Įvairių sporto šakų klubai jau dabar skaičiuoja galimus finansinius nuostolius ir veda derybas su žaidėjais bei jų agentais. Situacija yra netipinė, tad ir priemonės pritaikomos naujos. Faktas, kad situacijų pasitaikys įvairių ir klubams teks dėlioti įvairius planus.
Tai turėtų atsiliepti ir biudžetams ateinančiam sezonui. Tą pajus ir didieji, pavyzdžiui, krepšinio kubai tiek Lietuvoje, tiek ir Europoje. O ką jau šnekėti apie mažesnes krepšinio komandas, kurių biudžetas yra pakankamai ribotas.
Apie tai atviravo ir Kėdainių „Nevėžio“ klubo direktorius Mindaugas Arlauskas. Komanda buvo paskutinėje vietoje iki Lietuvos krepšinio čempionato nutraukimo kovo viduryje.
Klubas turi vieną mažiausių biudžetų lygoje, tad jam ši situacija yra itin sunki. Portalui Tv3.lt Susisiekus su M.Arlausku ir pokalbį pradėjus klausimu, ar dabar, žiūrint, į praeitį, sprendimas nutraukti pirmenybes buvo teisingas, šis atsakė trumpai ir lakoniškai: „Atrodo logiškas, niekas ir tada labai neprieštaravo iš dalyvavusių posėdyje. Sprendimas teigiamas, šito paneigti negalima“
Paklaustas, kaip šiuo metu sekasi vesti derybas su žaidėjais dėl kontraktų ir atlyginimų, šis sakė, kad procesas vyksta.
„Be abejo kalbos vyksta, juk kitaip ir negalima. Su kiekvienu kalbamės individualiai, aišku nedetalizuosiu visko dabar, bet tikrai su kiekvienu vis atskira situacija būna, tariamės ir, net neabejoju, kad susitarsime iki pat galo.“
Situaciją sunkina skolų našta
„Nevėžis“ disponuoja apie 400 tūkst. eurų biudžetu. Sustabdžius sezoną ir negaunant pajamų tai tikrai turėtų kažkiek atsiliepti biudžete kitam sezonui. Anot M.Arlausko, situaciją sunkina ir skolos iš anksčiau.
„Nevėžiui" kodėl yra sunku ir dabar, ir anksčiau, nes reikia atsiskaityti ne tik su esamais žaidėjais, bet ir su buvusiais. Juk dar ir su paslaugų tiekėjais, kur irgi yra skolos dar nuo pereito sezono. Taip kad mums dvigubas krūvis. Stengiamas atsiskaitinėti, kad mus ir jie suprastų. Daugelis supranta, kad toks laikmetis dabar sunkus. Tai reikia tartis su visais, tuo labiau galvojam, kad reiks startuoti ir kitam čempionate. Sudėtingas laikotarpis.“
Pagrindinė aptariama tema pastaruoju metu krepšinio pasaulyje yra kiek žaidėjai sutiks susimažinti savo atlyginimus. „Nevėžio“ direktorius detalizuoti nepanoro, bet atskleidė, kad situacijų dabar pasitaiko labai įvairių.
„Be abejo, kad su kiekvienu yra kita šneka. Vienas žaidėjas atėjo viduryje sezono, kitas turi ir kitam sezonui sutartį, kitas tik iki šios vasaros, taip kad ir kitos kalbos vyksta. Bet tai natūralu, normalu, svarbiausia, kad susitariame.“
Pasiteiravus, kiek dabartinė finansinė situacija ir neaiškumas turės įtakos ateinančiam sezonui, M.Arlauskas sakė, kad kalbėti apie tai ankstoka, bet biudžeto pokyčiai į mažesnę pusę bus neišvengiami.
„Tikrai taip. Krepšininkai, vadovai neišskirtiniai. Aišku dar gana anksti, vyksta tik toks nuotolinis bendravimas, bet konkretumo nėra dar kol kas. Nes nežinome, kada prasidės čempionatas, kokiu būdu, kiek komandų. Kol kas daugiau klausimų nei atsakymų.
NKL čempionai irgi bus priversti veržtis diržus
Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonas taip pat buvo nutrauktas. Kaip ir LKL, taip ir čia nugalėtojas buvo paskelbtas. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ iškovojo trofėjų antrą kartą iš eilės bei trečią per pastaruosius ketverius metus.
Susisiekus su klubo vadovu Vytautu Skuču šis sutiko papasakoti apie komandos situaciją ir kaip sekasi išgyventi šį neįprastą laikotarpį. Pasiteiravus, ar žiūrint iš dabartinės perspektyvos sprendimas nutraukti pirmenybes tada jam dabar atrodo tinkamas, šis atsakė, kad kitos išeities nelabai ir buvo.
„Buvo įvairių nuomonių, bet jau tuo metu buvo daugiau mažiau aišku, kad susidariusi situacija visame pasaulyje užsitęs ir nelabai matėme galimybių šį sezoną pratęsti“, – teigė V.Skučas.
Komandos vadovas tikino, kad algų klausimas šiuo metu yra itin aktualus.
„Šis klausimas aktualus ir mums – krepšininkai ir personalas supranta situaciją, kuri nėra paprasta, tad radome kompromisą. Tikrai nėra taip, kad kovo 13 d. yra ta diena, už kurią paskutinę mokėsime."
NKL čempionų biudžetas, anot V.Skučo, yra kiek daugiau nei 200 tūkst. eurų. Dabartinėje situacija tokie mažesni klubai gali itin nukentėti. Tą pripažįsta ir pašnekovas, teigdamas, kad biudžetas veikiausiai mažės.
„Dar anksti apie tai kalbėti. Žiūrėsime truputį vėliau – šiuo metu ir verslas, ir savivaldybės administracija sprendžia rimtesnius klausimas. Biudžetas tikrai bus susitraukęs, o tas „skylių lopymas“ nebus labai sudėtingas. Komandą komplektuosime pagal planuojamą surinkti biudžetą, o ne atvirkščiai. Turbūt sudėtingesnėje situacijose tie klubai, kurie turi nemažą dalį žaidėjų su kontraktais ir įsipareigojimais kitam sezonui. Pas mus tokių absoliuti mažuma. Šiuo metu sunkiai tikėtina, jog biudžetas nemažės, bet dar anksti apie tai kalbėti."
Priešingai nei „Nevėžio“ atveju, marijampoliečiai neturi skolų iš ankstesnių metų ir tai jiems gali padėti suvaldyti finansinę situaciją kur kas geriau.
„Pasikartosiu dar kartą – neturime skolų iš ankstesnių metų, neturime kažkokių didelių įsipareigojimų ateinančiam sezonui, tad tikrai išgyvensime. Kas dėl komandos konkurencingumo, kol kas tikrai anksti kažką pasakyti.
Tikiuosi, kad sezonas bus pradėtas laiku. Dar beveik 6 mėnesiai iki oficialios kito sezono pradžios. Pasaulyje gausybė rimtų sporto lygų, čempionatų, kurie paprastai prasideda daug anksčiau, tad manau, kad bus gerosios praktikos pavyzdžių.“