Austrijoje vykstančio ITF serijos moterų teniso turnyro vienetų varžybų starte antradienį 28-erių Justina Mikulskytė (WTA-231) po 3 valandų 6 minučių dramos 5:7, 6:4, 6:4 nugalėjo Alevtiną Ibragimovą.

Pirmajame sete lietuvė ne kartą buvo perėmusi iniciatyvą po laimėtų varžovės padavimų serijų, bet pranašumą vis išbarstydavo. Vienuoliktajame geime J.Mikulskytė nerealizavo trijų „break pointų“, o dvyliktajame „sausai“ pralaimėjo savo padavimų seriją.

Antrojo seto pradžioje J.Mikulskytė atitrūko 4:1. Vėliau lietuvė vos neišbarstė persvaros (4:3), kai aštuntajame geime savo padavimų metu atsiliko 0:40. Laimei, J.Mikulskytė atsilaikė.

Lietuvė trečiajame sete ilgai turėjo vytis varžovę (0:2, 2:2, 2:4, 4:4), o į priekį išsiveržė tik po devintojo geimo. Įgytos persvaros J.Mikulskytė vėliau neišbarstė ir šventė dramatišką pergalę.

Varžovė šiame mače padarė net 13 dvigubų klaidų (lietuvė – 6).

„Neutralioji atletė“ yra įrašyta Ukrainos jaunimo ir sporto ministerijos tinklapyje kaip karo Ukrainoje palaikytoja dėl savo veiklos socialiniuose tinkluose.

J.Mikulskytė iškovojo 9 WTA vienetų reitingo taškus ir 935 JAV dolerius. Aštuntfinalyje jos lauks vos 18-os metų serbė Mia Ristič (WTA-296), kuri prieš porą metų buvo 36-oji ITF jaunių (iki 18 metų) raketė.

Lietuvė su meksikiete Maria Jose Portello Ramirez dar tęsia ir dvejetų varžybas. Ketvirtfinalyje jos bandys įveikti turkę Berfu Cengiz ir Eleną Pridankina.

ITF serijos moterų teniso turnyro Austrijoje prizų fondą sudaro 60 tūkst. JAV dolerių.