Sėkmingai varžybas baigė Lietuvos moterų komanda. Ji paskutinė dieną 3:1 nugalėjo Filipinų ekipą bei galutinėje rikiuotėje su 15 taškų iš 22 galimų užėmė dvyliktą vietą tarp 142 dalyvių. Tai – geriausias pasiekimas per visą Lietuvos moterų šachmatų istoriją.
Paskutinis mačas Lietuvos komandai susiklostė labai sėkmingai. Greitą pergalę iškovojo tarptautinė meistrė (IM) Deimantė Daulytė, netrukus savo dvikovas laimėjo Daiva Batytė ir tarptautinė didmeistrė (GM) Viktorija Čmilytė-Nielsen. Nuotaikos nesugadino ir tarptautinės moterų meistrės (WIM) Salomėjos Zaksaitės pralaimėjimas.
„Aš ir visa komanda didžiuojamės savo pasirodymu. Prieš paskutinę partiją buvome 22 vietoje ir tikrai nesitikėjome pakilti per dešimt pozicijų, - 12 vieta vis dar negalėjo patikėti puikiai viso turnyro metu žaidusi D. Daulytė. - Situacijos kituose mačuose mums susiklostė palankiai. 12 vieta – geriausias visų laikų pasiekimas, todėl džiaugtis tikrai yra kuo. Man pirmą kartą olimpiadoje pavyko iškovojo medalį savo lentoje, esu laiminga tiek dėl komandos, tiek dėl savęs.“
Antroje lentoje D. Daulytė surinko 8 taškus iš 10 ir užėmė trečią vietą.
Sėkmingai turnyrui įpusėjus prie komandos prisijungė V. Čmilytė-Nielsen. Nors pirmoji partija jai susiklostė prastai (pralaimėjimas Moldovos šachmatininkei), po to sekė penkios pergalės iš eilės. Tai leido pasauliniame moterų reitinge Viktorijai pakilti į penktąją vietą (2538).
Prie trečiosios lentos žaidusi S. Zaksaitė surinko 5,5 taško iš 10, prie ketvirtosios – Daiva Batytė – 6 iš 10, o atsarginės Laimos Domarkaitės sąskaitoje – 4,5 taško iš 8.
Moterų olimpiadą laimėjo Kinijos (20 tšk.) komanda, lemiamoje kovoje dėl aukso įveikusi Rusiją (16 tšk.) ir nubloškusi pastarąją komandą už medalių zonos (4 vieta). Antroji vieta atiteko Lenkijai, trečioji – Ukrainai (po 17 tšk.).
Vyrų rinktinei olimpiados finišas buvo ne toks geras. Po atkaklios kovos vienuoliktajame ture Lietuva 1,5:2,5 nusileido Kazachstanui ir užėmė 65 vietą tarp 181 komandos.
Vienintelį pralaimėjimą patyrė IM Tomas Laurušas. GM Eduardas Rozentalis, Šarūnas Šulskis, o taip pat penkiolikmetis Paulius Pultinevičius savo partijas baigė lygiosiomis. Pastarasis, surinkęs 7 taškus iš 9, įvykdė dvigubą tarptautinio meistro normą.
E. Rozentalis olimpiadoje surinko 5 taškus iš 8, T. Laurušas – 4,5 iš 10, Š. Šulskis - 4,5 iš 9, Vidmantas Mališauskas – 4,5 iš 8.
Vyrų varžybas laimėjo JAV rinktinė, tik pagal papildomus rodiklius aplenkusi Ukrainos (po 20 tšk.) šachmatininkus, o bronzos medaliai atiteko Rusijos (18 taškų) komandai.