Kanados moterų ledo ritulio rinktinė penktą kartą istorijoje tapo olimpine čempione.

Pekino žiemos žaidynių turnyro finale kanadietės 3:2 (2:0, 1:1, 0:1) įveikė JAV. Auksą jos iškovojo po aštuonerių metų pertraukos.

Kanados rinktinė į priekį išsiveržė jau 8-ąją mačo minutę, kai pasižymėjo Sarah Nurse, o dar po septynių minučių rezultatą padvigubino Marie-Philip Poulin.

Įpusėjus antram kėliniu M. Poulin pelnė antrąjį įvartį ir rezultatas tapo triuškinantis. Jį kėlinio pabaigoje JAV rinktinei sušvelninti pavyko po Hilary Knight tikslaus smūgio.

Trečiame kėlinyje Kanada užtikrintai laikė pranašumą savo rankose – amerikietėms rezultatą sušvelninti pavyko likus žaisti vos 13 sek. – pasižymėjo Amanda Kessel.

Per likusį laiką JAV jau nepavyko nieko sukurti ir kanadietės triumfavo. Kanados rinktinė šiose žaidynėse nepralaimėjo nė karto – pergale džiaugėsi visose septyneriose žaistose rungtynėse.

Bronzos medalius laimėjo Suomijos moterų ledo ritulio rinktinė.