Paskutinis pasaulio sunkaus svorio bokso čempiono 36 metų Vladimiro Kličko varžovas ringe lenkas Mariuszas Wachas įtariamas vartojęs dopingą. Kaip rašo vokiečių žiniasklaida, lapkričio 10 dieną vykusi dvikova nebuvo „švari“ – lenkų boksininko organizme rasta anabolinių steroidų.
„Tai turėtų paaiškinti, kodėl M. Wachas sugebėjo išstovėti ant kojų po pačių stipriausių smūgių. Tai parodo, kaip dopingas yra pavojingas – skausmo jausmas aiškiai sumažėja“, – kalbėjo V. Kličko vadybininkas Berndas Bonte.
Lapkričio 10 dieną vykusioje dvikovoje V. Kličko sėkmingai apgynė pasaulio čempiono titulus pagal WBO, WBA ir IBF versijas. Teisėjų verdiktu, ukrainietis laimėjo taškais 120:107, 120:107, 119:109. Lenkui teko atremti apie 400 smūgių. „Tai neįtikėtina ir neįmanoma – tikra mįslė“, – tuomet svarstė nugalėtojas.
M. Wachas dar turi galimybę prašyti patikrinti dopingo testą B. Jei šis patvirtintų pirmojo testo rezultatus, lenkui gresia mažiausiai vienerių metų diskvalifikacija.
„Vladimiro pasirodymas prieš dopingą vartojusį lenką dar kartą įrodo, koks tai pajėgus boksininkas“, – kalbėjo B. Bonte. Dopingo ekspertas Fritzas Sorgelis pasakojo, kad anaboliniai steroidai dirbtinai sukelia agresiją, sustiprina raumenų tonusą, padidina raudonųjų kraujo kūnelių srautą ir sumažina kūno riebalų vertę.
Anaboliniai steroidai – pigi ir lengvai gaunama draudžiama medžiaga, nesunkiai atpažįstama dopingo testuose. Dažniausiai pasitaikantys anaboliniai steroidai yra vyriškas hormonas testosteronas.
Šiuo metu spekuliuojama ir informacija, ar prieš dvejus metus Vitalijaus Kličko varžovas Shannonas Briggsas taip pat nevartojo dopingo. Priminsime, kad 41 metų ukrainietis kovą aiškiai laimėjo taškais, o amerikietis nekrito ant ringo grindų net po stipriausių smūgių.
Kai Sh. Briggsui reikėjo daryti dopingo testą, boksininkas buvo kone be sąmonės ir nugabentas į ligoninę. Ten jam diagnozuotas smegenų sutrenkimas, du skruostikaulio lūžiai, raumenų plyšimas.
Garsiausias atvejis su anaboliniais steroidais buvo Beno Johnsono. Kanadietis 1988 metų Seulo olimpinėse žaidynėse 100 m nubėgo per įspūdingą laiką – 9,79 s. ir laimėjo aukso medalį. Tačiau dopingo testas parodė, kad sprinterio organizme būta anabolinio steroido stanozololo.
TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip lenkų boksininkas atlaikė 27 000 kg svorio V. Kličko smūgius?