Antradienį 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse savo pasirodymus imtynių varžybose pradėjo du Lietuvos sportininkai. Moterų imtynių svorio kategorijos iki 50 kg aštuntfinalyje pasirodė Gabija Dilytė, o graikų-romėnų imtynių svorio kategorijos iki 97 kg aštuntfinalyje startavo Mindaugas Venckaitis.

Pirmoji kovą baigė G. Dilytė, kuri susikovė su kolumbiete Alisson Camila Cardozo Rey, kuri praėjusių metų pasaulio čempionate pasiekė ketvirtfinalį.

Lietuvė praėjus maždaug pusei minutės praėjo į kojas ir uždirbo 2 taškus.

Antrajame kėlinyje kolumbietei buvo duotos 30 sekundžių, kad ji atliktų veiksmą arba kitaip tašką užsidirbs lietuvė, tačiau pati G .Dilytė sugebėjo parversti varžovę, spaudė prie žemės ir užsidirbusi dar 4 taškus iškovojo istorinę pergalę 6:0.

Kiek vėliau G. Dilytė stojo į ketvirtfinalio kovą, kur dar pirmajame kėlinyje prarado 8 taškus prieš kubietę Yusneylis Guzman Lopezu ir galiausiai po dar minutės pralaimėjo jai kovą rezultatu 0:10.

Dabar G.Dilytė lauė kubietės dovanos – jeigu ji būtų patekusį į finalą, tuomet G.Dilytė trečiadienį kovotų paguodos kovoje.

Visgi vėliau vakare vykusioje pusfinalio kovoje Y.G.Lopez 0:5 pralaimėjo indei Vinesh Vinesh ir kovos dėl bronzos medalio.

Primename, kad paskutinę akimirką žinios apie kelialapį į Paryžių sulaukusi G. Dilytė – pirmoji istorijoje į olimpines žaidynes patekusi Lietuvos moteris imtynininkė.

Mindaugas Venckaitis graikų-romėnų imtynių aštuntfinalyje susikovė su Kirgizijos sportininku Uzuru Dzhuzupbekovu, tačiau pralaimėjo rezultatu 1:5.

M.Venckaitis per pirmas 20 sekundžių užsidirbo tašką ir pasirinko kovojimą ant žemės. Visgi ten lietuviui nepavyko pervesti varžovo ir kovotojai grįžo į stovėseną. Visgi antrajame kėlinyje kirgizas pelnė tašką ir išlygino rezultatą bei pasirinko kovoti ant žemės, kur jam pavyko pervesti lietuvį ir išmesti už rato ribos bei iškovoti 4 taškus ir išsiveržti į priekį 5:1 bei galiausiai šventė pergalę.

M. Venckaitis į ketvirtfinalį neprasibrovė, bet šansas dar buvo, jeigu U.Dzuhuzupbekovas būtų patekęs į finalą, tuomet M.Venckaitis dar galėjo kovoti paguodos kovoje.

Visgi kiek vėliau U.Dzhuzupbekovas pralaimėjo ketvirtfinalyje, todėl tai reiškia, kad lietuvio pasirodymas Paryžiaus olimpinėse žaidynėse yra baigtas.

Primename, kad  M. Venckaitis – jau trečias savo šeimos atstovas olimpinėse žaidynėse. Anksčiau jose yra kovoję Mindaugo broliai Valdemaras (2008 m. Pekine) ir Edgaras (2012 m. Londone ir 2016 m. Rio de Žaneire).