Geriausių 2014 metų lengvaatlečių rinkimuose – disko metikų triumfas

LAAF geriausių sportininkų apdovanojimų ceremonija

Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir naujienų portalo balsas.lt organizuojamus geriausio 2014 metų Lietuvos lengvaatlečio bei lengvaatletės rinkimus laimėjo disko metikai Andrius Gudžius ir Zinaida Sendriūtė.

Rinkimų rezultatai paaiškėjo susumavus balsas.lt skaitytojų (50 proc.), LLAF tarybos narių (25 proc.) ir Lietuvos sporto žurnalistų (25 proc.) balsus. Nuo spalio 27 iki lapkričio 17 dienos vykusiame balsavime trijose kategorijose (geriausio lengvaatlečio, lengvaatletės ir kylančios žvaigždės) iš viso varžėsi 18 sportininkų. Juos pagal šių metų rezultatus atrinko LLAF.

Rinkimuose 23 metų A. Gudžius rimtos konkurencijos neturėjo – už jį balsavo dauguma balsas.lt skaitytojų, absoliuti dauguma LLAF tarybos narių ir visi savo balsą atidavę sporto žurnalistai. Nugalėtoju tapęs A. Gudžius iš viso surinko 64,5 proc. balsų, antras su 12 proc. liko Justinas Beržanskis (3 000 m bėgimas su kliūtimis), trečias su 8,8 proc. – Tomas Vitonis (šuoliai į tolį). Tarp kandidatų taip pat buvo Marius Šavelskis (sportinis ėjimas), Raivydas Stanys (šuoliai į aukštį) ir Tadas Šuškevičius (sportinis ėjimas).

Vaclovo Kidyko auklėtinis šiais metais Europos čempionate užėmė 10 vietą, Europos komandinėse pirmenybėse tapo nugalėtoju ir pasiekė asmeninį disko metimo rekordą – 66,11 m.

Kiek daugiau intrigos sulaukta geriausios 2014 metų lengvaatletės rinkimuose. Skaitytojai iš pradžių daugiausia balsavo už disko metikę Z. Sendriūtę, tačiau galiausiai ją aplenkė sportinio ėjimo atstovė Neringa Aidietytė.

Sudėjus LLAF tarybos ir sporto žurnalistų balsus pergalė vis dėlto atiteko Z. Sendriūtei. Ji iš viso surinko 38,6 proc. balsų, N. Aidietytė, gavusi 20,4 proc. balsų, buvo antra, trečia su 15 proc. balsų liko Agnė Šerkšnienė (400 m bėgimas). Jai ant kulnų visą laiką lipo Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį), o tarp kandidačių taip pat buvo Rasa Drazdauskaitė (maratonas) bei Eglė Staišiūnaitė (barjerinis bėgimas).

29-erių Z. Sendriūtė šiais metais Europos čempionate užėmė šeštą vietą, Europos komandinėse pirmenybėse – pirmą, o pagal geriausio sezono rezultatą pasaulyje patenka į pirmąjį dešimtuką.

Geriausio 2014 metų Lietuvos lengvaatlečio rinkimai (nuotr. Irmanto Sidarevičiaus)

Kylančios žvaigždės rinkimuose triumfavo šuolininkė į tolį Jogailė Petrokaitė. Ketvirtą vietą pasaulio jaunimo čempionate užėmusi mergina aplenkė didelio pasisekimo skaitytojų balsavime sulaukusius disko metiką Domantą Pošką ir kūjo metiką Tomą Vasiliauską. Kiti kandidatai į kylančios žvaigždės nugalėtojo vardą buvo Edis Matusevičius (ieties metimas), Modesta Morauskaitė (400 m bėgimas) ir Benediktas Mickus (800 m bėgimas).

Rinkimų nugalėtojai ir prizininkai pirmadienį pagerbimų ceremonijoje Vilniuje apdovanoti specialiomis LLAF taurėmis, vertingais rėmėjų „Office Day“, „All Stars“, „Skonio ir kvapo“, sporto klubo „Pegasas“ ir kitais prizais.