Europos čempionato ketvirtfinalyje kritę Lietuvos dvidešimtmečiai įtemptu mūšiu pradėjo kovas dėl penktosios vietos. Vytauto Pliaugos auklėtiniai Kretoje po atkaklaus mūšio 58:60 (14:16, 9:17, 15:11, 20:16) krito prieš Vokietijos bendraamžius.

Ilgai ritmo puolime ieškoję lietuviai iki ilgosios pertraukos sukrapštė tik 23 taškus, dviženklį deficitą turėjo ir ketvirtojo kėlinio viduryje (41:51), o penktąją pražangą netrukus gavo Motiejus Krivas. Vis dėlto į kovą grįžti dvidešimtmečiams pavyko.

Vokiečiai pro šalį švaistė baudų metimus, o iniciatyvos ėmęsis Liutauras Lelevičius sumažino deficitą iki minimalaus (57:58). Varžovai nuo baudų metimo linijos taiklūs vėl buvo tik kartą, o pražangą išprovokavęs Dominykas Butka likus šešioms sekundėms galėjo išlyginti rezultatą. Jam pataikyti pavyko tik kartą, kovoje dėl kamuolio prasižengė Emilis Bartninkas.

Sananda Fru taip pat pataikė tik vieną baudos metimą ir lietuviams liko keturios sekundės vilties. Lemiama ataka buvo ruošiama minutės pertraukėlės metu, bet sudėtingas L.Lelevičiaus metimas iš krašto tikslo nepasiekė, o jo pakartoti nepavyko.

Tarp lietuvių patikimas puolime buvo tik L.Lelevičius – 33 minutės, 19 taškų (5/13 dvitaškių, 3/10 tritaškių), 5 atkovoti, perimtas ir 5 prarasti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 2 blokai, 4 pražangos bei 9 naudingumo balai. Lietuviams čempionate liko paskutinės rungtynės – kova dėl septintosios vietos prieš Turkiją.