„Drausmė, drausmė, drausmė. Jeigu būsime drausmingi, esame pajėgūs būti aukščiau, nei iki šiol buvome“, - tv3.lt sakė lenktynininkas.
Nors jis laikosi pozicijos, kad prieš startą išsakyti tikslai dažniausiai neišsipildo, vis tik turi vieną norą.
„Kiekvienas lenktyninkas ir jo komanda važiuoja padaryti to, ką gali geriausiai. Gyvenime esu tiek mokytas - kiek pasakai savo tikslą, tiek jis ir neišsipildo. Maniau, kad esu neprietaringas, bet panašu, kad esu, - kalbėdamas su tv3.lt juokėsi B.Vanagas. - Labai norėčiau pagerinti geriausią lietuvių rezultatą, manau, tai yra įmanoma“.
O tas rezultatas - 21-oji vieta, kurią praėjusių metų Dakare užėmė Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis.
Geriausias asmeninis B.Vanago pasiekimas - 24-oji vieta, pasiekta 2015 metais.
Tačiau ne vien tai sudaro Dakaro esmę B.Vanagui.
„Pirmieji Dakaro raliai buvo visiškai lenktyniniai, siekėme rezultato. Sportinio pykčio ir dabar nemažiau, bet atsirado tam tikra socialinė misija. Lietuvoje Dakaras yra labai populiarus ir tai pavyzdys tam pačiam jaunimui, kitiems su iššūkiais gyvenantiems žmonėms.
Net ir būnant iš nedidelės valstybės, galime atrodyti garbingai, oriai ir siekti rezultato“, - teigė Vyčiais pasipuošęs sportininkas.
Nors Dakaras jau šeštasis, bet iššūkių jis pažeria kaip visada daug ir priverčia pamiršti komforto zonos sąvoką.
„Kiekvienas Dakaras duoda labai daug, ypatingai davė paskutinis, kai nefinišavome. Tai milžiniška psichologinė patirtis. Kas tikrai nutinka Dakare ir ką rekomenduočiau visiems, tai išeiti iš komforto zonos ir susipažinti su savimi. Šito Dakaras tikrai išmoko ir labai stipriai.
Jo metu organizmas labai pavargsta, jį veikia aukšta temperatūra, aukštikalnėse mažas deguonies kiekis, o tu turi ilgai išlaikyti gilią koncentraciją. Tai sudėtingiausia. Kai nuovargis susikaupia, tu turi generuoti rezultatą. Susipažįsti su savimi labai gerai“, - pripažįsta B.Vanagas.
Dakaras prasidės sausio 6-ąją ir drieksis per Peru, Boliviją ir Argentiną. Lenktyninkai finišuos sausio 20-ąją.