus kėliniui išnaudojo paskutinę minutės pertraukėlės galimybę, ir nors nutraukė penkių minučių sausrą (60:47), kauniečius pergalės link artino agresyviai sužaidę M.Kalnietis ir I.Vougioukas – 64:47. Vos antrą šeimininkų tolimą bombą smeigė R.Seibutis, baudas sumetė E.Ulanovas ir susirinkę žiūrovai jau užuodė pirmosios pergalės „Top 16“ etape kvapą (69:49).

Žalgiriečiai pergalės iš rankų nebepaleido bei pademonstravę solidžią gynybą lengvai susitvarkė su pajėgiu varžovu iš Pirėjo – 75:55.