Atsivėrė vieta, kuri buvo atiduota pasauliniame atrankos turnyre pirmam už brūkšnio likusiam 30-mečiui klaipėdiečiui.
„Žvejojau, nesiruošiau niekam. Ruošiausi, sportavau, bet pagal savo planą, o pirmadienį tik sužinojau. Kovinės mintys, neturiu, ką prarasti. Atvažiavau kovoti, o bus, kaip bus, – sakė olimpinio kaimelio lovą jau išbandęs M. Knystautas, kuris prieš žaidynes net nespėjo Lietuvoje apsikirpti dėl užklupusių kelionės rūpesčių. – Žinote atsisakyti pakvietimo irgi nesinorėjo, toks šansas... Vienintelis iššūkis, kad reikia nuvažiuoti apsikirpti greitai čia, susirasti kirpėją“.
Įkvepiantis lenko Wlodzimierzo Zawadskio pavyzdys
2022 m. pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas teigė, kad olimpinių žaidynių istorijoje yra buvęs panašus atvejis apie į olimpiadą netikėtai iškviestą kovotoją, kuris parodė puikius rezultatus.
„1996 metais Lenkijos atstovas atvažiavo tiesiai iš pliažo ir laimėjo olimpiadą. Tai motyvuoja netgi, nes žinote, nėra to spaudimo, tiesiog ramiai leidau laiką, treniravausi, režimo nebuvo tokio intensyvaus, ramiai ruošiausi ir mėgavausi vasara“, – privalumų įžvelgė svorio kategorijoje iki 130-ies kilogramų kovosiantis atletas.
🔸 Pierwsza wzmianka o wsi Polany pochodzi z 1334 roku❗ We wrześniu 1967 roku przyszedł w niej na świat „Diabeł”, czyli Włodzimierz Zawadzki - jeden z najbardziej utytułowanych polskich zapaśników w stylu klasycznym, zdobywca złotego medalu olimpijskiego w Atlancie z 1996 roku.… pic.twitter.com/KnLoIvyyQ9
— Jedynka – Program 1 Polskiego Radia (@RadiowaJedynka) February 21, 2024
Paryžiuje taip pat svorio kategorijoje iki 97 kg varžysis Mindaugas Venckaitis, o moterų imtynių turnyro svorio kategorijoje iki 50 kg kovos Gabija Dilytė.
Pirmas iš lietuvių ant kilimo žengs būtent M.Knystautas, nes sunkiasvorių kovomis rugpjūčio 5 d. ir startuos olimpinis imtynių turnyras.
Sekmadienio popietę su Lietuvos sporto žurnalistais M. Knystautas pasidalino savo įspūdžiais apie kelionę į Prancūziją, sportinę formą ir psichologinius niuansus sporte, kai iš tavęs tikimąsi mažiausiai.
Kaip vyko treniruotės, kai tu supratai, kad nevažiuosi į Paryžiaus olimpiadą?
Pasakysiu tiesiai šviesiai, gal dvi savaites pasyviai pailsėjau, paskui pradėjau ruoštis, darbas buvo kitoks. Daugiau bazinės treniruotės, ilgi krosai, svarmenys. Taipogi padėdavau daug Mindaugui (aut. past. Mindaugas Venckaitis, Paryžiuje kovosiantis lengvesnėje svorio kategorijoje iki 97 kilogramų.) ant kilimo, nes neturime daug šparingo partnerių, tai ateidavau su juo padirbdavau, paimtyniaudavau. Formą palaikau ir kątik dabar su estu padarėme visai neblogą treniruotę, tai visai neblogai jaučiuosi.
Kaip procentaliai įvertinti galėtumei savo sportinę formą?
Oi, labai sunku. Jeigu būčiau žinojęs visą laiką, tai psichologiškai būtų sunkiau, būtų pasiruošimas daug sunkesnis, negu ką aš dabar dariau. Bet esu 70 procentų manau pasiruošęs, bet atvažiavau kovoti.
Kaip su svoriu reikalai?
Aš prižiūrėjau, tiesiog sveriu kaip visą laiką, man svorio mesti nereikia, aš esu toks mažai sveriantis ir dėl to jokių problemų, 127 kilogramai dabar.
Kiek pažįsti varžovus savo kategorijos?
Su visais beveik dirbęs gal tik bulgaro nežinau. Nu kaip nežinau, dabar youtube viską rasi ar trenerio paklausi, nes jis turi medžiagą apie visus. Yra kubietis, keturis kart olimpinis čempionas iš eilės, kuris siekia penkto istorinio tokio laimėjimo, nes niekas neturi penkių auksų. Jis gal toks išskirtinis. Savo varžovą sužinosiu šiandien vakare po burtų.
Koks įspūdis iš olimpinio kaimelio?
Tokijo kaimelis gal buvo toks įspūdingesnis, didesnis, maštabas toks didelis buvo. Bet čia daug geresnė atmosfera, kai nėra kovido suvaržymų, daug smagiau.
Kaip maistas čia? Ar pavyks tuos 3 kilogramus priaugti?
Geras maistas, bet nežinau, gal auginti nereikia. Yra kaip yra jau.