Jos dalyvavo sprinto varžybose.
Fantastiškai pačioje rungtyies pradžioje pasirodė australė Ellesse Andrews, kuri distanciją įveikė per 10.563 sek. ir pagerino 2016 m. Rio de Žaneire pasiektą britės Rebecca James pasiektą olimpinį rekordą (10.721)
M.Marozaitė distanciją įveikė per 11.031 sek. Tuo tarpu S.Krupeckaitė – per 10.706 sek. Abi lietuvės tada užsitikrino vietas kitame etape.
S. Krupeckaitės važiavimas:
M. Marozaitės važiavimas:
M.Marozaitės laikas buvo paskutinis, garantavęs vietą tarp 24 stipriausių dviratininkių, tuo tarpu S.Krupeckaitė liko 16-a.
Pirmajame važiavime M. Marozaitė gavo pajėgiausią varžovę – vokietę L. Friedrich. Olimpinė rekordininkė lietuvę aplenkė ir pateko į aštuntfinalį. M. Marozaitė nuo varžovės atsiliko 0,370 sek.
Savo varžovei pralaimėjo ir S. Krupeckaitė. Ji paskutiniuose trasos metruose nusileido Wai Sze Lee iš Honkongo.
Abiejų lietuvių tada laukė paguodos važiavimas. Norint iškovoti bilietą į šešiolktfinalį reikėjo užimti pirmąją vietą tarp trijų dalyvių. Taip jau nutiko pagal laikus, kad abi lietuvės atsidūrė toje pačioje grupėje, kur varžėsi su japone Yuka Kobayashi.
Y. Kobayashi pirmame važiavime buvo iš karto už S.Krupeckaitės ir tada distanciją įveikė per 10.711 sek. Lietuvė nusileido nedaug, bet vis vien finišavo anra. M. Marozaitė atvažiavo trečia.
Tai reiškia, kad mūsų dviratininkėms Tokijo žaidynės jau baigėsi.
„Jaučiuosi gerai, galvojau, kad bus blogiau, bet visai nieko. Laikai kosminiai kažkokie – aš pagerinau buvusį olimpinį rekordą. Tai rodo, kad nenormaliai greitai važiuoja merginos. Labai džiaugiuosi – čia mano rekordas, nesu greičiau važiavusi.
Tokiais laikais nėra važiavęs niekas. Prisiminus Berlyno pasaulio čempionatą buvo 10,6-10,7 sekundės – jautiesi kaip kosmose“, – po finišo pripažino S. Krupeckaitė.
Nors ir pagerino asmeninį rezultatą, bet apmaudą S. Krupeckaitė jautė dėl užimtos vietos.
„Nusiminus, žinoma. Važiavau, kad būčiau žymiai aukščiau. Ne mano vieta yra nepatekti dvyliktuką“, – sakė ji.
Tokijo olimpinės žaidynės jai buvo jau penktosios, o ar bus šeštosios Paryžiuje po trejų metų – dar neaišku.
„Šitą klausimą visi užduoda per kiekvienas žaidynes. Kaip visada neatsakysiu (juokiasi, – aut.) Tai verčia susimąstyti. Norisi važiuoti, nes tikrai atrodo, kad gali kovoti, nors ir pralaimi. Lyg ir atrodo, kad galėtum – išanalizavus savo rezultatą tai nelikau kur buvau, jį pagerinau beveik 0,3 sekundės, o tai yra labai daug“, – svarstė S. Krupeckaitė.
Savo ruožtu M. Marozaitei tai buvo olimpinis debiutas.
„Kaip ir buvau minėjusi, šiose varžybose labiausiai rengiausi komandiniam sprintui. Keirinui ne taip ruošiausi, ne tokias pavaras naudojau treniruotėse, todėl buvo daug sunkiau. Laiku nesu patenkinta, bet ir nesitikėjau greičiau pravažiuoti“, – teigė ji.
Dviratininkių paguodos važiavimas:
S.Krupeckaitė sprinto rungtyje jau keturiose olimpinėse žaidynėse buvo patekusi tarp aštuonių geriausių sportininkų. 2008 m. ji finišavo 8-a, 2004 m. Atėnuose ir 2016 m. Rio de – 7-a, o 2012 m. Londone – 5-a. 2020 m. pasaulio čempionate Berlyne S.Krupeckaitė užėmė 8-ą vietą, o tų pačių metų Europos čempionate – 6-ą. M.Marozaitei tai buvo pirmosios olimpinės žaidynės karjeroje.
2020 m. pasaulio čempionate sprinto rungtyje ji finišavo 28-a, tačiau tų pačių metų Europos čempionate aplenkė ir pačią S.Krupeckaitę bei užėmė 4-ą vietą.
Tokijo olimpiadoje dar dalyvaus ir dviratininkė Olivija Baleišytė, kuri rugpjūčio 8 dieną startuos dviračių treko moterų daugiakovės (omniume) varžybose.
******
S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė Tokijuje dalyvavo komandinio sprinto ir keirino rungtyse. Pirmoje lietuvaitės liko 5-tos, o keirine atrankos įveikti nepavyko.
S.Krupeckaitė sprinto rungtyje jau keturiose olimpinėse žaidynėse yra patekusi tarp aštuonių geriausių sportininkų. 2008 m. ji finišavo 8-a, 2004 m. Atėnuose ir 2016 m. Rio de – 7-a, o 2012 m. Londone – 5-a.
Transliacijos įrašas – naujienos viršuje.