"Lietuvos rinktinės sudėtyje buvo dešimt sportininkų. Parvežėme septynis medalius - du sidabro ir penkis bronzos. Džiugina ne tiek medalių spalva, kiek jų gausa. Lietuvos sportininkų potencialas yra didžiulis",- antradienį spaudos konferencijoje teigė Lietuvos tradicinio karatė asociacijos (LTKA) Giedrius Dranevičius, kuriam šiame čempionate teko ir teisėjauti.
Pasak jo, Lietuvos jaunimas esąs techniškas ir stiprus, tačiau suaugusieji geriau pasiruošę psichologiškai.
Suaugusiųjų čempionate bronzos medalius kumitė ir fuku-go rungtyse iškovojo praėjusių metų Senojo žemyno čempionė bei planetos pirmenybių bronzos medalininkė Kristina Kacevičiūtė. Kata rungtyje ji šiemet buvo penkta.
Kumitė rungties pusfinalyje K. Kacevičiūtė kovoje su lenke Barbara Marciniak padarė nedidelę techninę klaidą ir gavo vieną baudos tašką. Kovai pasibaigus lygiosiomis, šis baudos taškas pergalę lėmė lenkei, kuri finale pralaimėjo Ilarijai Rigoldi.
Fuku-go rungties pusfinalyje K. Kacevičiūtė 2:3 turėjo pripažinti minėtos italės pranašumą, kuri finale nusileido lenkei Ilonai Sakowicz.
"Esu patenkinta savo pasirodymu, tačiau ne rezultatais. Pralaimėjimas fuku-go rungties pusfinalyje - man buvo akibrokštas iš teisėjų pusės",- kalbėjo K. Kacevičiūtė, kuri šių metų spalio mėnesį dalyvaus pasaulio tradicinio karatė taurės turnyre Lenkijoje.
Bronza vyrų fuku-go rungtyje tenkinosi ir Rytis Bublevičius, kuris pusfinalyje 0:5 pralaimėjo būsimajam vicečempionui lenkui Piotrui Kulczynskiui.
Penktas individualioje kata rungtyje čempionate buvo M. Kliauza, o Giedrius Švetkauskas kumitė rungtyje pasidalijo 5-8 vietas.
Vyrų komandinėje kumitė rungtyje Lietuvos ekipa (G. Švetkauskas, Darius Balčiūnas ir R. Bublevičius) pirmojo rato dvikovą pralaimėjo Anglijos atstovams bei pasitraukė iš kovos dėl medalių.
Jaunių bei jaunimo čempionate sidabro medalius iškovojo Ada Urbonaitė ir Laimonas Niūniava (abu - kumitė), o bronzos apdovanojimus pelnė Arnoldas Šarkis (fuku-go) ir Audrius Narkevičius (kumitė).
"Esminis dalykas - nesusikoncentruoti ties medaliais. Turime būti nuolatiniame procese, kuriame apdovanojimas tėra pasekmė",- įsitikinęs LTKA prezidentas G. Dranevičius, kuris čempionate Slovėnijoje buvo tarp 18 labiausiai kvalifikuotų tradicinio karatė teisėjų.
Europos tradicinio karatė pirmenybėse dalyvavo beveik 240 sportininkų ir devyniolikos šalių.
Ateinančiais metais Senojo žemyno tradicinio pirmenybes rengs Makedonija, o pasaulio čempionato šeimininku spalio mėnesį bus Vilnius.