Maurice’o Ndouro sulaukęs Vilniaus „Rytas“ (6-3) patyrė trečią iš eilės pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje. Šį karą Donaldo Kairio auklėtiniai krito Pasvalyje, kur įspūdingą pasirodymą surengė Tomas Lekūnas.

„Pieno žvaigždės“ (4-4) namie vilniečius įveikė 82:79 (28:15, 17:23, 14:26, 23:15).

Skaičiuojant ir žaidimą FIBA Čempionų lygą, tai buvo ketvirta iš eilės „Ryto“ nesėkmė. Paskutinę pergalę vilniečiai šventė dar spalio 17 d., kai įveikė Klaipėdos „Neptūną“.

„Rytas“ nesustabdė T. Lekūno, kuris pelnė 29 taškus (3/5 dvit., 4/8 trit., 11/12 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir surinko 36 naudingumo balus.

„Pieno žvaigždės“ vertėsi be Arvydo Šikšniaus ir naudojo praktiškai tik 7 žaidėjus. Sostinės klubui nepadėjo Arnas Butkevičius, bet jau žaidė Martynas Echodas. Daugiau nei mėnesį dėl traumos nežaidęs centras per 20 minučių pelnė 16 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

„Ryte“ debiutavęs M. Ndouras pelnė 13 taškų.

Jau tuščioje arenoje dėl galiojančių ribojimų rungtyniavę šeimininkai įspūdingai pradėjo mačą – Tomas Lekūnas įskraidino tris tritaškius, o lyg ant sparnų žaidęs Karolis Giedraitis pirmą kėlinį uždarė itin tolimu metimu su sirena – šis leido pirmauti 28:15.

Antrame kėlinyje „Rytas“ kilo į šturmą, kai tritaškių primėtė M. Ndouras, Chrisas McCulloughas ir Andrew Goudelockas, bet „Pieno žvaigždės“ išliko priekyje septyniais taškais.

Antrą mačo pusę įspūdingai pradėjo vilniečiai, beveik septynes minutes neleidę varžovams rinkti taškų ir laimėję atkarpą 16:0.

Tačiau tai nepalaužė pasvaliečių, kurie trečio ketvirčio pabaigoje ir ketvirtoje pradžioje patys atsakė galinu spurtu 15:3 ir vėl išsiveržė į priekį.

Likus žaisti dvi minutes po A. Goudelocko dvitaškio „Rytas“ priartėjo prie 75:77. Apsikeitus nesėkmingomis atakomis tritaškį įskraidino Branko Mirkovičius ir „Pieno žvaigždės“ nutolo 80:75.

Prasidėjus paskutinei minutei Martynas Echodas sumažino atsilikimą iki trijų, o netrukus Lukas Uleckas priartino „Rytą“ iki 79:80.

Buvo likusios mažiau nei 24 sekundės, todėl „Rytas“ turėjo prasižengti. B. Mirkovičius sumetė abu baudos metimus, o Ch.McCulloughas prametė tritaškį, galėjusį išlyginti rezultatą.  Likus 2.2 sekundėms kamuolys atsidūrė šeimininkų rankose.  „Rytas“ dar perėmė kamuolį, bet Ch. McCulluogho metimas iš aikštės vidurio tikslo nepasiekė.

„Pieno žvaigždės“: T. Lekūnas 29, K. Giedraitis 15, A. Milutinovičius 12, J. Manigatas 9, Z. Raimo ir B. Mirkovičius po 6, P. Petrilevičius 5.

„Rytas“: A. Goudelockas 18, M. Echodas 16, M. Ndouras 13, M. Girdžiūnas 11.