Per rugsėjo-gruodžio mėnesius šiose nemokamose treniruotėse apsilankė daugiau kaip 300 šeimų.
Paklaustas, ar „Tėvų ir vaikų krepšinio treniruotės“ pateisino lūkesčius, projekto kuratorius Vidas Svetikas sakė:
„Lūkesčiai buvo viršyti su kaupu. Tikėjomės, kad norinčių sportuoti šeimų tikrai atsiras, tačiau toks didelis aktyvumas buvo maloni staigmena. Jaučiasi, kad tėvai ir vaikai yra išsiilgę judesio, aktyvaus laisvalaikio, o bendros krepšinio treniruotės patenkina šiuos šeimos poreikius.“
Projekto tikslas – ugdyti fiziškai aktyvią visuomenę Vilniaus mieste, plečiant SKM siūlomas paslaugas ir įtraukiant 5–17 m. amžiaus vaikus ir jų šeimos narius į reguliarias didelio fizinio aktyvumo veiklas. Įgyvendinant šį tikslą, projekto metu bus organizuojamos reguliarios didelio fizinio aktyvumo treniruotės šeimoms, apimančios krepšinio, fizinio pasirengimo ir korekcinius užsiėmimus.
Veiklų metu gerinami vaikų ir jų šeimos narių vikrumo, greitumo, fizinio pajėgumo, fizinės ištvermės bei lankstumo rodikliai, didelis dėmesys skiriamas ir taisyklingai laikysenai. Treniruotės vyko pasitelkiant judriuosius žaidimus, estafetes, tad projekto metu vykdomos veiklos priskiriamos prie didelio fizinio aktyvumo veiklų.
Paklaustas, ar projektas bus vykdomas ir kitais metais, V. Svetikas teigė:
„Visų pirma, noriu padėkoti Nacionalinei sporto agentūrai, kuri suteikė galimybę Vilniuje gyvenančioms šeimoms sportuoti ir patirti tiek daug gerų emocijų. Taip pat dėkoju visiems treneriams ir treniruočių dalyviams. Neabejoju projekto tęstinumu – vaikai ir tėvai pamatė, koks tai smagus dalykas, atrado ryšį su treneriais, o treneriai taip pat nekantriai laukia kitų metų, kai vėl galės susitikti su šeimomis.“
Vienas tokių trenerių – ilgametis SKM treneris Karolis Antanaitis. Su krepšinio specialistu SKM.lt kalbėjosi apie „Tėvų ir vaikų treniruočių“ unikalumą ir šventinę šeimų treniruotę.
Kokį įspūdį tau, kaip treneriui, paliko šio projekto treniruotės?, – pradėjome pokalbį su K. Antanaičiu.
Pasijautė tas ryšio sukūrimas Vaikai ir tėvai laukdavo treniruočių. Atrodytų, net keista, kaip per tokį palyginus trumpą laikotarpį galima prisirišti prie naujų žmonių, bet įvyko būtent taip.
Kartais ryšį su vaiku atrandi per tėvus, o kartais – atvirkščiai. Jeigu vienas iš tėvų labiau mėgstantis bendrauti, pasikalbi su juo apie vaiką ir tada gali geriau suprasti jo charakterį. Galbūt jam reikia didesnio paskatinimo. Tėvai šiose treniruotėse gavosi vos ne kaip trenerio asistentai, kurie tikrai kruopščiai vykdė mano rekomendacijas ir dar mokė savo vaikus (šypsosi).
Kas labiausiai nustebino šiame projekte?
Turėjome tokį tėvelį, kuris anksčiau niekada nebuvo laikęs krepšinio kamuolio rankose, todėl tai jam buvo absoliučiai nauja ir įdomi patirtis. Svarbiausia, kad jis su savo vaiku nepraleido nė vienos treniruotės ir jau domisi, ar projektas bus tęsiamas.
Atrodytų, juk vaikai su savo tėvais gali sportuoti savarankiškai. Ką papildomai tokiuose užsiėmimuose gali suteikti treneris?
Tai gali būti gera alternatyva, pavyzdžiui, darželinukams, kurių darželyje krepšinio užsiėmimai nevyksta. Be to, treneris paaiškina, kaip pratimus atlikti kuo teisingiau, kaip lavinti savo gebėjimus. Aišku, nereikia papildomai rūpintis infrastruktūros, salės užimtumo ir kitais klausimais, kas Vilniuje vis dar yra aktuali problema.
O kaip į projektą sekėsi įtraukti moteris ir mergaitės?
Labai įsitraukė. Į mano treniruotes Karoliniškėse ketvirtadieniais ateina moterys, kurios atsiveda visus savo šeimos narius. Metimų žaidimuose moterys net „apmėtydavo“ tėčius (šypsosi). Iš pradžių gal kai kas apie šias treniruotes galvoja skeptiškai, bet atėjus pasidaro taip smagu, kad požiūris visiškai pasikeičia.
Galima sakyti, kad tokiose treniruotėse prasiblaško ne tik patys jų dalyviai, bet ir treneris?
Šimtu procentų. Įprastos treniruotės yra kažkiek varginančios, nes reikia siekti konkrečių tikslų. Čia yra laisviau, žaismingiau, visi labiau atsipalaidavę. Atrodo, kad gavus tų vaikų ir tėvų šypsenų pats pasikraunu energijos.
2024 m. „Tėvų ir vaikų krepšinio treniruotės“ finišavo su ryškiais kalėdiniais akcentais. Gal galėtum papasakoti apie tai plačiau?
Kalėdinė treniruotė vyko labai smagiai. Tėveliai ir vaikai į tai pasižiūrėjo labai atsakingai – visi atėjo pasipuošę ir su šypsenomis. Pačioje treniruotėje, nors ji buvo ir kalėdinė, žaidėme įdomų koordinacijos žaidimą, žaidėme 1x1, todėl buvo pakankamai intensyvu. Mus aplankė ir Sostinės krepšinio mokyklos talismanas Bokštas, todėl vaikai buvo labai laimingi, kad galėjo su juo nusifotografuoti.
Kaip manai, kokia šio projekto ateitis?
„Tėvų ir vaikų treniruotėse“ gali būti tas pats efektas kaip ir su mergaičių krepšiniu. Pradžioje SKM turėjome tik kelias mergaičių komandas, o dabar jų sportuoja jau keli šimtai, turime skambių pasiekimų.
Man atrodo, kad vertėtų pagalvoti apie idėją organizuoti 2x2 tėvų ir vaikų turnyrus, čempionatus. Tai būtų dar didesnė paspirtis ateiti, išbandyti, sudalyvauti.
Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.
Projekto pavadinimas: Reguliaraus fizinio aktyvumo plėtra vaikams ir jų šeimos nariams Vilniaus miesto savivaldybėje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!