Prieš pat Pasaulio futbolo čempionato finalą į Johanesburgo „Soccer City“ stadiono vidurį įsiveržęs ir ant nugalėtojų taurės kepurę užmaukšlinti mėginęs katalonas Jaume Marquet Cotas atsipirko nedidele nuobauda.
Jimmy Jump pravarde prisistatantis J. M. Cotas yra aistringas FC „Barcelonos“ klubo gerbėjas ir kovotojas už Katalonijos nepriklausomybę nuo Ispanijos. Nekilnojamojo turto agentu dirbantis 36-erių vyras visą savo laisvalaikį skiria itin neįprastam ir prieštaringai vertinamam pomėgiui Jaume Marquet Cot netikėtam įsiveržimui į aikštę per svarbius sporto ar masinius muzikos renginius.
„Esu profesionalus šokinėtojas ir įšoku ten, kur to niekas nelaukia“, Jaume Marquet Cot tvirtina katalonas. Nors oficialiame savo interneto tinklalapyje jis teigia neturintis jokių rėmėjų ir po pasaulį keliaujantis savo lėšomis, ispanų žiniasklaidos nuomone, Jimmy Jump personažą finansuoja keletas didelių Katalonijos regiono verslo įmonių.
Apie pastarąjį J. M. Coto išpuolį išgirdo visas pasaulis, katalono nuotraukas išplatinto svarbiausios planetos naujienų agentūros. Kai Olandijos ir Ispanijos rinktinių žaidėjai išsirikiavo klausyti valstybių himnų, Jimmy Jump netikėtai stryktelėjo ant stadiono vejos ir nuskuodė tiesiai prie čempionų taurės.
Paskutinę akimirką įsibrovėlį pamatęs apsauginis parbloškė jį ant žemės, o į pagalbą suskubę septyni stadiono darbuotojai išnešė iš aikštės ir perdavė policijos globon.
Pirminis kaltinimas kataloną turėjo gerokai įbauginti. „Chuliganas bus kaltinamas mėginimu pavogti čempionų taurę“, Jaume Marquet Cot pareiškė Johanesburgo policijos atstovas. Tačiau vėlesni įvykiai pakrypo J. M. Cotui palankia linkme.
„Nenorėjau pačiupti trofėjaus, tik norėjau ant jo užmauti kepurėlę. Tai dariau laisvės sąvokos vardan“, – padedamas advokato teisme aiškinosi Jimmy Jump. Jam tebuvo skirta 2000 Pietų Afrikos Respublikos randų (apie 725 litų) bauda.
Chaoso kėlėjas galės grįžti į gimtinę, kur sostinė Madridas užvakar vakare šėlo pasitikdamas pasaulio čempionę Ispanijos komandą. Dienraščio „Marca“ duomenimis, pagerbti šalies didvyrių į sostinės gatves suplūdo daugiau nei 2,5 mln. žmonių.
Čempionus oficialiai pasveikino šalies karalius Juanas Carlosas, ministras pirmininkas Jose Luisas Zapatero. Triukšmingas sutiktuves vedė nė vienos minutės čempionate taip ir nežaidęs, tačiau puikia iškalba pasižymintis antrasis ispanų vartininkas Pepe Reina. Už pergalę čempionate Ispanijos rinktinei atiteks 23,7 mln. eurų (apie 81,8 mln. litų) premija.
Žymiausi Jimmy Jump išpuoliai:
2004 m. įsiveržė į aikštę per Europos futbolo čempionato finalą ir portugalų rinktinės kapitonui Luisui Figo metė FC „Barcelonos“ klubo vėliavą, taip primindamas jo „išdavystę“ (L. Figo 2000 metais iš FC „Barcelonos“ perėjo į Madrido „Real“ klubo gretas);
2006 m. išbėgęs ant vejos per UEFA Čempionų lygos rungtynes tarp „Villareal“ ir Londono „Arsenal“ anglų klubo puolėjui Thierry Henry metė FC „Barcelonos“ marškinėlius, taip tarsi kviesdamas jį prisidėti prie komandos (po metų prancūzas iš tikrųjų tapo FC „Barcelonos“ nariu);
2007 m. įsiveržė į stadioną per pasaulio regbio čempionato finalą tarp Anglijos ir Pietų Afrikos Respublikos;
2008 m. vilkėdamas marškinėlius su užrašu „Tibetas – ne Kinija“ ir nešdamas Tibeto vėliavą išbėgo į aikštę per Europos čempionato pusfinalio mačą tarp Vokietijos ir Turkijos.
2009 m. per atviro Prancūzijos teniso čempionato („Roland Garros“) finalą įsiveržė į kortą ir mėgino užmauti ant galvos beretę šveicarui Rogeriui Federeriui.
2010 m. išbėgo į sceną per „Eurovizijos“ dainų konkurso finalą tuo metu, kai savo dainą atliko Ispanijos atstovas Danielis Digesas.