Trečiadienį įvyko Baltijos moterų futbolo lygos pusfinalis, kuriame Šiaulių „Gintros“ futbolininkės namuose priėmė reguliaraus sezono nugalėtojas Rygos RFS žaidėjas.

Titulą gynusios gintrietės po permainingos kovos 1:3 (0:1) turėjo pripažinti RFS klubo pranašumą, kuris žengė į finalą. Jame rygietės susitiks su kitoje pusfinalio poroje Vilniaus MFA „Žalgirį-MRU“ įveikusia Talino „Flora“.

Šiose rungtynėse komandai negalėjo padėti traumą rungtynėse su Talino klubu patyrusi ir iš rikiuotės 4 savaitėms iškritusi gynėja Rashida Beal.

Startinė sudėtis: A. Klevečkaitė, A. Mikutaitė, S. Amorim, L. Peabody (46′ min. T. Romanovskaja), S. Jaatinen, A. Kazarina, M. Hagstrom, A. Rusanen (46′ min. H. Hawkinson), S. Shamase, T. Shamase, M. Proscevičiūtė (63′ min. E. Šupelytė).

Įvarčiai:

„Gintra“: S. Jaatinen (58′ min.) – 1. M. Ogochukwu Ohadiwe po 1.

„RFS“: S. Vuškane (21′ min), A. Poluhoviča (75′ min.) ir

Rungtynes aktyviau pradėjo gintrietės, kurios pirmosiomis susitikimo minutėmis turėjo galimybę pelnyti greitą įvartį, tačiau Thubelihle Shamase savuoju šansu nepasinaudojo. 12-ąją mačo minutę pavojingą perdavimą į baudos aikštelę atliko Meida Proscevičiūtė, tačiau nei viena gintrietė pirma nesuskubo prie kamuolio ir rygietės gaisrą užgesino.

21-ąją minutę po gynėjų klaidos viena prieš Aušrą Klevečkaitę iššoko RFS puolėja Santa Sanija Vuškane, kuri apžaidusi vartininkę pelnė pirmąjį mačo įvartį.

Kėlinio pabaigoje geltonai juodos turėjo dvi realias progas išlyginti rezultatą, tačiau nei M. Proscevičiūtei, nei Monicai Hagstrom jomis pasinaudoti nepavyko ir komandos į rūbinę patraukė viešnioms esant priekyje 1:0.

Po pertraukos „Gintros“ žaidėjos į aikštę žengė su didesne energija ir jau 47-ąją minutę M. Hagstrom pavojingai grasino varžovių vartams, tačiau RFS vartininkė į smūgį reagavo.

58-ąją rungtynių minutė Lietuvos čempionėms pavyko pralaužti ledus. Po puikaus Thubelihle Shamase perdavimo į baudos aikštelę kamuolį į vartų tinklą nukreipė pirmuoju savo įvarčių geltonai juodų gretose pasižymėjusi Silja Jaatinen – 1:1.

75-ąją minutę RFS ir vėl išsiveržė į priekį. Anastasija Poluhoviča nukreipė kamuolį į apatinį vartų kampą – 1:2. Iškart po praleisto įvarčio aikštės šeimininkių puolėja S. Shamase turėjo šimtaprocentinę puikią progą vos po minutės vėl išlyginti rezultatą, tačiau jos smūgis praskriejo virš skersinio. Dar po kelių akimirkų M. Hagstrom atliko aštrų perdavimą į baudos aikštelę, tačiau tai pačiai S. Shamase kamuolio pasiekti nepavyko.

Baigiantis rungtynėms „Gintra“ metė visas pajėgas į priekį siekiant išlyginti rezultatą, tačiau susikurtų progų realizuoti nepavyko, o varžovės pasinaudojusios spragomis gynyboje pelnydamos trečiąjį įvartį uždarė rungtynes – 1:3.

Primename, kad rugsėjo 4–7 dienomis Šiauliuose vyks UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyras. 3-oje atrankos grupėje kartu su Lietuvos čempionėmis dėl vienintelio kelialapio į pagrindinį turnyrą varžysis legendinis Škotijos klubas Glazgo „Celtic“, Suomijos čempionė „Kuopio KuPS“ ir Moldavijos lygos nugalėtoja „Agarista CSF“.

Pusfinalyje „Gintros“ futbolininkių laukia kova prieš „Agarista CSF“. Būkite kartu su komanda, nes kiekvieno Jūsų palaikymas stadione bus ypatingai svarbus!