Trečiadienį Belgijoje, Hesdeno-Zolderio savivaldybėje, prasidėjusio Europos dviračių plento čempionato jaunimo (iki 23 m.) vaikinų asmeninėse lenktynėse laikui Aivaras Mikutis iškovojo šeštą vietą. Lietuvos dviratininką nuo medalio skyrė 53,17 sek.

19-metis Aivaro brolis Kristupas (+4.16; vid. greitis – 47,70 km/h) užėmė 30-ą vietą.

Europos jaunimo čempiono titulą antrą kartą apgynė dukart pasaulio jaunimo vicečempionas belgas Alec Segaert. Jis 31,3 km distanciją įveikė per 35 min. 6,32 sek. (vid. greitis – 53,5 km/h). Sidabrą pelnė švedas Jacob Söderqvist (+30,82 sek.), o bronzą – olandas Wessel Mouris (+34,56 sek.). Ketvirtą vietą užėmė belgas Robin Orins (+57,58 sek.), o penktą – šveicaras Fabian Weiss (+1.18,93). Pastarasis su A. Mikučiu atstovauja Šveicarijos komandai „Tudor Pro Cycling Team U23“.

A. Mikutis, kurį išugdė treneris Kęstutis Česaitis, nugalėtojui pralaimėjo 1 min. 27,73 sek.

(vid. greitis – 51,36 km/h). Lietuvis 20 km atkarpą įveikė aštuntas. Už šeštą vietą A. Mikučiui, kuis atstovauja ir Kauno sporto mokyklai „Gaja“, atiteko 5 pasaulio reitingo taškai.

A. Mikutis, kuriam rugsėjo 16-ąją sukaks 22-eji, pernai Europos čempionato jaunimo asmeninėse lenktynėse laikui buvo penktas, 2022 metais – 24-as, o 2021 metais – 22-as.

Lenktynėse dalyvavo 37 dviratininkai iš 23 šalių.

13,3 km jaunių merginų asmeninės lenktynėse laikui Gabija Jonaitytė (Panevėžio DSK „Fortūna“, +1.49,44) užėmė 33-ią, o Mantė Bidvaitė (Klaipėdos „Viesulo“ SC, +4.12,58) – 45-ą vietas.

Nugalėjo ispanė Paula Ostiz – 17 min. 52,32 sek. (vid. greitis – 44,65 km/h). Sidabrą pelnė olandė Fee Knaven (+1,38 sek.), o bronzą – slovakė Viktoria Chladonova (+10,81 sek.).

Lenktynėse dalyvavo 46 dviratininkės iš 24 šalių.

31,3 km jaunių vaikinų asmeninėse lenktynėse laikui Titas Laurinavičius (Kauno SM „Gaja“, +3.44,51) buvo 38-as, o Arnas Bilertas (Panevėžio R. Sargūno SG/S.Krupeckaitės sporto akademija, +3.52,84) – 40-as.

Nugalėjo olandas Michiel Mouris – 37 min. 8,61 sek. (vid. greitis – 50,56 km/h). Sidabrą pelnė belgas Jasper Schoofs (+7,03 sek.), o bronzą – vokietis Paul Fietzke (+23,99 sek.). Dešimtą vietą užėmė estas Oliver Matik (+1.10,36).

Lenktynėse dalyvavo 61 dviratininkas iš 29 šalių.

Europos dviračių plento čempionate, kuris baigsis sekmadienį, dalyvauja 18 Lietuvos atstovų.