• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržos likus vos 20 dienų, pretendentai praverti stipriausios pasaulio lygos duris vis dar pluša NBA komandų treniruotėse bei bando klubų vadovams palikti gerą įspūdį. Tuo tarpu Jonas Valančiūnas, priešingai nei dauguma jo konkurentų biržoje, prakaitą lies gimtojoje Lietuvoje bei ruošis pasaulio vaikinų jaunimo (iki 19 metų) čempionatui.

REKLAMA
REKLAMA

Viena iš sudėtinių pasiruošimo NBA naujokų biržai dalių – daugybė pokalbių su komandomis bei žiniasklaidos atstovais. Neturėjęs progos to padaryti JAV, bendraudamas su portalu „RealGM" J. Valančiūnas, kuriam prognozuojamas šaukimas pirmajame dešimtuke, pirmą kartą save pristatė NBA publikai, papasakojo apie žaidimą Europoje bei ateities planus, kuriuose – Lietuvos rinktinė ir NBA.

REKLAMA

Visų pirma, tiems kurie nematė tavęs žaidžiančio, kaip galėtumei save apibūdinti, kokio tipo žaidėjas esi?

– Esu vidurio puolėjo, sunkaus krašto puolėjo pozicijos krepšininkas, daugiausia laiko praleidžiantis po krepšiu. Mėgstu kontaktinį krepšinį, efektingus dėjimus, blokuoti metimus, stengiuosi kovoti dėl kamuolių.

REKLAMA
REKLAMA

Kelių metų sulaukęs supratai, kad krepšinis tavo gyvenime bus daugiau nei tiesiog pomėgis?

– Supratau, kai atvykau į Vilnių, man tuomet buvo 14 metų. Pajutau, kad krepšinis yra tai, ko noriu iš gyvenimo ir kad nepasiduosiu bet kokiu atveju.

Dar prieš porą metų rungtyniavai antrojoje Lietuvos lygoje (NKL), o jau šiemet buvai pagrindinis Eurolygos komandos vidurio puolėjas. Kas lėmė tokį staigų tavo karjeros progresą?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Juodas darbas, treniruotės ir noras. Manau, kad man pasisekė, nes su manimi dirbo geriausi Lietuvos krepšinio treneriai. Dar žmonės kalba, kad esu apdovanotas – turiu ilgas rankas (šypsosi).

Kaip vertini savo 20102011 metų sezoną? Kaip patirtis rungtyniaujant Eurolygoje pakeitė tavo žaidimą?

REKLAMA

– Vertinu santūriai. Tikrai nebuvau patenkintas viskuo, ką dariau aikštelėje. Jaunystė ir nepatirtis nulėmė nemažą klaidų kiekį, tačiau įgyta patirtis labai vertinga. Ji ypač pakeitė mano žaidimą vietiniame fronte (LKL ir BBL), nes įgavau pasitikėjimo savo jėgomis.

Kaip manai, ką turėtum patobulinti savo žaidime, kad taptum dar geresniu žaidėju?

– Manau, kad turiu, kur tobulėti absoliučiai visose srityse. Puolime turiu pradėti demonstruoti įvairiapusiškesnį krepšinį, neapsiriboti tik žaidimu „du prieš du", juk treniruotėse gerai pataikau iš vidutinio nuotolio, tritaškio, mėgstu žaisti nugara į krepšį, galiu apeiti lėtesnį vidurio puolėją žaisdamas veidu į krepšį. Be abejo, turiu pridėti fizinės jėgos, atletiškumo, gerinti spurtą, pataikymą, išmokti dar geriau skaityti žaidimą.

REKLAMA

Kaip sekasi derinti sportą ir mokslą?

– Sunkiai (šypsosi). Stengiuosi neapleisti mokslų, tačiau ne viskas išeina taip, kaip norėčiau.

Ar esi kada nors gavęs pasiūlymų persikelti mokytis ir žaisti krepšinį į JAV, o vėliau tęsti karjerą NCAA?

– Konkrečių pasiūlymų nesu gavęs, tačiau netiesiogiai buvo pasiūlymų vykti į JAV ir ten žaisti krepšinį. Tačiau gana anksti pasirašiau sutartį su profesionaliu krepšinio klubu ir nesigailiu, nes turiu galimybę pasireikšti aukščiausiame lygyje Europoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viename interviu teigei, kad tavo ūgis210 cm ir tu vis dar augi. Ar tai tiesa? Kiek paaugai per pastaruosius porą metų ir yra koks tavo ūgis šiuo metu?

– Šiuo metu be batų tikrai esu 210 cm ūgio. Su batais beveik septynios pėdos. Per pastaruosius porą metų paaugau 4–6 centimetrus. Norėčiau tikėti, kad vis dar augu. Dar pora centimetrų nepakenktų (šypsosi).

REKLAMA

Sezono metu į Vilnių buvo atvykę daugybė NBA skautų. Be to, dar prieš kelis metus Lietuvoje tave žinojo ne daug kas, tuo tarpu dabar tu vienas populiariausių žaidėjų šalyje. Ar nebuvo sunku susitvarkyti su išaugusiu dėmesiu, kuris tave ypač lydėjo šį sezoną?

– Manau, kad ne, tiesiog stengdavausi atsiriboti nuo dėmesio prieš svarbias varžybas ir treniruotes. Stengiausi susikaupti tik darbui, o po to visada mielai pabendrauju su mane užkalbinusiais žmonėmis, nemanau, kad dėmesys yra blogai.

REKLAMA

Esi minėjęs, kad mėgstamiausias tavo žaidėjasDwightas Howardas. Ar tavo favoritas dar nepasikeitė? Ar tau D. Howardas buvo pavyzdys, o gal turėjai kitą žaidėją, kuris tave įkvėpdavo?

– Kiekvienas NBA žaidėjas gali įkvėpti, tiesiog man asmeniškai labiausiai patinka kaip žaidžia D. Howardas, mane žavi jo dėjimai ir jėga žaidžiant po krepšiu. Todėl nekeičiu savo nuomonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip manai, ar tik atvykęs į NBA galėtum iškart prisidėti prie komandos rezultatų gerinimo, ar tau reikėtų šiek tiek laiko prisitaikyti (sezono ar dviejų)? Kokį vaidmenį norėtum turėti naujoje komandoje?

– Manau, kad tai priklauso nuo komandos. Kiekvienam naujokui prireikia vieno dviejų sezonų, kad pradėtų nešti savo komandai apčiuopiamą naudą. Tikiuosi, kad man prireiks mažiau. Norėčiau komandai būti naudingas tiek puolime, tiek ir gynyboje.

REKLAMA

Nemažai europiečių bijo vykti į NBA dėl būsimos konkurencijos. Ar nebijai konkuruoti su vyresniais, labiau patyrusiais ir atletiškais NBA žaidėjais?

– Jeigu bijoti, kam dalyvauti naujokų biržoje? Priešingai, reikia džiaugtis ir išnaudoti galimybę žaisti prieš stipresnius už tave. Juk tai labiausiai prisideda prie tobulėjimo.

REKLAMA

Kokią įtaką tavo apsisprendimui vykti ar ne į NBA lygą daro ankstesnių aukštaūgių iš Europos sėkminga (A. Bargnani, D. Nowitzki) ar nesėkminga (D. Miličičius, M. Andriuškevičius) patirtis?

– Jokios įtakos. Manau, kad kiekvienas yra savo likimo kalvis.

Ar skiri dėmesio NBA naujokų biržos prognozėms (sezono metu ar jam pasibaigus)?

Tai jau mano agentų darbas. Kiek teko girdėti, tai prognozės nieko nereiškia. NBA klubai jomis nesiremia.

REKLAMA
REKLAMA

– Ar tau yra skirtumas, kuri komanda tave pakvies NBA naujokų biržoje – pvz. pajėgią priekinę liniją turinti „Jazz„, „Cavaliers“, kurioje beveik visą karjerą žaidė Ž. Ilgauskas, europietiškoji „Raptors" ar kokia kita?

– Niekada apie tai nemąsčiau. Juk tame nėra prasmės. Bet kuri komanda gali mane pašaukti, būtų neprotinga kažko tikėtis ir po to nusivilti. Tikiuosi, kad mane pašauksiančios komandos treneris padės man kuo greičiau atsidurti aikštelėje.

Tavo nuomone, kokiomis savo savybėmis galėtum prisidėti prie geresnių būsimos komandos rezultatų? Kokios yra tavo stipriosios pusės?

– Šiuo metu neblogai sekasi kovoti dėl atšokusių kamuolių, žaisti “du prieš du", pataikyti baudas. Nenorėčiau tuo apsiriboti ir tikiuosi, kad pavyks patobulinti žaidimą ir dar įvairiau prisidėti prie būsimos komandos rezultatų.

Ką NBA gerbėjai, kurie tavęs asmeniškai nepažįsta, turėtų apie tave žinoti?

– Esu paprastas vaikinas iš Utenos (šypsosi). Mėgstu žaisti krepšinį, automobilius, žvejoti, leisti laiką su draugais.

Kokie yra tavo šios vasaros planai?

– Šiuo metu laikau egzaminus, vėliau prisijungsiu prie pasaulio čempionatui besirengiančios jaunių rinktinės.

REKLAMA

Kaip manai, ar esi pasiruošęs atstovauti nacionalinei Lietuvos rinktinei?

– Tikrai ne man skirtas klausimas. Neslėpsiu – norėčiau pabandyti. Tačiau mano nuomone, rinktinėje turi žaisti geriausi.

Ar jau galvojai apie tai, kad atėjo laikas keltis į NBA, ar vis dar norėtum šiek tiek pažaisti Europoje?

– Kas gali žinoti, kada tas laikas kelti į NBA? Žinau viena, NBA yra mano svajonė ir vieną dieną tikrai ten žaisiu. O kaip viskas susiklostys – matysime. Galbūt lokauto atveju turėsiu galimybę dar sezoną patobulėti Europoje.

JAV žiniasklaidos ir NBA naujokų biržai skirtų portalų prognozės J. Valančiūnui (birželio 3 d. duomenys):

ESPN: 8 šaukimas, Detroito „Pistons";

DraftExpress: 4 šaukimas, Klivlendo „Cavaliers";

NBADraft.net: 8 šaukimas, Detroito „Pistons";

Sporting news: 4 šaukimas, Klivlendo „Cavaliers";

HoopsHype: 8 šaukimas, Detroito „Pistons";

RealGM: 8 šaukimas, Detroito „Pistons".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų