• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Greta Kondrataitė

„Drąsiai galiu pasakyti – galiūnų sportas yra pats draugiškiausias sportas pasaulyje“, – paklaustas apie galiūnų sporto subtilybes atsako stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas bei atskleidžia, jog vienose varžybose jam teko rungtyniauti avint Estijos sportininko batais bei dėvint Anglijos atstovo diržą.

REKLAMA
REKLAMA

Apie karjeros pradžią, treniruotes, sportinius iššūkius bei linksmiausius nutikimus – Ž.Savicko interviu specialiai portalui SportIN.lt.

REKLAMA

– Žydrūnai, kada pirmą kartą paėmei į rankas svarmenis? Ar jau tada buvo minčių ir norų tapti galiūnu?

– Pirmą kartą atėjau į sporto salę, kai man buvo 13 metų. Tuo metu dar nebuvo galiūnų sporto Lietuvoje. Tačiau netrukus buvo pradėtos organizuoti galiūnų varžybos ir man jos labai patiko. Sustiprėjęs nutariau būtinai išbandyti jėgas.

REKLAMA
REKLAMA

– Kuo šis sportas tave sudomino?

– Man labai patiko pirmos pamatytos galiūnų varžybos, o kai man buvo 16 metų, pats jose sudalyvavau. Labai patiko, kad šiame sporte galiu daug pasiekti ir nutariau sportuoti toliau.

– Ar labai pasikeitė gyvenimo būdas supratus, kad vis tai tavo šaka?

– Iki dalyvaujant varžybose kasdien sportuodavau po 6 valandas. Taigi nelabai kas pasikeitė. Tik prisidėjo kelionės, o šiaip visada gyvenau sveiką gyvenimo būdą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Kokie buvo pirmieji sunkumai, su kuriais susidūrei sportuodamas? Buvo momentų, kai sakei sau: „Aš nebegaliu, nebenoriu, nebedarysiu“?

– Pirmieji sunkumai buvo smulkios traumos ir nesėkmės varžybų metu. Visada norisi greito rezultato ir tik ilgainiui supranti, kad kelias link pergalių bus labai ilgas ir sunkus.

REKLAMA

– Ar esi patyręs rimtesnių traumų?

– Esu patyręs vieną labai sunkią traumą – plyšo abiejų kelių girnelių raiščiai. Traumą patyriau, kai buvau labai geroje sportinėje formoje, prieš pat pasaulio čempionatą. Teko atidėti svajones tapti čempionu net 4 metams – tiek prireikė laiko, kad pilnai atsistatyčiau.

REKLAMA

– Kokią dalį gyvenimo dabar tau užima sportas? Ką dar veiki be jo?

– Sportas yra mano darbas ir hobis. Be sporto, užsiimu verslu ir visuomenine veikla bei politika. Turiu du sporto klubus Vilniuje ir maisto papildų sportuojantiems žmonėms verslą. Aktyviai dalyvauju sveikatingumo akcijose ir įvairiose visuomeninėse organizacijose. Esu Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys. Mano pagrindiniam hobiui ir darbui – sportuoti – lieka ne tiek jau ir daug laiko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Kaip manai, kokių savybių reikia norint laimėti?

– Pirmiausia reikia būti fiziškai stipriausiam, tada lengviau laimėti. Esu iš mažos šalies, todėl rėmėjams, kurie remia varžybas ir televizijoms, kurios perka varžybų transliacijas nėra naudinga, kad laimėtų lietuvis. Organizatoriai parenka rungtis taip, kad būtų naudinga didesnių šalių sportininkams. Todėl net būnant stipriausiam reikia įdėti daug pastangų, kad laimėtum prieš visa tai. Čia labai reikia pasitikėti savo jėgomis, tikėjimo savo pergale ir gebėjimo susikoncentruoti lemiamu momentu. Labai svarbu mokėti paskirstyti jėgas taip, kad užtektų visoms rungtims.

REKLAMA

– Ar sportas nekliudo asmeniniame gyvenime?

– Šiaip netrukdo, aišku, labiausiai nukenčia artimieji, nes daug laiko praleidžiu varžybose ir kelionėse.

– Bendravimas su kitais sportininkais. Dalijatės patarimais tarpusavyje, padedate vienas kitam?

– Drąsiai galiu pasakyti – galiūnų sportas yra pats draugiškiausias sportas pasaulyje. Čia sportininkai ne tik dalijasi  patarimais, bet ir padeda vieni kitiems, paskolina batus, diržus ir kitą ekipiruotę. Aš pats pasaulio čempionate dalyvavau su esto batais ir vilkiko rungtyje su Anglijos sportininko diržu statinių metimo ir akmenų sukėlimo rungtyje.

REKLAMA

– Linksmiausias nutikimas sportuojant?

– Kartą varžybose reikėjo sukelti 3 skirtingo svorio svorius. Kadangi tuo metu dar nebuvau labai stiprus užkelti sunkiausią svorį (treniruotėje jis niekaip nepasidavė), nutarėme su treneriu jo nekelti ir negaištant laiko kirsti finišo liniją bei gauti baudos minutę tikintis aplenkti visus tuos, kurie bandys kelti ir neužkels, bet sugaiš daug laiko. Tą ir padariau. Tik finišavus paaiškėjo, kad sukėliau du sunkiausius svorius, o liko lengviausias. Mat asistentai juos sukeitė vietomis. Taip supratau, kad varžybose galiu žymiai daugiau ir visada reikia bandyti pakelti viską.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Mėgstamiausia rungtis?

– Rąsto kėlimas. Šioje rungtyje esu pasiekęs net 15 Pasaulio rekordų ir nuo 2001 metų nesu pralaimėjęs.

– Ką valgai ruošdamasis varžyboms?

– Daugiausia jautieną, lašišą, vištieną, žvėrieną, avieną, bulves, ryžius ir daug daržovių.

– Palinkėjimas tiems, kurie vis dar nesiryžta pradėti sportuoti?

– Pradėkite jau dabar, nes pradėję suprasite, kiek praradote savo gyvenime ir kuo labiau atidėliosite, tuo bus sunkiau sportuoti.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų