Ketvirtadienio vakarą Turkijoje įvyko dviejų Eurolygos komandų derbis, kuriame susikovė Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Stambulo „Fenerbahče“ (2/0) ir Stambulo „Anadolu Efes“ (1/1) ekipos. Po įtemptos kovos lietuvio ekipa 83:78 (27:21; 19:16; 14:14; 23:27) sugebėjo pasiekti pergalę.

Rezultatyviausias iš Š. Jasikevičiaus auklėtinių buvo Bonzie Colsonas, kuris surinko 16 taškų, atkovojo 1 kamuolį ir padavė 2 rezultatyvius perdavimus. Tiesa, B. Colsonas lemiamo kėlinio antroje pusėje užsidirbo 5-ąją pražangą ir jo rungtynės baigėsi anksčiau laiko.

Tuo tarpu „Anadolu Efes“ gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Danielis Oturu, kurio sąskaitoje – 18 taškų, 5 atkovoti kamuoliai ir 1 rezultatyvus perdavimas.

Atotrūkis tarp ekipų didėti ėmė pirmojo kėlinio pabaigoje, kai svečiai pelnė 9 taškus be atsako ir buvo arti dviženklės persvaros (27:19).

Ją galiausiai pavyko susikrauti vos tik prasidėjus antrajam ketvirčiui. Skirtumas pasiekė 15 taškų ribą (38:23). Tiesa, prieš pat didžiąją pertrauką du tritaškius iš eilės smeigę aikštės šeimininkai stengėsi grąžinti intrigą – 46:37.

Nors antrąją mačo dalį „Fenerbahce“ pradėjo susigrąžindami turėtą pranašumą (52:37), bet tai dar nieko negarantavo, oponentai ir vėl nenuleido rankų bei priartėjo (58:51).

Trečio kėlinio pabaigoje tarp Elijah Bryanto ir Tariko Biberovičiaus išsivystė konfliktas, kuris priėjo iki muštynių. Krepšininkus skirti šoko komandos draugai, o šį epizodą peržiūrėję teisėjai nusprendė abu žaidėjus pašalinti iš rungtynių.

Maksimalią intrigą aikštės šeimininkai atkūrė ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 2 minutes, kai po Jordano Nworos metimo rezultatas tapo lygus (74:74).

Lemiamu metu svečius patraukė tritaškį smeigęs Marko Guduričius (78:74).

Po netaiklaus šeimininkų metimo tašką mače padėjo tritaškį pataikęs Artūras Žagaras, o žaisti jau buvo likę 25 sekundės (81:74).

Per likusį laiką „Anadolu Efes“ atstovams atsitiesti jau nepavyko ir pergalė liko Š.Jasikevičiaus auklėtinių rankose – 83:78.

„Fenerbahče“: Bonzie Colsonas 16 (2/3 dvit., 3/5 trit., 3/3 baud.), Wade‘as Baldwinas 15 (2/10 dvit.), Nigelas Hayesas-Davuisas (1/8 dvit., 3/4 trit., 5 rez. perd.) ir Artūras Žagaras po 11, Khemas Birchas 10 (1/6 dvit., 8/8 baud., 8 atk. kam.), Marko Guduričius 8.

„Anadolu Efes“: Danas Oturu 21 (8/10 dvit., 5/5 baud., 28 n. b.), Elijah Bryantas 15 (8/8 baud.), Rodrigue‘as Beaubois 11, Shane‘as Larkinas 9 (6 rez. perd.), Jordanas Nwora (0/6 trit.), Dariusas Thompsonas ir Stanley Johnsonas po 5.