Kauno „Žalgirio“ krepšininkai metė iššūkį Tel Avivo „Maccabi“ kariaunai, tačiau pergalės iš Izraelio jiems parsivežti nepavyko. Eurolygos „Top 16“ etapo dešimtojo turo rungtynes Izraelyje žalgiriečiai pralaimėjo 67:77 (20:20, 13:20, 14:17, 20:20) ir „Top 16“ etape lieka su viena pergale.

Pirmosios 5 rungtynių minutės buvo itin rezultatyvios. Į Justino Dentmono tritaškį šeimininkai atsakė 7 taškais, bet Martynas Pocius ir Tadas Klimavičius dvitaškiais lygino rezultatą (7:7). Sofoklis Schortsanitis pelnė savo šeštąjį tašką, o kitoje aikštės pusėje Robertas Javtokas jam davė pamokų atakuojant nuo baudų metimo linijos – 12:12. J.Dentmono gražus reidas link krepšio ir M.Pociaus tritaškis, sužaidus 5 minutes, leido „Žalgiriui“ pirmauti 17:14. Užtat per likusį pirmojo kėlinio laiką komandos taškus rinko itin sunkiai. „Žalgirio gretose vienintelis Artūro Milaknio tritaškis pasiekė tikslą ir rezultatas buvo lygus 20:20.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgirio“ veiksmus gynyboje cementavo R.Javtokas, blokavęs jau ketvirtąjį varžovų metimą. Puolime puikų pasirodymą tęsė A.Milaknis, įmetęs tiek dvitaškį, tiek dar vieną tritaškį (25:24). Aktyviai žaidė ir Vytenis Čižauskas, rezultatyviai užbaigęs du reidus link krepšio (29:29). Grįžęs į aikštę dvitaškį realizavo J.Dentmonas, tačiau šeimininkai kelis kartus ištampė „Žalgirio“ gynybą ir kiek atsiplėšė (31:37). Po Sauliaus Štombergo minutės pertraukėlės gražia verpste M.Pocius sukūrė progą Vyteniui Lipkevičiui, bet Davido Blu tritaškis pačioje antrojo kėlinio pabaigoje nuliūdino žalgiriečius – 33:40.

Trečiasis kėlinys prasidėjo itin agresyvia „Maccabi“ komandine gynyba, kurios kauniečiai niekaip neįveikė. Pirmasis taškas buvo pelnytas tik sužaidus 5 minutes, o per tą laiką šeimininkai nutolo 47:33. Tylą nutraukė V.Lipkevičiaus perdavimas per nugarą J.Dentmonui, Šarūno Jasikevičiaus dvitaškis ir A.Milaknio tolimas metimas – 41:49. Tada J.Dentmonas užsidirbo ketvirtąją asmeninę pražangą, technine buvo nubaustas S.Štombergas ir „Žalgirio“ spurtas prislopo. Kėliniui einant į pabaigą pasižymėjo V.Čižauskas, Š.Jasikevičius ir R.Javtokas, bet ir vėl buvo prasileistas tritaškis su sirena – 47:57.

Du šeimininkų tritaškiai ir Ricky Hickmano dėjimas vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui turėjo palaužti „Žalgirį“, bet R.Javtoko dvitaškis ir Tado Klimavičiaus šūvis iš toli neleido visiškai pabėgti varžovams – 52:65. Svečius dar vienam spurtui įkvėpė Š.Jasikevičius, išnaudojęs Davido Blatto techninę pražangą (55:65). J.Dentmonas prasiveržė po krepšiu, Šaras pridėjo dar 4 taškus ir, likus žaisti 3 minutes, iš „Maccabi“ persvaros liko 6 taškai – 61:67. Visgi lemiamas minutes solidžiau sužaidė šeimininkai. Nors J.Dentmonas sumetė abi baudas, po vieną realizavo R.Javtokas ir V.Lipkevičius, dvitaškį pridėjo R.Javtokas, „Žalgiris“ galiausiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą 67:77.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 14 (6 atk. kam.), R.Javtokas 12 (9 atk. kam., 6 blk.), Š.Jasikevičius 11, A.Milaknis 11 (3/5 trit.), V.Čižauskas 6, M.Pocius 5 (7 atk. kam.), T.Klimavičius 5, V.Lipkevičius 3, M.Kupšas 0.

„Maccabi“: T.Rice‘as 19 (6 rez. perd.), R.Hickmanas 14, G.Pnini 11, S.Schortsanitis 10.