Antroje Vokietijos lygoje sezoną praleidęs lietuvis jau spėjo debiutuoti ir pagrindinėje „Brose Bamberg“ komandoje, vasarą jis iškovojo sidabrą su 18-mečių rinktine ir neslepia, kad karjeros tikslai – patys aukščiausi.
Paskutiniu metu tokie žingsniai, kuriuos žengia A. Kulboka, nebekelia nuostabos. Dar būdamas 17-kos metų jis išvyko iš Lietuvos, kur atstovavo „Žalgirio“ dubleriams, į Vokietiją, ten su „Brose Bamberg“ klubu sudarė penkerių metų kontraktą ir teigia dar nei karto dėl tokio sprendimo nepasigailėjęs.
Vokietijoje – NBA skautų ir vietinių dėmesys
Paklaustas, kas Bamberge yra geriau nei Lietuvoje, 19-metis sako, kad čia labiau kreipiamas dėmesys į jo individualų tobulėjimą. „Ryte turiu treniruotes, kuriose su treneriu dirbu vienas. Sezonas su antra komanda jau pasibaigė, todėl daugiau einu su treneriu į štanginę ir su pirma komanda sportuoju“, – portalui tv3.lt pasakojo A. Kulboka.
Jaunuolis sako, kad kažką panašaus, kai jis dar buvo Lietuvoje, bandė daryti ir Kauno „Žalgirio“ dubleriai, tačiau tokio didelio individualaus dėmesio jam gimtinėje matyti neteko.
Arnoldas šiemet pateikė paraišką dalyvauti NBA naujokų biržoje. Žengti tokį žingsnį lietuvį paskatino didelis NBA klubų dėmesys. „Sezono metu treniruotėse buvo daug skautų iš NBA klubų. Reikia gal pabandyti. Nežinau, yra dar laiko atsiimti paraišką, bet kol kas negalvoju apie tai“, – sakė A. Kulboka.
Kokių NBA komandų atstovai buvo atvykę, krepšininkas nežino: „Man atrodo, net negalėčiau pasakyti, bet buvo nemažai komandų, virš 10 tai tikrai, gal net daugiau.“
Apie konkrečią komandą A. Kulboka nesvajoja ir tikina, jog svarbiausia – išgirsti savo pavardę naujokų biržoje, tačiau priduria, kad būtų gerai papulti į tokią organizaciją, kuri skiria daug dėmesio jauniems žaidėjams.
Bamberge, kuriame gyvena 70 tūkstančių žmonių, krepšinis yra itin populiarus. Į rungtynes susirenka apie 10% visų miesto gyventojų. „Gatvėj, kai eini, kas antras žmogus tikrai domisi krepšiniu ar bent Bambergo klubo pasiekimais“, – pasakojo A. Kulboka.
Lietuvis tampa atpažįstamas ir gatvėje: „Dabar, kai teko debiutuoti pirmoje komandoje, tai tikrai pastebi.“
Reikia „masės“
Pats lengvojo krašto puolėjo pozicijoje rungtyniaujantis vaikinas pripažįsta, kad jam, norint žaisti aukščiausiame lygyje, dar reikia tobulėti visais aspektais, tačiau išskiria du esminius: gynybą ir fizines savybes.
A. Kulboka nėra tvirtas fiziškai, todėl jam yra sunku žaisti prieš geriau sudėtus varžovus. Būtent dėl to dalį treniruočių jis praleidžia sporto salėje, kur stiprina kūną.
„Reikia priaugti masės. Puolime esu pasiruošęs žaisti aukštesniame lygyje nei Vokietijos antra lyga, bet gynyboje reikia daug dirbti, kad pradėčiau žaisti vyrų krepšinį, kad labiau galėčiau žaisti su kontaktu“, – portalui tv3.lt kalbėjo krepšininkas.
Tačiau Arnoldas mano, kad su „mase“ ateis ir gynyba: „Atrodo, kad suspėju su savo žmogum, išlieku prieky jo, bet mane nusistumia, neturiu tiek jėgos.“
Stiprioji jaunojo krepšininko pusė – taiklumas. Antroje Vokietijos lygoje A. Kulboka pelnė po 14,7 taško per rungtynes, tritaškius metė 36% taiklumu, tikslą pasiekdavo 50% dvitaškių ir net 89% baudų metimų.
Spėjo lietuvis debiutuoti ir „Brose Bamberg“ pagrindinėje komandoje. Per vienas žaistas rungtynes jis surinko 13 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Tiesa, Vokietijos lygos atkrintamosiose A. Kulbokos veikiausiai neišvysime.
Su Arnoldu kalbėjomės iškart po „Brose Bamberg“ rungtynių, tačiau jose lietuvis nebuvo registruotas. „Turbūt ir neregistruos, nes yra pasveikę visi žaidėjai“, – sakė krepšininkas ir pridūrė, kad likusią sezono dalį toliau dirbs individualiai, treniruosis kartu su pagrindine komanda, kurioje gauna daug patirties iš Eurolygos žaidėjų.
Siekia parodyti save?
Iš viso šiemet paraiškas dalyvauti NBA naujokų biržoje pateikė dar 8 lietuviai: Gytis Masiulis, Regimantas Miniotas, Kristupas Žemaitis, Laurynas Birutis, Martynas Echodas, Martynas Sajus, Margiris Normantas, Laurynas Beliauskas.
Niekam nebėra paslaptis, kad jaunieji žaidėjai taip gali siekti ne tik praverti NBA duris. Didesnė tikimybė, kad dalis jų tiesiog bando atkreipti į save klubų dėmesį.
„Nustebino, kad tiek krepšininkų pateikė paraiškas. Manau, kad jie geri žaidėjai, bet negaliu vertinti jų sprendimo. Gali visko nutikti“, – komentuodamas kolegų sprendimą neišsiplėtė A. Kulboka.
Bet lietuvis neslepia, kad žaidėjai, pateikdami paraiškas, nori save parodyti: „Dauguma, manau, su tokia priežastimi ir padavė tas paraiškas.“
Pats A. Kulboka pritaria, kad į NBA duris pabeldė ne dėl to, kad parodytų save. Jam dėmesio iš stipriausios pasaulio krepšinio lygos ir taip netrūksta, bet savo galimybes ir ateitį vaikinas vertina atsargiai ir teigia, kad tiesiog nori žaisti aukščiausiame lygyje, kokiame jam yra įmanoma.
Pasvajoja ir apie rinktinę
A. Kulboka vasaros planuose yra įrašęs NBA svajonę, tačiau nepraranda noro atstovauti šalies jaunių rinktinei. Praėjusiais metais su 18-mečiais jis nuskynė Europos čempionato sidabrą, o finale, kuriame Lietuva krito prieš Prancūziją, pelnė 28 taškus.
Iš viso šiose pirmenybėse lietuvis pelnė po 15,7 taško ir atkovojo 6,2 kamuolio per rungtynes, dvitaškius metė 48,3% taiklumu, o tritaškius – 34,6%.
Apie vyrų rinktinę jaunasis krepšininkas taip pat pagalvoja, tačiau tikina, kad iki šio pasiekimo dar reikia daug dirbti: „Trūksta labai daug. Daugiausiai man reikia sustiprint kūną ir gynybą, o tada jau žiūrėsime. Bet rinktinė yra mano svajonė. Norėčiau vieną dieną jai atstovauti.“