Portugalijoje vykstančio ITF serijos moterų teniso turnyro vienetų varžybų aštuntfinalyje ketvirtadienį 28-erių Justina Mikulskytė (WTA-223) 6:2, 6:3 nugalėjo nuo kvalifikacijos startavusią 16-metę britę Hepzhibah Oluwadarę (WTA-1300).

Tenisininkių kova truko 1 valandą 25 minutes.

Mačo pradžioje tenisininkės apsikeitė laimėtomis varžovės padavimų serijomis, o nuo trečiojo geimo J.Mikulskytė surengė spurtą 4:0. Pergalingų geimų serija galėjo būti ir dar ilgesnė, jei septintajame geime lietuvė varžovės padavimų metu būtų realizavusi „set pointą“. Vėliau aštuntajame geime J.Mikulskytė užtikrintai padavinėjo kamuoliuką ir laimėjo setą.

Antrojo seto pradžioje tenisininkės vėl laimėjo po vieną varžovės padavimų seriją. Vėliau tas pats pasikartojo seto viduryje. J.Mikulskytei atitrūkti galiausiai pavyko nuo septintojo geimo. Lietuvė realizavo dar vieną „break pointą“, tada sėkmingai sužaidė savo padavimų metu, o devintajame geime vėl laimėjo britės padavimų seriją.

Po antrųjų savo padavimų britė pelnė vos 25 proc. galimų taškų (lietuvė – 45 proc.) ir padarė 8 dvigubas klaidas (lietuvė – 4).

J.Mikulskytei atiteko 11 WTA vienetų reitingo taškų ir 1029 JAV doleriai. Jos varžovė ketvirtfinalyje paaiškės kiek vėliau.

Ketvirtadienį lietuvė dar tęs dvejetų varžybas. Ketvirtfinalyje J.Mikulskytė su portugale Matilde Jorge bandys nugalėti lenkę Xenią Bandurowską ir Ariną Bulatovą.

ITF serijos moterų teniso turnyro Portugalijoje prizų fondą sudaro 40 tūkst. JAV dolerių.