Gruodžio pradžioje D. Rapšys laimėjo du Europos čempionato finalus, iškovojo du aukso medalius bei sumušė 10 metų gyvavusį pirmenybių rekordą.
Dar įspūdingiau atrodė viso šio D. Rapšio sezono pasirodymas pasaulio taurės varžybose – lietuvis per vienerius metus elitinėse varžybose iškovojo net 14 aukso medalių ir užemė antrą vieta bendroje planetos įskaitoje.
D. Rapšys šiemet po medalį iškovodavo kone kas mėnesį – beveik visi turnyrai, kuriuose lietuvis varžėsi, jam buvo sėkmingi. Dažnu atveju ir auksiniai.
Antradienį Vilniuje atsiemęs prestižinį prizą D. Rapšys prabilo ir apie valdžią. Geriausio šalies sportininko teigimu, valdančiųjų pažadais dėl baseino ir kitų sportui reikalingų objektų tikėti jau nebeverta, o tas pačias frazes jis girdėdavo dar būdamas vaikas.
„Jeigu atvirai, nebelabai tikiu, kad bus tas baseinas. Tiesiog paleidžiu tą mintį ir einu savo keliu, stengiuosi nebegalvoti. Metai po metų, mes, sportininkai, tą patį kalbame... Bet kas nuo to pasikeitė? Atsimenu, dar kai buvau vaikas, lygiai tą pačią dainelę girdėdavau. Praėjo tiek laiko, stoviu dabar šitoje scenoje ir vis tiek viskas taip pat. Nebelabai tikiu“, – sakė D. Rapšys.
Kad ir koks geras D. Rapšio sezonas buvo, svarbiausiame metų renginyje – pasaulio čempionate Pietų Korėjoje – jis liko be medalių. Triumfą kaip reikiant aptemdė nelemtas judesys starto metu.
Po apdovanojimų paklaustas, ar dar vis prisimena tą nelemtą plaukimą, Danas šyptelėjo.
„Prisimenu, visi manęs to paties klausia, net po Europos čempionato starto klausė. Reikia priimti faktą, kad gyvenime būna visko. Iki šiol negaliu suprasti, kodėl tada sukrutėjau. Galbūt tai buvo įtampa, nerimas ar kažkas, bet aš vis tiek padariau tą rezultatą, žinau, kad jį užfiksavau, jį parodė ir žinau, kad buvau pirmas. Po to, kas buvo aš nebelabai žiūrėjau“, – kalbėjo D. Rapšys.
Geriausios metų sportininkės apdovanojimą šiemet, jau trečią kartą savo karjeroje, atsiėmė penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Sportininkė šiais metais grįžo po traumos ir visų maloniai nuostabai tapo Europos čempione.
Apdovanojimą atsiėmusi L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė antrino šalia stovinčiam plaukikui ir pareiškė, kad valdžia galbūt jų tiesiog nemyli.
„Mes, sportininkai, tikrai stengiamės ir garsiname Lietuvą visame pasaulyje. Norėtųsi, kad šiek tiek labiau mus mylėtų (...) Apskritai aš nesuprantu, kaip įmanoma, kad taip atsitiktų. Kaip valdžia leidžia, kad įvyktų taip, kaip įvyko dabar. Kaip įmanoma? Nemyli tikriausiai mūsų. Tais pažadais norisi tikėti, kad bus taip, kaip kalbama. Bet valdžiai reikėtų labiau pamąstyti, kad tokios situacijos daugiau nepasikartotų“, – sakė penkiakovininkė.
Naujeinų portalo tv3.lt paklaustas, ko palinkėtų sau ateinančiais metais, D. Rapšys nesudvejojo nė akimirkos – viskas, ko jam reikia, yra sveikata.
„Sau palinkėčiau tik sveikatos, nes, jei bus sveikata, bus viskas. Mes be sveikatos negalėtume tiek daug padaryti. Jei bus sveikata, stengsimės kaip galim ir sieksim aukščiausių tikslų“, – tvirtino D. Rapšys.
