Paryžiuje prasidėjo paskutinis turas olimpiniame krepšinio turnyre. Grupės varžybų finiše Brazilija 102:84 nugalėjo Japoniją ir išsaugojo galimybes patekti į ketvirtfinalį.

5

Tuo metu japonams olimpinis krepšinio turnyras tikrai yra baigtas.

Japonai paskutiniajame mače rungtyniavo be savo traumuoto lyderio Rui Hachimuros. Azijos žemyno atstovams pirmenybės jau baigėsi, o brazilai dar turi viltį patekti dar dviejų geriausių antrąją vietą užėmusių komandų. Nors japonai geriau pradėjo susitikimą (7:2), brazilai tuoj pat spurtavo 10:2 ir perėmė iniciatyvą – 12:7. Rezultatui esant 14:13, Pietų Amerikos atstovai laimėjo atkarpą 11:0 ir susikrovė dviženklį pranašumą – 25:13. Kėlinys pasibaigė Brazilijai esant priekyje 31:20.

Antrajame ketvirtyje Japonijos krepšininkai atkuto dėl pataikytų tritaškių – 4 tolimi metimai vos per 3 minutes leido deficitą sumažinti iki 2 taškų – 34:36. Sužaidus 5 minutes komandas skyrė 3 taškai (39:36), tačiau brazilai spurtavo 11:0 ir vėl atitrūko – 50:36. Nors azijiečiai pelnė 8 taškus be atsako ir priartėjo (44:50), pirmąją susitikimo dalį brazilai uždarė 5 taškais – 55:44.

Po didžiosios pertraukos Japonija atsiliko 16 taškų skirtumu (50:66), bet nesudėjo ginklų ir spurtavo 12:0 – 62:66. Toliau tritaškius sėkmingai pataikę japonai likus 27 sekundėms priartėjo dar labiau – 73:75. Kėlinys pasibaigė brazilams turint plius 4 – 77:73. Ketvirtajame kėlinyje prabėgus pustrečios minutės japonai dar kvėpavo varžovams į nugaras (80:82), bet Brazilijos spurtas 14:2 (96:82) sudėliojo viską į savo vietas ir jie pasiekė pergalę.

Japonija: Joshas Hawkinsonas 26 (10 atk. kam., 32 naud. bal.), Yuki Kawamura 21 (4/9 tritaškiai, 10 rez. perd., 21 naud. bal.), Yuta Watanabe 14 (2/8 tritaškiai, 9 atk. kam.), Yudai Baba 11 (3/5 tritaškiai).

Brazilija: Bruno Caboclo 33 (4/4 tritaškiai, 17 atk. kam., 43 naud. bal.), Vitoras Benite 19 (5/7 tritaškiai), Marcelinho Huertas 13 (8 rez. perd.), Leonardo Meindlas 9 (3/6 tritaškiai, 8 atk. kam.)