CAS sprendė tik tai, ar K. Valijeva gali toliau tęsti pasirodymą Pekine. Kol kas neaišku, kas nutiks su Rusijos olimpinio komiteto (ROC) iškovotu auksu dailiojo čiuožimo komandinėse varžybose, kuriose pasirodė ir 15-metė.
CAS generalinis sekretorius Matthieu Reebas šį sprendimą aiškino jaunu sportininkės amžiumi.
„Arbitražas nusprendė, kad atletei būtų padaryta milžiniška žala, jeigu ją dabar suspenduotume, bet vėliau ji nebūtų nubausta“, – sakė M. Reebas.
CAS nusprendė nebausti K. Valijevos, kol nėra atliktas nuodugnus gruodžio 25 d. testo tyrimas, kuris ir buvo teigiamas.
Tai reiškia, kad K. Valijeva gali toliau varžytis ir laimėti medalius, bet vėliau, atlikus išsamų tyrimą, jų gali netekti.
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) teigė, kad gerbs CAS sprendimą, „patinka mums tai ar ne“. Tuo tarpu JAV olimpinis komitetas pareiškė, kad „yra nusivylęs tuo, kokią žinutę siunčia šis sprendimas“.
Priimti sprendimui prireikė savaitės – procesas buvo sudėtingas dėl to, kad rusė yra nepilnametė ir antidopingo taisyklės numato įvairias apsaugas jauniems sportininkams.
K. Valijeva jau vasario 15 d. pradės pasirodymą moterų dailiojo čiuožimo varžybose, kur yra laikoma ryškiausia favorite laimėti aukso medalį.
K. Valijeva šiose žaidynėse tapo pirmąją moterimi, kuriai jų metu pavyko atlikti keturgubą šuolį, tačiau ekstazę greitai užtemdė gėda ir nerimas.
Po iškovoto komandinio aukso buvo pranešta, kad vienos iš Rusijos rinktinės narių dopingo testas – teigiamas. Greitai paaiškėjo, kad pričiupta atletė – ta pati K. Valijeva.
Paskelbta, kad K.Valijevos gruodžio mėnesį darytas testas buvo teigiamas, o mėginyje buvo rasta trimetazidino.
Trimetazidinas yra vaistas, paprastai vartojamas su širdimi susijusių krūtinės skausmų gydymui. Pasaulio antidopingo agentūra draudžia šį vaistą naudoti tiek varžybose, tiek už jos ribų.
Rusijos olimpinis komitetas atkreipė dėmesį, kad sportininkės dopingo testai, atlikti po 2022 m. sausį vykusio Europos dailiojo čiuožimo čempionato, taip pat per olimpines žaidynes, buvo neigiami.
Primename, kad dėl Rusijos valdžios vykdytos dopingo vartojimo sistemos šios šalies atletai olimpinėse žaidynėse varžosi be savo vėliavos, himno ir šalies pavadinimo.