Lietuvos maratonininkė Aušra Garunkšnytė pasiekė finišą debiutinėse jai Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse. Lietuvė T12 klasės maratono distanciją įveikė per 3 val. 18 min. 41 sek ir užėmė 8 vietą iš 10 sportininkių.

32

Vėliau paaiškėjo, kad dėl dviejų atlečių diskvalifikacijos mūsiškė pakilo į šeštą vietą. Diskvalifikacijų sulaukė kinė Shanshan He ir trečia finišavusi ispanė Elena Congost.

Nugalėjo marokietė Fatima Ezzahra El Idrissi (2 val. 48 min. 36 sek.), kuri pagerino pasaulio rekordą.

Antrą vietą užėmė kita Maroko atstovė Meryem En-Nourhi (2 val. 58 min. 18 sek.), trečią japonė Misato Michishita (3 val. 04 min. 23 sek.).

Po finišo lietuvė neslėpė emocijų ir griebėsi už galvos, taip pat apkabino ją lydėjusį vedlį Liną Mikalainį.

Regėjimo negalią turinčios paraatletės gidas padeda orientuojantis trasoje, atsigaivinant vandeniu, atstatant energiją specialiais geliukais. Yra ir netiesioginės pareigos – motyvuoti, paskatinti, palaikyti sportininkę.

Tuo tarpu maratoną laimėjusi Fatima Ezzahra El Idrissi bėgo be gido.

33-ejų lietuvė turėjo teisę dalyvauti ir Tokijo paralimpiadoje, tačiau tada žaidynes turėjo praleisti dėl stresinio dubens kaulų lūžio.