Karalius mirė, tegyvuoja naujas karalius. Nors Milano „Inter“ dėl stipriausio Europos klubo karūnos dar teks pakovoti, po atsakomojo UEFA Čempionų lygos pusfinalio mačo tapo aišku, kad FC „Barcelonai“ apginti titulo šiemet nepavyks.

Puikios gynybos dėka „Inter“, kuris nuo 28 min. žaidė dešimtyje, nes iš aikštės buvo pašalintas Thiaggp Motta, Katalonijos sostinėje atsilaikė ir, nors pralaimėjo 0:1 (0:0), pateko į finalą dėl pergalės pirmajame mače 3:1.

Po finalinio teisėjo švilpuko kontroversiškasis svečių strategas Jose Mourinho, kadaise pats dirbęs FC „Barcelona“ klube, išbėgo ant vejos ir rodydamas pirštu į tribūnoje susirinkusius „Inter“ aistruolius dar kartą priminė, kas yra „The Special One“.

Italijos čempionai į finalą, kuriame kausis su Miuncheno „Bayern“, prasimušė pirmą kartą nuo 1972 metų. O triumfavo turnyre dar seniau – iš eilės 1964 ir 1965 metais.

Mačo eiga

Nepaisant kiekybinio pranašumo, šeimininkams sunkiai sekėsi rasti spragų tankioje ir darniai it šveicariškasis laikrodis dirbusioje „Inter“ gynyboje. Bene arčiausiai tikslo pirmajame kėlinyje buvo Lionelis Messi, kurio smūgį iš toli pirštų galais atrėmė Julio Cesaras, o kiek vėliau gynėjas Walteris Samuelis paskutinę akimirką blokavo Zlatano Ibrahimovičiaus bandymą smūgiuoti.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė: milaniečiai tik gynėsi, išrikiuodami dvi gynybos linijas, kurių pirmą dažniausiai sudarė keturi žaidėjai, antrą – penki. Tai suvaržė katalonus, kurie bergždžiai perdavinėjo kamuolį vieni kitiems nerasdami nei menkiausios progos sukurti kažką pavojingo.

Negelbėjo ir keitimai – vietoje Z. Ibrahimovičiaus pasirodęs Bojanas Krkičius blaškėsi kaip ir kiti. Tiesa, 82 min. po L. Messi perdavimo B. Krkičius privalėjo įmušti, bet galva pasiuntė kamuolį greta virpsto, nors buvo paliktas visiškai laisvas.

FC „Barcelona“ viltys atgimė 84 minutę, kai po L. Messi perdavimo nuošalės lyg ir išvengęs gynėjas Gerardas Pique atsidūrė vienas prieš vartininką, leido pračiuožti desperatiškai likviduoti pavojų bandžiusiam gynėjui ir įmušė kamuolį į neginamus vartus.

Josepo Guardiolos auklėtiniai kilo į lemiamą šturmą ir, nors B. Krkičius įmušė įvartį, jis nebuvo įskaitytas, nes prieš tai Seydou Keita sužaidė ranka.

„Inter“ atsilaikė ir šventė istorinę pergalę, tuo metu kai kurie FC „Barcelona“ futbolininkai sunkiai sulaikė ašaras. Apginti titulo nepadėjo net šimtatūkstantinė „Camp Nou“ susirinkusi minia, kurios tik maža dalis, atvykusi iš Milano, triumfuodama degino deglus ir sveikino saviškius su sėkme.