Pats plaukikas kaip maloniausią sezono startą išskyrė Europos čempionato 400 m rungties finalą.
„Aš manau, kad dabar, kai vyko Europos čempionate ir laimėjau 400 metrų laisvu stiliumi rungtyje. Laikas buvo puikus – beveik sekundė nuo pasaulio rekordo, tas labai motyvuoja“ , – sakė D. geriausias Lietuvos sportininkas.
Visos nominacijos:
Metų sportininkas – Danas Rapšys (plaukimas)
Metų sportininkė – Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė (penkiakovė)
L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė šiemet tapo Europos penkiakovės čempione, kuomet už savo nugaros paliko aibę kitų sportininkių ir Jungtinėje Karalystėje pasidabino aukso medaliu.
Už gyvenimo nuopelnus – Livija Vanagienė (dailusis čiuožimas)
L. Vanagienė savo profesionalios karjeros metu dešimt kartų tapo Lietuvos dailiojo čiuožimo čempione.
Metų treneris – Andrėjus Zadneprovskis (penkiakovė)
A. Zadneprovskis savo profesionalo karjeroje yra iškovojęs ne vieną skambų trofėjų, tačiau dabar jis – kuo puikiausias treneris. Savo žmoną Laurą Asadauskaitę-Zadneprovskienę treniruojantis Andrėjus smarkiai prisidėjo prie įspūdingo Lauros sezono šiais metais.
Metų trenerė – Ina Paipalienė (plaukimas)
I. Paipalienė smarkiai prisidėjo prie to, kokia didelė plaukimo jėga pasaulyje dabar yra Danas Rapšys ir kiti šalies plaukikai.
Metų proveržis – Justė Veronika Jocytė (krepšinis).
J. Jocytei dar tik 14 metų, tačiau ji jau visai netrukus debiutuos moterų Eurolygoje. Šiais metais J. Jocytė spėjo debiutuoti ir Lietuvos moterų krepšinio rinktinėje. Dabar mergina atstovauja Tony Parkerio vadovaujamai Vilerbano ASVEL moterų komandai.
Metų vyrų komanda – 3x3 krepšinio rinktinė.
3x3 krepšinio rinktinė šiemet Europos čempionate iškovojo bronzą. Šis pasiekimas leis rinktinei kovo mėnesį varžytis dėl vietos Tokijo olimpiadoje.
Metų moterų komanda – Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė (dviračiai).
Didžiąją dalį rezultatų nulėmė LTOK prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės ir dar aštuonių tarybos balsai: po du atstovus iš LTOK, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos sporto žurnalistų federacijos ir po vieną – iš Lietuvos trenerių asociacijos ir Nacionalinės sportininkų asociacijos.
Šios tarybos narių balsai sudarė 80% galutinio rezultato renkant metų sportininką ir sportininkę, trenerį ir trenerę, vyrų ir moterų komandas bei proveržio nominacijos laureatą. Likę 20% priklausė visuomenei, kuri kiekvienoje nominacijoje turėjo aiškius favoritus. Aistruolių sprendimu 2019 metais geriausi buvo plaukikas Danas Rapšys, penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, pastarąją treniruojantis Andrejus Zadneprovskis, Dano trenerė Ina Paipelienė, Lietuvos vyrų 4×100 m kombinuotos estafetės komanda, Lietuvos merginų iki 16 metų krepšinio rinktinė ir šalies krepšinio sensacija tapusi Justė Veronika Jocytė.
Primename, kad į nominacijas buvo įtraukti tik olimpinių sporto šakų sportininkai ir treneriai už pasiekimus nuo 2018 metų gruodžio 1 dienos iki 2019 metų gruodžio 1 dienos.
Geriausių Lietuvos sportininkų rinkimai, kuriuose iki 2014-ųjų vienoje nominacijoje konkuruodavo tiek vyrai, tiek moterys, rengiami nuo 1994 metų.