Pirmą pergalę trečiose Eurolygos turnyre iškovojo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionas Kauno „Žalgiris“, ketvirtadienį namuose 88:64 (19:16, 25:19, 26:16, 18:13) sutriuškinęs trečią nesėkmę iš eilės patyrusius autsaiderius Strasbūro SIG krepšininkus.

Rungtynių eiga

Pirmasis ketvirtis prasidėjo įspūdingu Martyno Pociaus benefisu – 6:2, „Žalgirio“ puolėjas pelnė du iš eilės tritaškius. Tačiau prancūzai kauniečiams neleido taip lengvai pabėgti ir po kelių taiklių atakų persvėrė rezultatą – 10:11. Aikštelėje pasirodęs Vytenis Lipkevičius taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio – 17:16. Pirmasis kėlinys baigiasi labai netaikliu Tado Klimavičiaus metimu, tačiau kauniečiai ir toliau priekyje – 19:16.

Antrajame kėlinyje ant parketo pasirodęs Šarūnas Jasikevičius taikliai atakuoja iš toli, tačiau lietuvių kilmės Timas Abromatis atsakė tuo pačiu – 22:21. Š. Jasikevičius ir toliau vedė savo komandą į priekį, pelnydamas du dvitaškius iš eilės ir skirtumą didindamas iki 5 taškų – 28:23. Prie kauniečių spurto prisideda ir Sim Sanderis Vene – 34:23. Tiksint paskutinėms kėlinio sekundėms Alexis Ajinca sumažina skirtumą iki vienaženklio – 44:35.

Nors trečiąjį kėlinį prancūzai pradėjo tritaškiu, M.Pocius iškart atsakė tuo pačiu bei atliko perdavimą P. Jankūno dėjimui - 49:38. Vėliau J.Dentmonas prasiveržė po krepšiu, greitoje atakoje puikiai asistavo V.Lipkevičiui, o už minutės vieną po kito į varžovų krepšį įmetė du tritaškius (59:42). Žalgiriečiai nemažino apsukų ir M.Pocius pataikė savo šeštąjį tritaškį. Tiksliai žaidęs S.Vene pelnė dar 4 taškus, po Š.Jasikevičiaus perdavimo pasižymėjo R.Javtokas, o per paskutines 4 trečiojo kėlinio sekundes S.Vene perdavė kamuolį į priekį nuskubėjusiam A.Milakniui, kurio dėjimas privertė banguoti visą "Žalgirio" areną (70:51).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje A.Milaknis įmetė iš vidutinio nuotolio, vėliau taškais pasižymėjo J.Dentmonas, S.Vene bei T.Klimavičius (78:56). Po tritaškį prie pergalės pridėjo M.Pocius bei Š.Jasikevičius (84:60), o paskutinius rungtynių taškus pelnė iš vidutinio nuotolio taikliai atakavę M.Kupšas ir Kšištofas Lavrinovičius (88:64).

23 taškais prie pergalės prisidėjo Martynas Pocius, 15 - Justinas Dentmonas, 13 - Šarūnas Jasikevičius, 9 -Siimas-Sanderis Vene, 8 - Vytenis Lipkevičius, 6 - Artūras Milaknis.

Svečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Alexis Ajinca (21 tšk.), Jeremy'is Lepoupas (12 tšk.) bei Louisas Campbellas (10 taškų).