• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugpjūčio 30 dieną Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Gran Kanarijoje pradeda batalijas 17-ame FIBA pasaulio čempionate. Dėl pagrindinio trofėjaus Ispanijoje susigrums 24 planetos komandos, o ar turėsime naujus čempionus, paaiškės rugsėjo 14-ą dieną Madride.

Stratego Jono Kazlausko vadovaujama Lietuvos rinktinė į 2014 metų pasaulio čempionatą pateko po puikaus pasirodymo praėjusių metų Europos čempionate Slovėnijoje, kur laimėjo sidabro medalius.

Pasaulio čempionatuose lietuviai kol kas pasirodė triskart. Sėkmingiausias buvo pastarasis – 2010 metų. Gavę vardinį kvietimą tuomet Kęstučio Kemzūros auklėtiniai Turkijoje iškovojo bronzos medalius. Kiti du mėginimai kovoti dėl prizinių vietų buvo kuklesni – užimta septinta vieta. Abu kartus mūsų šalies krepšininkams nepavyko peržengti ketvirtfinalio barjero. 2006 metais Antano Sireikos treniruojama rinktinė šiame etape 22 taškais pralaimėjo ispanams, o 1998 metais J. Kazlauskui su auklėtiniais nepavyko pergudrauti rusų – 67:82.

Didžiausi šių metų Lietuvos rinktinės nuostoliai – Robertas Javtokas ir Linas Kleiza. Abu kertiniai nacionalinės ekipos žaidėjai nutarė vasarą „susitvarkyti“ sveikatos problemas ir pailsėti. Tiesa, ir be jų rengimosi etape lietuviai atrodė įspūdingai.

REKLAMA
REKLAMA

JAV krepšinio analitikas po dešimties lietuvių pergalių per 10 kontrolinių rungtynių rašė: „Neatrodo, kad šalis, gyventojų turinti mažiau nei Konektikutas, galėtų mesti iššūkį JAV rinktinei, tačiau būtent tai Lietuva ir ketina daryti. Galbūt ji nėra tokia pajėgi kaip JAV, tačiau prastą amerikiečiams dieną visko gali nutikti. Tai – stipri pretendentė į bronzos medalius šią vasarą.“

REKLAMA

Su JAV rinktine J. Kazlausko kariauna, priklausomai nuo pozicijos grupės varžybose, gali susitikti aštuntfinalyje, ketvirtfinalyje arba pusfinalyje. Taip nutiko dėl FIBA naujovės – šįkart atkrintamosios varžybos vyksta ne tarp A ir C, B ir D grupių, o tarp A ir B, C ir D.

TIK FAKTAI

Kitas pasaulio krepšinio čempionatas vyks po 5 metų – 2019-aisiais, o ne po 4-erių, kaip įprasta. Priežastis – norima, kad FIBA varžybos vyktų kitais metais nei FIFA pasaulio futbolo pirmenybės.

REKLAMA
REKLAMA

2014 metų pasaulio krepšinio čempionato nugalėtojas automatiškai gaus bilietą į 2016 metų vasaros olimpines žaidynes Rio de Žaneire. Vardiniai kvietimai buvo įteikti keturioms komandoms – Brazilijai, Suomijai, Graikijai ir Turkijai. Pasaulio čempionato talismanai – Ole ir Hop. Jų vardai kilo iš žodžio „alley-oop“.

Rugpjūčio 18 dieną Kaune Lietuvos rinktinė iškovojo jubiliejinę 500-ąją pergalę oficialiose rungtynėse (80:76 įveikė Slovėniją), o treneriui J. Kazlauskui ši dvikova taip pat buvo šventinė – jis su nacionaline ekipa iškovojo 100-ąją pergalę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KOMENTARAI

Linas Kleiza, krepšininkas:

Rinktinė žaidžia gerai. Tikrai viskas eina gera linkme. Visi kabina aukso medalius, bet čempionatas sudėtingas. Vyrai stengiasi, bet ne visuomet viskas nuo tavęs priklauso. Reikia, kad ir „žvaigždės sutaptų“. Nesimatė problemų, aišku, pasaulio čempionate bus daug pavojingų, gerų, nežinomų komandų. Kai viskas priklauso nuo vienų rungtynių, visko pasitaiko. Lietuvą matau kaip pretendentę į medalius. Turbūt kiekviename čempionate, kai apsivelki Lietuvos rinktinės marškinėlius, turi kovoti dėl medalių. Rinktinė pajėgi ir galinga, turi gerą trenerį. Nematau, dėl ko neturėtume tapti prizininkais, tik tokių čempionatų dinamika tokia, kad turi viskas sutapti.

REKLAMA

Favoritai aiškūs – čempionatą laimės ispanai. Amerikiečiai žais finale. Nenuspėjama Serbijos rinktinė. Aišku, serbai niekada nieko gero nerodė nuo tų gerų senųjų laikų, bet atėjo naujas treneris, žais daug žaidėjų. Kroatija – viena iš tų rinktinių, kuri gali nustebinti. Aišku, Brazilija, Argentina dar gali, nors ir sena. Iš Europos nematau daugiau nieko – tik Lietuva ir Ispanija.

Tomas Balaišis-Sėkla, prisiekęs rinktinės sirgalius:

Viskas labai gerai. Lietuvos rinktinės rengimasis patiko. Gražu, kai žaidžia ir laimi 20 taškų, bet produktyviausios tos dvikovos, kur reikėjo paplušėti. Lietuvos nacionalinė komanda visuomet pajėgi iškovoti auksą bet kokiame turnyre. Šiemet pirmą kartą iškrito tokie geri burtai, kad svarbu patiems neprisidirbti ir pusfinalis bus mūsų. Sportas yra sportas. Nesinori rinktinei daryti meškos paslaugos, kad nepradėtų galvoti, jog viskas pasiekta. Žaidėjai atrodo labiau atsipalaidavę gerąja prasme. Pernai trenerių kolektyvas buvo naujas, J. Kazlauskas tikrino žmones, matėsi – kai kurie rinktinės žaidėjai jo net bijojo. Dabar to nėra ir laisvumas duoda labai daug.

REKLAMA

Galime nugalėti net JAV. Ispanai? Jie vertinami iš praeities darbų. Manau, kad jų auksiniai laikai jau baigėsi. Ar namų sienos jiems pridės jėgų? Prieš 7 metus Europos čempionate namie jie finale sugebėjo pralaimėti rusams.

Organizuotai važiuoja 60 mūsų sirgalių, o Gran Kanarijoje lietuvių gali būti apie pora tūkstančių. Mums svarbiausia palaikyti rinktinę, kad ji jaustųsi kaip namie. Nesame teatras ar choras – palaikysime tradiciškais metodais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mantas Šernius, Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris:

Nuo pernai metų rinktinė skiriasi vidine būsena. Krepšininkai vienas už kitą kovoja, padarius prastą sprendimą palaiko, mūru stoja. Geras įspūdis, džiaugiuosi tuo, ką matau aikštėje. Žaidimas ir pergalės neatsiranda iš niekur. Komandinė dvasia, trenerio taisyklių ir tikslų žinojimas padeda. Žaidėjai apsiprato ir tai duoda teigiamą impulsą.

REKLAMA

Neramina gal tik tai, kad Lietuvos rinktinė anksčiausiai pradėjo rengimąsi. Dauguma klaidų dažniausiai atsiranda dėl susikaupimo stygiaus. Galbūt krepšininkams trūksta poros laisvų dienų, kad pabūtų su šeimomis ir grįžtų su dar didesne energija.

Nauja energija, jaunatviškumas, pozityvumas kompensuoja patyrusių lyderių trūkumą. Prisiminkite 2010 metų Turkiją. Dabar lyderis akivaizdus – Mantas Kalnietis. Jam tenka nemažas krūvis – daug užduočių. Jis tapo komandos dvasia, kaip vynas – subrendo. Daug mįslių varžovams prideda broliai Lavrinovičiai. Martynas Pocius ir Renaldas Seibutis taip pat patikimi ginklai. NBA žaidžiantys Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas gaus daugiau užduočių. Jų žaidimas dar bus banguotas, bet jie tikrai padės rinktinei.

REKLAMA

Kaip toli galime eiti? Priklausys nuo kitų varžovų, kaip jiems seksis. Turime išlaikyti savo žaidimo vidurkį, išvengti duobių ir į stipriausiųjų penketuką pateksime.

Lietuvos rinktinės rungtynių tvarkaraštis

Rugpjūčio 30 diena (21.00 val.): Meksika–Lietuva

Rugpjūčio 31 diena (21.00 val.): Lietuva–Angola

Rugsėjo 2 diena (18.30 val.): Australija–Lietuva

Rugsėjo 3 diena (21.00 val.): Lietuva–Pietų Korėja

Rugsėjo 4 diena (22.30 val.): Lietuva–Slovėnija

Kontrolinės rungtynės

Lietuva–Latvija 93:74

Lietuva–Gruzija 82:51

Lietuva–Gruzija 81:54

Suomija–Lietuva 81:90

Lietuva–Ukraina 70:54

Lietuva–Suomija 83:66

Lietuva–Australija 91:78

Lietuva–Graikija 86:67

Lietuva–Naujoji Zelandija 85:79

Lietuva–Slovėnija 80:76

Lietuva–Brazilija 64:61

Lietuva–Iranas 80:67

Lietuva–Slovėnija 72:74

Lietuva–Kroatija ?:?

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė*

Žaidėjas Amžius Ūgis Pozicija Klubas (praėjęs sezonas)

Mantas Kalnietis 27 196 ĮŽ Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija)

Šarūnas Vasiliauskas 25 188 ĮŽ Sopoto „Trefl“ (Lenkija)

Adas Juškevičius 25 194 ĮŽ Brėmerhafeno „Bremerhaven“ (Vokietija)

Renaldas Seibutis 28 196 AG Vilniaus „Lietuvos rytas“ (Lietuva)

Martynas Pocius 28 196 AG Kauno „Žalgiris“ (Lietuva)

Simas Jasaitis 32 201 LP Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija)

Jonas Mačiulis 29 198 LP Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija)

Darjušas Lavrinovičius 34 212 VP Kijevo „Budivelnyk“ (Ukraina)

Kšyštofas Lavrinovičius 34 210 SP Valensijos „Valencia“ (Ispanija)

Paulius Jankūnas 30 205 SP Kauno „Žalgiris“ (Lietuva)

Mindaugas Kuzminskas 24 210 LP Malagos „Unicaja“ (Ispanija)

Jonas Valančiūnas 22 213 VP Toronto „Raptors“ (JAV)

Donatas Motiejūnas 23 213 SP Hiustono „Rockets“ (JAV)

Artūras Gudaitis 21 208 VP Kauno „Žalgiris“ (Lietuva)

* Pateikiama 14 žaidėjų. Su dviem iš jų treneris J. Kazlauskas atsisveikins prieš pat pasaulio čempionatą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasaulio krepšinio čempionato grupės

A grupė: Ispanija, Iranas, Prancūzija, Brazilija, Egiptas, Serbija

B grupė: Filipinai, Senegalas, Puerto Rikas, Argentina, Graikija, Kroatija

C grupė: Dominikos Respublika, Turkija, JAV, Suomija, Naujoji Zelandija, Ukraina

D grupė: Lietuva, Angola, Pietų Korėja, Slovėnija, Meksika, Australija

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų