NBA žaidėjų vedama Kanados rinktinė iškovojo sunkią pergalę Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Jordi Fernandezo auklėtiniai rezultatu 93:83 (26:28, 19:21, 27:21, 21:13) įveikė Australijos nacionalinę komandą ir užsitikrino vietą turnyro ketvirtfinalyje.

Pirmas rungtynių ketvirtis klostėsi taškas į tašką, o rezultatyvus kėlinys baigėsi minimalia australų persvara 28:26.

Antrojo ketvirčio viduryje RJ Berretas pelnė dvitaškį ir vėl rezultatas tapo lygus 37:37. Pasibaigus antrajam ketvirčiui australai pabėgo į priekį 49:45, o Okeanijos atstovus į priekį vedė pirmoje rungtynių pusėje 13 taškų pelnęs Joshas Giddey.

Kanada spurtavo antroje rungtynių pusėje

Po trijų kėlinių Kanada jau pirmavo 72:70, o paskutiniame ketvirtyje Kanada pelnė 9 taškus be atsako, kuri likus žaisti daugiau nei keturioms minutėms pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą 83:72.

Per likusį laiką kanadiečiai atlaikė Australijos bandymą priartėti ir galiausiai D.Powello dėjimas likus 64 sekundėms vėl atstatė dviženklį skirtumą.

Kanadiečiai kitas A grupės rungtynes žais su Ispanija, o Australija susitiks su Graikija.

Kanados rinktinė: RJ Barrettas 24 (5/8 dvit., 3/6 trit., 4 atk. kam.), Shai Gilgeous-Alexanderis 16 (8/9 dvit., 4 atk. kam.), Dillonas Brooksas 13 (3/5 dvit.), Luguentzas Dortas 11 (2/5 trit.), Dwightas Powellas 7 (9 atk. kam.), Khemas Birchas 6 (3/6 dvit.), Jamalas Murray (1/5 trit.) ir Andrew Nembhardas (4 atk. kam.) po 5, Trey Lylesas 3.

Australijos rinktinė: Joshas Giddey 19 (4/7 dvit., 3/7 trit., 5 atk. kam.), Jockas Landale 16 (7/9 dvit., 10 atk. kam.), Dante Exumas 15 (5/8 dvit.), Dysonas Danielsas 10 (4/6 dvit., 4 atk. kam.), Jackas McVeighas 9 (3/5 trit.), Patty Millsas 8 (1/5 dvit., 1/5 trit.), Nickas Kay 4, Duopas Reathas 2.