„Sprendimas sukurti „langus“ kvalifikacijos rungtynėms sezono metu lems faktą, kad šiose nežais geriausi žaidėjai. NBA jau paskelbė, kad nesirengia daryti pertraukų ir leisti žaidėjams žaisti rinktinėse. Tas pats bus su Eurolyga ir jos klubais. Tokiu būdu reikšmingumas ir susidomėjimas kvalifikaciniais mačais bus menkas“, - teigė J. Bertomeu.
Sprendžiant pagal šių metų Lietuvos rinktinę, į tokius kvalifikacinius mačus klubinio sezono metu negalėtų atvykti NBA žaidžiantis aukštaūgis Jonas Valančiūnas. Taip pat nematytume Eurolygoje rungtyniaujančio Madrido „Real“ ir Malagos "Unicaja" legionierių atitinkamai Jono Mačiulio ir Mindaugo Kuzminsko bei visų rinktinės žaidėjų iš Kauno „Žalgirio“: Roberto Javtoko, Manto Kalniečio, Renaldo Seibučio, Luko Lekavičiaus, Paulius Jankūno. Tai pusė Europos pirmenybėse besikovusios mūsų šalies nacionalinės ekipos. Ir ta pusė buvo smogiamoji Prancūzijoje, kur buvo iškovotas Europos vicečempionų vardas.
Anot Eurolygos vadovo, kvalifikacinių rungtynių „langai“ nesuderinami su Eurolygos ir nacionalinių pirmenybių tvarkaraščiais – kenkia ir klubams, ir lygoms. „Pažiūrėkite į futbolą, kur klubai nuolat skundžiasi, kad priversti leisti geriausius žaidėjus per lemiamus sezono momentus į rinktines, nekalbant jau apie tai, kad žaidėjai gali gauti traumą ir sugriauti klubų ambicijas ar tikslus“, - teigė jis.
Eurolygos vadovas neabejojo, kad krepšinio vystymasis neįmanomas, jei neprisidedi prie pagrindinių akcininkų – klubų auginimo: „Klubai generuoja 90 proc. investicijų į krepšinį kasmet. Būtent jie padėjo sportui atsirasti ten, kur jis yra ir ateitis turėtų priklausyti nuo jo“.
Kokių imtasi veiksmų, kad pozicijos tarp Eurolygos ir FIBA organizacijos būtų suderintos? Jų beveik nėra. Eurolyga nusiuntė du pasiūlymus į FIBA. Vienas iš jų – vėliau pradėti ir anksčiau baigti klubų sezoną, taip suteikiant erdvės surengti kvalifikacinius mačus prieš ir po sezono.
Deja, FIBA į juos taip ir neatsakė. Negana to, smogė Eurolygai į paširdžius – pristatė naują Europos klubų krepšinio turnyrą, į kurį pajėgiausias Senojo žemyno komandas vilios maišais prizinių pinigų. Lietuva gali ten turėti net dvi vietas – viena atitektų šalies čempionui, kitai reikėtų prasibrauti per atranką.
Kaip tv3.lt teigė Lietuvos krepšinio federacijos atstovai, kol kas apie rinktinės galimybes ir kokią ją turėsime per atranką į 2019 metų pasaulio čempionatą anksti kalbėti, nes oficialių pareiškimų dar nebuvo. O ir žvilgsnis taip toli dar nesiekia. Dabar visas dėmesys skiriamas – kitų metų Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms. Tiesioginį kelialapį į olimpiadą Jono Kazlausko auklėtiniai mažiau nei prieš mėnesį iškovojo Europos čempionate, kur iškovojo sidabro medalius.