Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė tęsia žygį Europos čempionate. Laimono Eglinsko auklėtiniai aštuntfinalyje 79:63 (17:18, 20:17, 22:4, 20:24) įveikė Turkijos rinktinę ir žengė į ketvirtfinalį.

Mūsiškių ketvirtfinalyje lauks Graikijos rinktinė, kuri aštuntfinalyje 68:65 nugalėjo Izraelį.

Lietuviai lemiamą persvarą mače susikrovė po didžiosios pertraukos. Po dviejų kėlinių mūsiškiai pirmavo, bet tik 37:35.

Po to Pauliaus Murausko vedini lietuviai po truputį ėmė didinti pranašumą, o varžovai užstrigo puolime. Kajus Kublickas dvitaškiu dar labiau didino atotrūkį (45:37), o Gediminas Alisas didino skirtumą iki dviženklio – 47:37.

Varžovai per kėlinį pelnė vos keturis taškus, o nestrigę lietuviai bėgo į priekį (59:39).

Paskutinį ketvirtį varžovai pradėjo solidžiau, greitai atotrūkis aptirpo iki 60:46. Vis tik tuomet L. Eglinskas paprašė minutės pertraukėlės ir situacija stabilizavosi.

Galiausiai lietuviai užtikrintai finišavo su bilietu į ketvirtfinalį savo rankose.

Darsyk Lietuvą į pergalę vedė lyderių trio. P. Murauskas užfiksavo monstrišką dvigubą dublį (18 tšk., 16 atk. kam.) ir surinko 27 naudingumo balus,  o Motiejus Krivas (19 tšk., 9 atk. kam., 25 naud. bal.) ir įžaidėjas Kajus Kublickas (15 tšk., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 15 naud. bal.) taip pat buvo per žingsnį nuo tokio pasiekimo.

Lietuva: Motiejus Krivas 19, Paulius Murauskas 18, Kajus Kublickas 15, Vytautas Žygas 8, Gediminas Alisas 7.

Turkija: Emre Melihas Tunca 22, Ozguras Cengizas 13, Tanas Yildizoglu 10, Salihas Altuntasas 9.