Vilniečio atstovaujamas Ilinojaus valstybinis „Fighting Illini“ universitetas (7/2) renka vieną pergalę po kitos, o prie jų labiausiai prisideda būtent K. Jakučionis. 18-likmetis per rungtynes vidutiniškai renka 15,4 taško, atkovoja 6,4 kamuolio ir atlieka 6 rezultatyvius perdavimus.
Jaunųjų krepšininkų tranziciją iš NCAA į NBA stebintys analitikai prognozuoja, kad K. Jakučionis universitetų krepšinyje neužsibus ir jau artėjančią vasarą išgirs savo pavardę NBA naujokų biržoje.
Būrimas iš kavos tirščių jau prasidėjo
Nors prognozuoti lietuvio šaukimo numerį yra tas pats, kas burti iš kavos tirščių, tai ya itin mėgstamas analitikų užsiėmimas, o lietuvio akcijos kol kas juda tik progresyvia linkme.
Pavyzdžiui, birželį JAV žiniasklaidos gigantas ESPN K. Jakučioniui prognozavo 18-ąją vietą pirmajame naujokų biržos rate, o spalį analogiškame reitinge lietuvis buvo jau 15-liktas.
198 cm ūgio krepšininkui pradėjus demonstruoti savo sugebėjimus NCAA lygoje, pradėjo augti ir jo akcijos. Lapkričio pabaigoj „SB Nation“ leidinys Lietuvos įžaidėjui prognozavo jau 8 vietą, o gruodžio pradžioje „The Athletic“ K. Jakučioniui prognozavo 5 šaukimą.
Taip aukštai per visą istoriją buvo pakviestas tik Jonas Valančiūnas – jį penktuoju numeriu 2011 m. pasirinko Toronto „Raptors“ organizacija.
Tiesa, minėtų skaičių pernelyg sureikšminti nereikėtų. Pavyzdžiui, kitam Lietuvos talentui Matui Buzeliui vienu metu buvo prognozuojamas netgi pirmasis 2024 m. NBA naujokų biržos šaukimas, tačiau lietuvis savo pavardę galiausiai išgirdo kaip 11 šaukimas.
Galiausiai, pašaukimo numeris niekaip neapibrėžia būsimos karjeros – NBA lygoje gausu pavyzdžių, kai pirmaisiais šaukimais NBA lygoje pakviesti žaidėjai taip ir neatsiskleidžia. Gausu ir priešingų pavyzdžių, Nikola Jokičius 2014 m. buvo pašauktas vos 41-uoju numeriu, o šiuo metu yra geriausias žaidėjas pasaulyje, savo kolekcijoje turintis jau tris MVP apdovanojimus.
2018 m. Jalenas Brunsonas buvo pakviestas vos 33-iuoju numeriu, o Spenceris Dinwiddie 2014 m. savo pavardę NBA naujokų biržoje taip pat išgirdo antrajame rate (38 šaukimas). Ir tai, tik keli įrodymai, kad šaukimo numeris dar nieko nereiškia ir nieko negarantuoja.
Ir visgi projektuoti ateitį visada įdomu.
Naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, kaip galėtų išsidėlioti 2025 m. NBA klubų šaukimai naujokų biržoje.
Primename, kad prasčiausiai pasirodžiusi komanda visai nebūtinai bus ta, kuri rinksis pirmoji. Pavyzdžiui, praėjusį sezoną 36 rungtynes reguliariajame sezone laimėjusi Atlantos „Hawks“ organizacija Rytų konferencijoje užėmė 10 vietą ir turėjo tik 3 procentų tikimybę laimėti pirmąjį naujokų biržos šaukimą, tačiau būtent Atlantos ekipa laimėjo gegužės mėnesiais vykstančią loteriją ir į savo gretas pirmuoju numeriu vėliau pasikvietė Zaccharie Risacherą.
Tuo metu didžiausią tikimybę gauti pirmojo šaukimo teisę turėjusioms Vašingtono „Wizards“ ir Detroito „Pistons“ organizacijoms atitinkamai atiteko ir 5 šaukimai.
Tiesa, netgi konkretaus klubo pakvietimas negarantuoja, kad šiame klube krepšininkas ir praleis bent dalį savo karjeros. NBA virtuvė sukurta taip, kad klubai naujokų biržos šaukimus gali įtraukti į įvairius mainų procesus.
Sėkmingas vilniečio žaidimas prieš galingiausius NCAA universitetus
Naujausiame ESPN reitinge, kuris pasirodė gruodžio 11 d. K. Jakučioniui buvo prognozuojamas 8 šaukimas, o jo universiteto komandos draugui Willui Riley – 12 šaukimas.
Reikia suprasti, kad tokie JAV žiniasklaidos gigantai kaip ESPN savo prognozėse mato didelį paveikslą ir kreipia dėmesį ne į bendrus NCAA žaidėjų vidurkis ar jų sėkmingiausias rungtynes, o tai, kaip konkretus žaidėjas atrodo rungtynėse prieš itin pajėgų universitetą.
K. Jakučionis savo akcijas pasikėlė po sėkmingo pasirodymo prieš Arkansaso universitetą, kai pelnė 23 taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir per Padėkos dieną vedė savo komandą į dramatišką pergalę.
Naktį iš antradienio į trečiadienį K. Jakučionio universitetas šventė pergalę prieš itin pajėgų Viskonsino „Badgers“, o lietuvis sužaidė kol kas rezultatyviausias savo rungtynes, kai pelnė 24 taškus. Beje, tai buvo jau ketvirtosios rungtynės iš eilės, kai Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) auklėtinis pelnė bent 20 taškų.
Dabar JAV žiniasklaida skelbia, kad susidaryti dar teisingesnę nuomonę apie K. Jakučionio galimybes bus galima po rungtynių su kitais galingais universitetais – Misūrio „Tigers“ ir Tenesio „Volunteers“.
Būtent su šiomis komandomis Ilinojaus klubas žais artimiausius du savo mačus.
JAV žiniasklaida: „Kasparas Jakučionis – 2x2 krepšinio maestro“
Jeigu darytume prielaidą, kad K. Jakučionis 2025 m. birželį bus pakviestas pirmajame dešimtuke, mums reiktų dairytis į 10 NBA klubų, kurie šiame sezone surinks mažiausiai pergalių.
Remiantis šia logika, labai realu, kad tarp tokių klubų bus Vašingtono „Wizards“ (3/19), Naujojo Orleano „Pelicans“ (5/20), Jutos „Jazz“ (5/20), Toronto „Raptors“ (7/18), Šarlotės „Hornets“ (7/17) ar Portlando „Trail Blazers“ (8/16).
Taip pat egzistuoja tikimybė, kad K. Jakučionio paslaugų jau kitą sezoną gali prireikti Filadelfijos „76ers“, Čikagos „Bulls“, Indianos „Pacers ar Detroito „Pistons“.
Po pasirodymo prieš Viskonsino universitetą, „Top 5“ šaukimą Kasparui prognozuoja ir didįjį JAV sportą apžvelgiantis SI.com portalas.
„Kai ateina laikas užbaigti ataką, Kasparas Jakučionis yra puikus ir patikimas pasirinkimas. Jis aikštėje yra labai kūrybingas ir plastiškas, o jo fizinės savybės sufleruoja apie tai, kad jis turi viską, kad taptų puikiu pagrindiniu įžaidėju NBA klube.“
Tuo metu Sportskeeda.com pripažįsta, kad pirmąsias dvi 2025 m. naujokų biržos pozicijas greičiausiai užpildys Djuko studentas Cooperis Flaggas ir ir Rudgerso universiteto krepšininkas Dylanas Harperis.
Toliau – daug neaiškumo ir neapibrėžtumo, o K. Jakučionis, pasak Sportskeeda.com, gali būti tas kuris į NBA lygą bus pakviestas iškart po šių dviejų vaikinų.
Portalas išskiria pagrindines K. Jakučonio stiprybes – elitinį pataikymą, perdavimų kokybę ir ūgį, kuris suteikia pranašumo prieš savo tiesioginius varžovus aikštėje įžaidėjo pozicijoje.
Pažymima, kad lietuvis meistriškai skaito situacijas, sugeba susikurti situacijas sau ir komandos draugams ir pataiko išties sudėtingus metimus.
Pastebima, kad K. Jakučionis puikiai tinka NBA krepšiniui ir dėl to, kad yra tikras 2x2 krepšinio maestro, kuris sugeba meistriškai prie savęs pritraukti du varžovus ir atiduoti kamuolį laisvam likusiam aukštaūgiui.
Galiausiai, K. Jakučionis yra žaidėjas, kuris visus minėtus sprendimus ir veiksmus atlieka žaibiškame greityje, o norint žaisti aukščiausiame lygyje tai ir yra bene svarbiausias įgūdis.
Lygina su Spenceriu Dinwiddie
Kitas JAV sporto žiniasklaidos gigantas Bleacherreport.com K. Jakučionį lyginį su mūsų jau minėtu Spenceriu Dinwiddie:
„Jų žaidimas remiasi kūrybiškumu, jie abu sėkmingai improvizuoja ir dažniausiai atlaiko gynėjų keliamą spaudimą. Tai žaidėjai, savo įgūdžių pakete turintys puikius apgaulingus judesius ir yra įvaldę techniką, kuri leidžia pataikyti sudėtingus metimus.“
Statistiškai geriausią savo sezoną S. Dindiwidie sužaidė 2019–2020 m. sezone, kai Bruklino „Nets“ organizacijoje vidutiniškai rinko po 20,6 taško.
Beje, šių žaidėjų fiziniai duomenys kone identiški – K. Jakučionis yra 2 cm aukštesnis už S. Dinwiddie ir šiuo metu sveria 91 kilogramą – 7 mažiau nei S. Dinwiddie, tačiau raumenų masės 18-likmetis dar tikrais spės priaugti.
Kol kas neįmanoma nuspėti, į kokią organizaciją pateks K. Jakučionis, tačiau aišku yra viena – į NBA duris beldžiasi dar vienas lietuvis.
Svarbu pabrėžti, kad K. Jakučionis yra lietuviško krepšinio produktas, kadangi vilnietis čia tobulėjo iki pat 2021 m., kai būdamas 15 persikėlė į Barseloną, todėl esminiai jo krepšininko įgūdžiai ir pagrindai formavosi būtent Lietuvoje.
Paskutines savo rungtynes Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) Kasparas sužaidė 2021 m. birželį, o jau 2025 m. birželį gali išgirsti savo pavardę ir būti pakviestas į stipriausią pasaulio krepšinio lygą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!