• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvis Aidas Ardzijauskas šeštadienį prisijungs prie keturiolikos žmonių pasaulyje, tai padariusių iki šiol: Kaune baigs savo bėgimą aplink pasaulį.

Lietuvis Aidas Ardzijauskas šeštadienį prisijungs prie keturiolikos žmonių pasaulyje, tai padariusių iki šiol: Kaune baigs savo bėgimą aplink pasaulį.

REKLAMA

Aidas Ardzijauskas, pagarsėjęs savo itin tolimų nuotolių bėgimais, artėja prie savo svajonės įgyvendinimo – apibėgti aplink žemę.

Dešimtmetį apie tai svajojęs ir šiam tikslui ruošęsis sportininkas turėjo pasitelkti kūrybinius sprendimus, mat suplanuotu bėgti metu pasaulį sukaustė pandemija. Vidutiniškai daugiau nei 60 kilometrų per dieną šis vyras bėgo 444 dienas iš eilės, o kelionėms tapus itin sudėtingoms, beveik visus, daugiau nei 30 tūkstančių kilometrų, ultramaratonininkas įveikė Lietuvoje.

Šeštadienį Kalėdinio Kauno bėgimo metu, įveikęs paskutinius 10 kilometrų, lietuvis prisijungs prie keturiolikos bėgikų, anksčiau įveikusių šį atstumą ir apibėgusių aplink pasaulį. Tiesa, fiziškai prabėgti nusibrėžtu maršrutu Aidas negalėjo, tad nors reikalingas atstumas ir įveiktas, aplink pasaulį bėgikas apibėgo tik virtualiai.

REKLAMA
REKLAMA

„Apibėgti aplink pasaulį buvo mano sena svajonė, kuriai ruošiausi dešimtmetį. Maršrutą nusibraižiau dar anksčiau. Žinojau, kad šiam tikslui pasiekti reikalingas ilgas, nuoseklus ir visapusiškas pasiruošimas: reikalinga tiek fizinė ištvermė, tiek psichologinis tvirtumas. Pasaulį sukausčius pandemijai planų atidėti negalėjau – ruošiausi startuoti būtent dabar ir atidėlioti būtų buvę pavojinga, nes išlaikyti tinkamą pasiruošimo lygį būtų buvęs dar didesnis iššūkis“, – apie savo svajonę ir atsiradusius iššūkius pasakoja A. Ardzijauskas.

REKLAMA

Būdamas Lietuvoje apibėgo aplink pasaulį

Su partnerių pagalba sportininkas sukūrė internetinę platforma, kurioje viešai galima stebėti kasdien nubėgtus kilometrus bei faktinę vietą, kurioje jie buvo nubėgti. Galų gale visi šie įveikti kilometrai sumuojasi taip brėždami liniją per jau anksčiau Aido sudarytą maršrutą.

Startavęs 2021 metų vasarą, bėgikas didžiąją laiko dalį bėgo Lietuvoje: Vilniuje, Kaune arba pajūryje. Aplinkybėms leidus sportininkas tris kartus buvo išvykęs į užsienį. Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Danijoje bei Italijoje vyras vidutiniškai praleido po porą savaičių, kurių metu nepraleido nei vienos dienos be bėgimo. Taip, nesvarbu kurioje vietoje būdamas, bėgdamas vis pildė savo virtualaus bėgimo progresą.

REKLAMA
REKLAMA

Šis sprendimas, bėgti beveik vien tik Lietuvoje, iš pirmo žvilgsnio atrodytų gerokai patogesnis logistiškai, bet bėgikui teko susidurti su netikėtais sunkumais pačiam: „treniruočių metu daug dėmesio skyriau kūno pratinimui prie karščio. Tai trunka daug laiko, bet organizmas tuomet gerokai lengviau perneša krūvį karštų oru.

Tokias treniruotės dariau tikslingai, mat pagal maršrutą iš esmės visada turėjau bėgti ten, kur šilta, o pasikeitus planui teko bėgti ir lietuviškos žiemos ar rudens sąlygomis. Tamsūs vakarai, drėgnas ir žvarbus oras buvo vienas didesnių iššūkių.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bėgikas neslepia, kad vieną kartą teko konsultuotis su psichologe, mat iššūkis tapo per sunkus net ir pačiam sau, bet po vienos valandos seanso vėl viskas grįžo į savo vietas ir toliau viskas ėjosi taip, kaip suplanuota. Bėgimas dieną iš dienos išvargina ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai.

„Suaugęs vyras, o tokia vaikiška klaida“

Kalbėdamas apie fizinį pasiruošimą ir kūno ištvermę bėgimo metu Aidas atvirauja, kad turėjo nedidelių nesklandumų, kuriuos savo dideliu noru bėgti nesustojant pavertė ilgiau trunkančia problema.

REKLAMA

„Vienu metu pastebėjau, kad vidutinis per dieną nubėgamas atstumas bei greitis pradėjo kristi – turėjau nedidelę problemą su koja. Gydytojai nesunkiai „sutvarkė“ ją, bet sakė bent kelias dienas pailsėti ir nebėgti. Žinoma, kad nepaklausiau ir bėgau, tad gijimas vietoj poros dienų užtruko ilgiau. Sako vyras brandus, penkiasdešimties, o pasielgė taip vaikiškai. Gal per didelis optimizmas čia, bet dabar tai tik istorija. Galbūt kažkas ta mano įžvalga, kad kartais turi prarasti tam, kad ateityje neprarastum dar daugiau, pasinaudos savo naudai“, – su šypsena veide apie savo poelgius pasakoja A. Ardzijauskas.

REKLAMA

Disciplinuota rutina ir 80 kilometrų per dieną

Patyręs sportininkas taip pat dalinasi, kad labai svarbu yra tiek teisinga dienos pradžia, tiek atsipalaidavimas po jos. Per ilgus treniruočių metus pažinęs tai, ko labiausiai reikia organizmui, bėgikas rytą pradeda nuo įvairių prasitampymo pratimų, o dienos pabaigoje dėka specialių priemonių atpalaiduoja raumenis.

Įprastai bėgikas savo „darbo“ dieną pradėdavo apie septintą ryto ir bėgo iki pavakarių. Nors, skaičiuoja Aidas, šeštadienį finišavus Kaune vykstančiame maratone ir įveikus užsibrėžtus 30303 kilometrus jo dienos vidurkis bus kiek daugiau nei 60 kilometrų, didžiąją dalį dienų jis prabėgdavo apie 70-80 km. Viso vyras, po šeštadienio finišo Kaune vyksiančiame maratone, bus prabėgęs 444 dienas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aidas Ardzijauskas pasakojo, kad iki tol per dešimtmetį visų įveiktų iššūkių atstumas beveik prilygsta šiam, įveiktam per beveik pusantrų metų: „kai ruošiesi maratonui niekada nenubėgi pilno maratono. Įveiki 32-37 kilometrus. Labai panašiai ir čia, jeigu sudėtume mano visų didžiųjų bėgimų atstumą gautųsi artimas atstumas tam, kurį įveikiau šiuo kartu“.

Savo paskutinius šio bėgimo kilometrus ultra maratonininkas įveiks kartu su šeštadienį (12-18) Kaune vyksiančio Kalėdinio begimo dalyviais. Vyras kviečia visus jį palaikančius ir norinčius pasveikinti su įveiktu tikslu atvykti į Kauno Panemunės šilą, kur vyks šis renginys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų