26 minutę Berno stadione Ruudo van Nistelrooy'aus pelnytas įvartis sukėlė šurmulį ne tik tarp paprastų mirtingųjų, tai yra futbolo gerbėjų, bet ir tarp trenerių bei teisėjų. Vieni tikina, kad teisėjai vaikiškai suklydo, kiti šlovina drąsų, bet itin tikslų sprendimą priėmusį švedų arbitrą. Kurie yra teisūs?
Kai Ruudas van Nistelrooy'us pasiuntė kamuolį į Gianluigio Buffono vartus, atrodė, kad įvartis turi būti neįskaitytas, nes Olandijos puolėjas akivaizdžiai pažeidė nuošalės taisyklę. Vis dėlto nei Švedijos teisėjui Peteriui Frojdfeldtui, nei šoniniam arbitrui abejonių dėl įvarčio legalumo nekilo.
Po gėdingai net 0:3 pralaimėto susitikimo italų vyriausiasis treneris Roberto Donadoni neslėpė nusivylimo tokiu sprendimu:
„Aš priimu jį. Neverta dėl to verkti, bet teisėjas padarė didžiulę klaidą. Jis irgi žmogus.“
Tuo tarpu Italijos rinktinės sirgaliai švedo vardą įsimins amžiams ir įtrauks jį į savo nekenčiamiausių pasaulio žmonių sąrašą.
Bet iš pirmo žvilgsnio visiškai neteisingas sprendimas Austrijos teisėjų komisijos vadovo Gerhardo Kaplo buvo įvertintas kaip neįtikėtinai tikslus epizodo traktavimas.
G. Kaplas teigė, kad R. van Nistelrooy'us nebuvo nuošalėje, nes italas Christianas Panuccis, prieš kelias akimirkas patyręs traumą, buvo už jo nugaros.
Austras tikino: „Įvartis buvo pasiektas šimtu procentu pagal taisykles, be jokių abejonių“.
Norėdamas pagrįsti savo teiginį jis pacitavo vienuolikto UEFA teisėjų kodekso straipsnio ištrauką: „Puolantysis žaidėjas negali būti nuošalėje, jei vienas iš paskutinių dviejų gynėjų palieka aikštę“.
G. Kaplas pridūrė, kad ši taisyklė buvo specialiai sukurta tam, kad padėtų išvengti tyčinių nuošalių, bet ar ji atitinka tikrovę?
Juk C. Panuccis nesistengė nutraukti olandų atakos ir pagauti jų puolėjų nuošalės spąstuose, o tiesiog skausmingai susidūrė su savo vartininku G. Buffonu ir išskriejo už aikštės ribų. Tad ar ši taisyklė galioja ir tokiam atvejui?
Atrodo, kad tai bus pasaka be galo ir neišprendžiamų ginčų objektas dar ilgą laiką, nes kiekvienos strovyklos atstovai tvirtai laikysis įsikibę savo „neginčijamos“ tiesos. O kaip jūs vertinate šį epizodą?