Serbijos vyrų krepšinio rinktinė pajuto tikrą JAV krepšinio rinktinės jėgą. Jei 2023-ųjų pasaulio čempionate ne visas žvaigždes surinkę amerikiečiai nepateko į finalą, tai Paryžiaus žaidynes pradėjo 110:84 (25:20, 33:29, 26:16, 26:19) sutriuškindami pasaulio vicečempionus serbus.

Įspūdingas rungtynes sužaidė etatiniai JAV rinktinės pergalių kalviai ir viso amerikietiško krepšinio stabai – Kevinas Durantas ir LeBronas Jamesas.

Pirmasis demonstravo taiklią ranką iš toli ir pelnė 23 taškus(5/5 tritaškiai), o Karalius ne sykį Lilyje susirinkusiems krepšinio fanatikams demonstravo savo raumenis ir suvertė 21 tašką.

Iš toli Steve'o Kerro kariauna metė net patį mokytoją pranokstančiu taiklumu ir smeigė 18 tritaškių iš 32 (56 proc. trit.), kai tuo tarpu Serbijos taikiklis buvo išsiderinęs. Šie pataikė vos 9 titaškius iš 37 (24 proc. trit.). JAV taip pat dominavo po lenta, nuimdama 39 atšokusius kamuolius, kai tuo tarpu serbai atkovojo 32 kamuolius.

Trečiąją žaidimo minutę Serbija pirmavo 10:2, tačiau vėliau JAV spurtavo ir po L.Jameso dvitaškio su pažanga jie išsiveržė į priekį 14:12. Po pirmojo kėlinio JAV pirmavo 25:20. Antrajame ketvirtyje po sėkmingos K.Duranto atkarpos amerikiečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą 35:25. Serbija netrukus mažino deficitą iki dviejų, bet prieš ilgąją K.Durantas sužaidė dar vieną sėkmingą atkarpą ir JAV po dviejų kėlinių pirmavo 56:49.

Trečiojo kėlinio pradžioje L.Jameso dvitaškis didino skirtumą iki dviženklio, netrukus iš toli įmetė J.Holiday ir rezultatas tapo 63:49. Per likusį kėlinio laiką amerikiečiai po truputi didino pranašumą ir po 30 žaidimo minučių JAV pirmavo 84:65. Paskutino kėlinio pradžioje B.Adebayo dėjimas pirmą kartą didino skirtumą iki 21 taško.

Vėliau serbai bandė priartėti, bet JAV atsilaikė ir paskutinę minutę didino pranašumą iki 26 taškų.

Serbijos rinktinė: Nikola Jokičius 20 (7/9 dvit., 1/6 trit., 5 atk. kam., 4 per. kam., 8 rez. perd., 4 kld.), Bogdanas Bogdanovičius 14 (4/8 dvit., 2/6 trit., 6 atk. kam.), Ognjenas Dobričius 13 (4/7 dvit., 1/4 trit.), Vasilije Micičius 11 (2/6 trit.), Aleksa Avramovičius 10 (4/5 dvit.), Vanja Marinkovičius 6 (4 atk. kam.), Filipas Petruševas 4 (5 atk. kam.), Nikola Milutinovas 1.

JAV rinktinė: Kevinas Durantas 23 (5/5 trit.), LeBronas Jamesas 21 (8/10 dvit., 7 atk. kam., 9 rez. perd., 6 kld.), Jrue Holiday 15 (3/5 trit., 4 atk. kam.), Devinas Bookeris 12 (4/5 trit., 5 rez. perd.), Anthony Edwardsas 11 (5 atk. kam.), Stephenas Curry 8 (2/6 trit.), Anthony Davis 7 (3/6 dvit., 8 atk. kam.), Joelas Embiidas ir Bamas Adebayo po 4, Derrickas White 2.

Rungtynių eiga

Antra rungtynių pusė:

Per pirmus du kėlinius K. Durantas pelnė net 21 tašką (5/5 tritaškiai), nors žaidė vos 8 minutes, o serbus į priekį vedė 12 taškų įmetęs N. Jokičius.

Trečiajame ketvirtyje JAV žvaigždės didino persvarą, o greitoje atakoje du taškus įvertęs L. James'as jau yra surinkęs 18 taškų. JAV persvara vėl dviženklė 60:73.

Antra rungtynių pusė prasidėjo emocingai ir vos L. Jamesas neužsidirbo nesportinės pražangos, po krepšiu nustumdamas F. Petruševą. Tame pačiame epizode grubiai sužaidė ir J. Embiidas, kuris taranavo A. Avramovičių ir jam skirta nesportinė pražanga.

Pirma rungtynių pusė:

JAV susitikimą pradėjo tokia sudėtimi: Lebronas Jamesas, Joelis Embiidas, Jrue Holiday, Stephenas Curry ir Devinas Bookeris. Serbija: Nikola Jokičius, Ogjenas Dobričius, Bogdanas Bogdanovičius, Aleksa Avramovičius ir Filipas Petruševas.

Pirmieji atitrūko serbai, kuriems kamuolį perėmė A. Avramovičius ir pelnė 2 taškus, o kitoje atakoje pasižymėjo ir vėl šis krepšininkas po N. Jokičiaus perdavimo 4:0.

Vėliau siautėjimą A. Avramovičius pratęsė dar dviem taškais, o rezultatui išaugus iki 10:2 JAV rinktinės treneris Steve'as Kerras paėmė minutės pertraukėlę.

Po šalto dušo savo potencialą ėmė demonstruoti ir olimpiniai čempionai, kurie smeigė tris tritaškius iš eilės, o dvi tolimas bombas smeigė D. Bookeris 11:12.

Spurtą surengę amerikiečiai sustojo, o aukštesnė pavarą įjungė Nikola Jokičius, po kurio dviejų baudų sirtumas didėjo iki 21:14. Į tai S. Kerras atsakė į aikštę mesdamas Keviną Durantą.

Netrukus jis pataikė tritaškį ir JAV atsilikimas mažėjo iki 20:17.

Kėlinį sebai užbaigė slogia nata, o gražiu dėjimu pačioje jo pabaigoje pasižymėjo Anthony Edwardas. Po šio gynėjo dėjimo JAV krepšininkai pirmauja 20:25.

Aikštėje vaizdą pagyvinęs K. Durantas neįpusėjus antrajame ketvirčiui pataikė dar vieną tritaškį ir amerikiečių pranašumas šoktelėjo iki dviženklio 25:35.

Iki kėlinio pabaigos JAV krepšininkai jautėsi labai laisvai ir lengvai rinko taškus, tuo tarpu serbams nuolat pritrūkdavo sėkmės.

Geresnį epizodą Svetislavo Pesičiaus auklėtiniai sukūrė iki ketvirčio pabaigos likus 3 minutėms, kai tritaškį su bauda pataikė O. Dobričius ir Europos atstovų atsilikimas mažėjo iki 40:46.

Po dviejų kėlinių – JAV pranašumas 49:56.

Olimpinių žaidynių krepšinio turnyro formatas

Garsių pavardžių pripildyta JAV rinktinė Paryžiaus olimpinėse žaidynėse gins titulą, kurį iškovojo 2020 m. Tokijuje.

Primename, kad C grupėje taip pat yra Pietų Sudano ir Puerto Riko rinktinės.

Olimpiniame krepšinio turnyre varžysis 12 komandų, kurios suskirstytos į 3 grupes po 4 komandas.

Į ketvirtfinalį pateks dvi geriausios kiekvienos grupės komandos ir dvi geriausios trečiąsias vietas užėmusios ekipos.

Transliaciją galite rasti naujienos viršuje.

Gerai kad nėra mūsų rinktinės olimpiadoje. Ne vieta jiems ten.